Пелети като захранка

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Пелети като захранка

Мнение от ЖоретО »

Добра вечер, колеги!

Онзи ден забелязах следния продукт в един столичен риболовен магазин

Изображение

Стори ми се интересно, но не посмях да рискувам, предвид сравнително високата цена от 12лв за 0.5кг. Интересуваме някой от вас дали ползва пелети като захранка по време на свободен риболов(не състезание) и евентуално дали сте имали някакъв успех. Знам, че на повечето платени водоеми, където хранят рибата с различни видове пелети, би могло да има успех подобно нещо, но как ли стоят нещата на обикновените водоеми?! Предполагам, че ще рискувам с тези пелети, т.к. ми се струва, че ще бъдат резултатни по баластриерите.

Благодаря и наслука!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Жоре,в последния брой на Риби и такъми се споменаваше за тея пелети като част от захранката.
Начи идеше реч за Микрото на Пясъка и се казваше че там където са хранели с пелети се е навъртяла повече бабушка и костур,а на другото место дето е било по-навътре и са хранели с друго са се навъртели и каракуди.
Честно,не знам тва дали може да бъде некакъв ориентир'

Аз имам някакво чувство че ще са добри на водоеми с бабички и може би за платики.
Със сигурност ше ги пробвам (само дето не знам къде сега през забраната) и ше пиша кво е станало....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

От няколко месеца ги ползвам редовно, когато има нужда.Ся чудеса не правят но определено вършат работа! Доволен съм!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Doktor-5 написа:определено вършат работа
Кво навъртат Док?
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

:lol: :lol: :lol: Основно мухи зеленарки :lol:
Сигурен бях, че ще питаш :lol: :lol: :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от ЖоретО »

Coarseman написа:Жоре,в последния брой на Риби и такъми се споменаваше за тея пелети като част от захранката.
Четох го и аз, ама Белополски май е вносител на фирмата производител. Та сещаш се...

И аз ше ги пробвам скоро и ще кажа.
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

тия не съм ги пробвал / не съм ги и виждал по магазините / ама преди 2 седмици прогоних / тва е точната дума / :D едни каракуди с пелети на Динамит...миналата есен същите каракуди пак ги гоних / пак тва е точната дума / с друг вид пелети на Сенса...на пелети ли не мога да случа или на каракуди - не знам... :lol:
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Doktor-5 написа::lol: :lol: :lol: Основно мухи зеленарки :lol:
Епа значи е добра захранка,щом е навъртела нещо.....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

milo69 написа:миналата есен същите каракуди пак ги гоних / пак тва е точната дума / с друг вид пелети на Сенса...на пелети ли не мога да случа или на каракуди - не знам... :lol:
Не е лесно тва с пелетите,на един водоем работат, на друг-курец.
И при мене беше така миналия сезон-повечето пъти крайния резултат беше съмнителен...
Ма па имаше и успехи,особено с ягодовите и скопексовите на Сенса, така че опитите продължават....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

хм...по-горе говоря точно за Скопените на Сенса..те и моите опити продължават...всъщност въпросните каракуди си се ловят достатъчно добре / въпреки, че едвам-едвам пипат / но не знам защо :D аз държа с пелети да ми се строяват в две редици...мания някаква ще да е...
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

milo69 написа: аз държа с пелети да ми се строяват в две редици...мания някаква ще да е...

Така е правилно!
Винаги може повече! :wink:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

Coarseman написа:
milo69 написа: аз държа с пелети да ми се строяват в две редици...мания някаква ще да е...

Така е правилно!
Винаги може повече! :wink:
тц...количеството не ми е важно...искам само да ме "слушат"...реагират единственно на пръст от тая къде торят цветята с нарязан на ситно торен...ма да не си помислиш, че кълват на торен...неее...на него - само дребни...едрите жълти / чак бронзови / искат обелена от ципата царевичка от тая унгарската -Бондюел...бе ПРОФЕСОРИ...
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Ползвам пелетите на Sensas- три вида, от по два размера(4 и 8мм.) и при захранване за риболов на плувка, и при риболов с фидер. Отделно и дохранвам с тях; захранвал съм и само с пелети+жито или сладка царевица и смятам че определено резултатите ми са по-добри от тези при който не ползвам пелети. Всички видове и размери(с изключение на един) са бързо разтворими-разтварят се нацяло за около 30 минути; цената им по тукашните магазини е 6-6.50лв за килограмова разфасовка. :idea:
От тази година мисля да ползвам и 4-милиметровите пелети за риболов с плоски хранилки(флат метод фидер)- наскоро се снабдих с устройство за пълнене на хранилките 8)
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

Ще издам една тайна на нашия отбор - Биг Фиш. Ползвахме тези пелети на първия турнир миналата година на Гребния канал в Пловдив. Още преди да ги внесе Белополски.
Не знам дали от пелетите или защото сме си добри :oops: но се класирахме първи отборно, а аз се класирах трети индивидуално.
Целият отбор ловихме само амури!!!
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Мнение от лука брази »

Paparaka написа:Ще издам една тайна на нашия отбор - Биг Фиш. Ползвахме тези пелети на първия турнир миналата година на Гребния канал в Пловдив. Още преди да ги внесе Белополски.
Не знам дали от пелетите или защото сме си добри :oops: но се класирахме първи отборно, а аз се класирах трети индивидуално.
Целият отбор ловихме само амури!!!
:oops: От пелетите ще да е(куче срам нема)
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”