Китайски директни..

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Китайски директни..

Мнение от Riboko »

Здравейте колеги та въпросните директни ги срещам все по-често по язовирите, какво мислите за тях ?(ако не се сещате за кои говоря тва са тия с късата сглобка, с повечето колена, на илиенци ги има и са по 5.40,6.40,7.20 ) :)
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

много баби келяво бебе-много колена келяв строй.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Колега, аз си купих един такъв от любопитство преди почти 2 години. Сгънат е около 60 см. Иначе е 6,00/6,30 м - има 2 върха - жило и нормален, които се сменят и променят дължината. Телескопа е карбон и е ултра лек 180 гр. Строят му е абсолютно параболичен. Подходящ е за дребни риби предимно. А защо - веднъж закачих едн каракуда 500-600 гр и бате стана една борба не е истина, извадих я много трудно. Друг път на морето закачих една платерина пак такова тегло и събрах сите колеги да гледат как се е сгънала въдицата от дзверо долу :)
Заключени - много приятна въдица за езеро и дребни риби. Не става за река, море, вятър и по-едри риби. Кефът от вадене на риба с такава въдица е уникален, усеща се всяко движение на рибата.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

kozeboy написа:Колега, аз си купих един такъв от любопитство преди почти 2 години. Сгънат е около 60 см. Иначе е 6,00/6,30 м - има 2 върха - жило и нормален, които се сменят и променят дължината. Телескопа е карбон и е ултра лек 180 гр. Строят му е абсолютно параболичен. Подходящ е за дребни риби предимно. А защо - веднъж закачих едн каракуда 500-600 гр и бате стана една борба не е истина, извадих я много трудно. Друг път на морето закачих една платерина пак такова тегло и събрах сите колеги да гледат как се е сгънала въдицата от дзверо долу :)
Заключени - много приятна въдица за езеро и дребни риби. Не става за река, море, вятър и по-едри риби. Кефът от вадене на риба с такава въдица е уникален, усеща се всяко движение на рибата.
Точно е за тия директни иде реч и аз имам един на 6/6.30
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Аз имам едно прътче 5.50 с 8 колена(не е от тази марка и производител, де); нищо му няма на строя и е уникално здраво- направено е да дръпка на скорост, всеакви риби в близост до брега 8)
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

Бачо Илия написа:Аз имам едно прътче 5.50 с 8 колена(не е от тази марка и производител, де); нищо му няма на строя и е уникално здраво- направено е да дръпка на скорост, всеакви риби в близост до брега 8)
Каква е маракта на прътлето :?: :roll:
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

kozeboy написа:Колега, аз си купих един такъв от любопитство преди почти 2 години. Сгънат е около 60 см. Иначе е 6,00/6,30 м - има 2 върха - жило и нормален, които се сменят и променят дължината. Телескопа е карбон и е ултра лек 180 гр. Строят му е абсолютно параболичен. Подходящ е за дребни риби предимно. А защо - веднъж закачих едн каракуда 500-600 гр и бате стана една борба не е истина, извадих я много трудно. Друг път на морето закачих една платерина пак такова тегло и събрах сите колеги да гледат как се е сгънала въдицата от дзверо долу :)
Заключени - много приятна въдица за езеро и дребни риби. Не става за река, море, вятър и по-едри риби. Кефът от вадене на риба с такава въдица е уникален, усеща се всяко движение на рибата.

Little bro,дай некви снимки на таа пръчка...
Звучи ми точно като пръчка за един специфичен метод,който искам да пробвам,а подозирам че оригиналните шимански пръчки за тоя метод ше са по един милиард камъка...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Дам,интересна тема.Пичове,пуснете белким една снимка или споменете ква марка са тея сопи,колко йоани струват/ :lol: / и къде точно в Илиенци можем да ги окриеме?Мерси.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Bayivan написа:колко йоани струват
Ако говориме за Буковските Йоани,аз и една не давам...

За каквато и да била пръчка...

Особено пък на китайци...

Требва да си браниме генофонда момче....със зъби и нокти ако се наложи... :lol: :lol: :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Довечера ще снимам братлета и братлечки, че вие тва когато сте го писали, аз съм бил вече в Страната на чудесата :lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

На мен пък ми показваха някакви китайски телескопчета от Румъния на 5, 6 и 7 метра. Карбонови, броя на колената е колкото метра са дълги, доста тънички, прилично леки, а карбона на горните снадки е един от най-бездефектно изработения на външен вид, който съм виждал(срещал съм по-гаден, на мухарки примерно за 1000 песос). Определено не бяха сополи - на Шаново с такъв 7 м. измъкнах една кукуруда сигурно беше поне 700 гр(тя ми напомни за пЛавката, тиганя да я вземе :lol:). Струва за тази дължина 25 лв.
Естествено на The Great Pretender тези въдици не успяха да донесат рийл сатисфeкшън, понеже той е перфекционист и неврастеничен фетишист-холерик, та се е премерил по-нанагоре, а и платформа "Риве" ще си купи, за да му гледате сеира... :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Начи батко,тва което ми требва като строй е точно тва което младия падауан е описал по-горе-бавен и параболичен.
Пъргави чилископи си иам,требва ми един лейзи бастард... :lol: :lol:

А за Риве по-натам,да не Риве-ш от самото начало че тий тежко... :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

7м=25лв :shock: .

Тва ще стане най-продавана въдица,бати. :lol:

Сега остава освен в румънско да ги има и по наще китайски лафки.

Некой да изкара жокер.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Разгледайте китайските директни Focus-и. Аз не ловя на директен, но мой приятел е манияк на директния , преди 5 години взе за резервна да пробва един 7-метров с параболичен строй, лови постоянно с него каракуди и шарани, още не може да го счупи...
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Д-р Флекс написа:Разгледайте китайските директни Focus-и. Аз не ловя на директен, но мой приятел е манияк на директния , преди 5 години взе за резервна да пробва един 7-метров с параболичен строй, лови постоянно с него каракуди и шарани, още не може да го счупи...
Фокуса е друга бира. Батко скоро си заприходи поредния...
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”