Моите излети

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Честита прощапулка в новото поприще. Спинингът, както и мухарството или въобще риболовът с изкуствени примамаки е нещо много различно от "традиционните" методи. Това да излъжеш риба на нещо което е коренно различно от менюто и носи невероятно удоволствие и адреналин. Особенно ценни са моментите в които някой местен да ти каже..." с тия неща тука риба нема да фанеш"... - а ти ги поцепиш и ако пуснеш рибата обратно, "убииството" на невярващите ще е пълно... Виждам адреналина ти е на макс, но се готви и за жестоки капота. Реката е вряла от риба и това е вярно...Важното е, че си пробвал нещо ново и различно за теб и това ти е донесло много емоции. Бат Стефко е прав. Не се хвърляй на сляпо да купуваш примамки, защото ще напълниш кутиите с боклуци и много неща които ще си стоят и ще ловят ръжда...Но все пак е по хубаво ти сам да стигаш до истината за това кое е по добро и кое не върши работа...Още веднъж честито. Хубаво си изкарал. Въдицата е чудесна. Направил си хубав избор. Преживял си невероятни емоции, които ще си спомняш цял живот. Хайде газ напред и още по големи и разнообразни риби... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Браво за успешния излет!
Хубави емоции и чудесни риби!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Добре дошъл в Карлуково, колега!

Съжалявам за теб, но това е то... Потдал си се :lol:

На мен едно време първия ми спининг ми беше една чешка гермина с акция около стоте грама и се чудех, защо нещо не ми е сгоден риболова :lol: Немаше кой да ми обясни нищо. Немаше кой да питам, немаше кой да ми каже. Сега поне хората започващи с някакъв друг вид риболов могат да тръгнат резко напред без да правят един куп грешки....

А ти си влязъл направо в "А" републиканска с първия си такъм :lol: който обаче да знаеш, че е наистина важен, но в никакъв случай не е най-важния компонент....

Много емоции и красиви риби ти пожелавам!!!

Поздрави
LynyrdSkynyrd
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 11:28
Местоположение: София

Мнение от LynyrdSkynyrd »

Мариане, това е повече от добър риболов, като за първи. Дори и 201 да ти е си е екстра. Аз заобичах спининга защото самите кълванета ги осещам директно на ръката, а не ги отчитам с плувки, или мърдане върха на въдицата. Между другото, колегата по горе е доста прав- подготви се за капота. При някои колеги капотата ги отчайва и се връщат към другият си любим начин на риболов, но при повечето от нас капотата само ни амбицират повече. Макар, че аз съм сигурен, че след като така си започнал със спининга от тук на татъка доста трудно може да те откаже нещо.
Am I evil? Yes, I fucking am
Am I evil? I am man, yes, I am.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от koi4a »

fn1p написа:Нещо такова беше.Ако някой помни да е писал такова нещо да се предаде :roll:
От подписа на колегата ZLAK:" Рано или късно всеки рибар стига до спининга..."
Алберт Айнщайн
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Аааа, увря ти чутурата пернишка най-накрая. В събота ще гоним щуките по Огоста - ако ще идваш дрънни една талафонция. :D :D :D

П.П. Не ти трябват воблери, само спинербайтове и клатушки. Мястото е много обрасло - затова има и щуки.
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от Ingos »

А добре дошъл...

И големи да ги дърпаш!
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Момчета, момчета :) Стана тя каквато стана :)

Вчера имах 1 час до един ангажимент в Пловдив и реших да похвърлям малко на Марица. Сменявах трите ми подарени от Лео примамки, понеже не остана време да купя (подбера) други. След около 15 мин. разходка удари едно чудовище !!! Щука по моя преценка около 4 кг. За съжаление след 5, 6 мин. борба счупи едното жило на тройката. Идваше ми да скоча във водата след нея :) Удари на въртележка !

Тръпката е голяяяяма. Скоро пак ще я потърся таз хубавица на същото място, но запасен с количество воблери и блесни !

Поздрави.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Аааа, Мариане ти правиш, ебаси сефтетата :D

Това наистина беше края за теб! :lol: :lol: :lol:
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Призовавам да му се отнемат такъмите :idea: Тоя човек ще излови още като начинаещ трофеите :twisted:
Мариане, ако не спреш да ловиш такива риби пускам референдум за отнемането на такъмите ти и предаването им на лицето И.В.И. за съхранение и съвестно ползване :idea: :D
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

:shock: нИ давам, нищо нИ давам :) :) :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

MapuaH написа::shock: нИ давам, нищо нИ давам :) :) :)

;) Аватара кога ще сменяш :)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

shaman написа:
MapuaH написа::shock: нИ давам, нищо нИ давам :) :) :)

;) Аватара кога ще сменяш :)
... га фане Маришкио Дзвер .... :lol:

Честито обръщане в правата вяра и от мен, Мариане.... :D .... друго си е по командировките със спининг..... по-лесно се събират такъмите в сл.кола .... :lol: :wink: ... а и понякога няма нужда и да се преобличаш.... на мен ми се е случвало да спра и помяткам в някоя хубава рекица дори и по костюм и вратовръзка.... :lol:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от Асти »

Е такава реклама на спининга май никой не беше правил
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Ще фане - нанай! Ся са е фанал на жена си у полата, кво да прайш - всички сме минали по този път, дорде поотраснат децата и ни омръзне жената. Живота си върви и си следва неминуемо правилата. Мариян вече има негови щуки, които сега растат и даже не знаят, че точно той ще ги хване. Ама, те са си неговите! :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”