Ръкополагане на спинингисти-роми

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Ръкополагане на спинингисти-роми

Мнение от Бат Стан »

Днешният ми излет беше един от най-хубавите за годината. Но не заради улова. Със Стамен, Видаликса и Иво отидохме да тестваме един гьол в Чирпанско. Резултатите за щука - откъм бройки добре, откъм размер - не, дреболяк. Като се изключи изобретяването на монтажа "Софка от Зетьово" - стример за щука плюс 8 грама олово, работещ шеметно в ръцете на Видаликса, нищо особено като резултати.
Защо се изкефих? На гьола имаше две циганчета с въдици. Спинингисти. По-голямото (14 г.) ловеше с блесна, захваната за металния повод с някакъв клипс от ключодържател. "Блесна" е силно казано, Видаликса може да обясни какво точно предтавляваше това творение на спининга. Другото дете Митето (12 г.) ловеше с някакъв китайски воблер, дето се движеше като молив във водата. Взеха се своевременни мерки да ги оборудваме с каквото трябва - воблери, блесни, вирбели, хванахме им и по някоя риба. На Митето сред останалите неща, които му дадох, беше и една блесна Ондекс. Имам я от Танер, ама нямах уловена риба с нея, хем съм упорствал доста. Викам си - тая блесна не е за мен. Дадох я на малкия, ама го накарах да обещае, че всички малки щуки, уловени с нея, ще ги пуска обратно. И след няма и 15 минути Митето извади една щучка с нея! Не можете да си представите колко беше горд. А още по-горд беше, когато я пусна обратно във водата. Това ми осмисли деня. Благодаря на колегите за приятната компания.
Последно промяна от Бат Стан на Нед Окт 10, 2010 11:18, променено общо 1 път.
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от bountyhunter1 »

тва се казва евро интеграция :D :D :D
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

Евала колеги трябва повече хора да правим като вас !! :D
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Аватар
stamen
Мнения: 2269
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Излета беше наистина вълнуващ. Интересно беше и сутринта, когато попитахме в близкото село как се стига до гьола. Първо попаднахме на един младеж с анцуг, Станил сваля стъклото и го пита къде е водоема. Пича откровено беше индиферентен, на някакъв неразбираем език обясни къде според него трябва да отидем, и в същото време с две ръце в джоба си масажираше генитала на 10 см от лицето на Станил :lol: :lol: .
След това спряхме в центъра на селото и попитахме един ловец, той даде прилично обяснение за местонахождението на гьола, въпреки че беше пиян на мотика и неволно размахваше пушка във всички посоки :lol: . През цялото време докато се лутахме в селото, имах чувството че хората там бяха призраци, гледаха странно, говореха неразбираемо, ходеха бързо и безшумно сякаш са сенки... Може би алкохола им се услажда твърде много :lol: ...
Иначе откъм риби Станилио ви докладва - само дребни хищници. Аз хванах 7, и изпуснах една приятна за окото риба, може би около двата килограма. При мен резултатни бяха въртящи и колебаещи се блесни. Упорствах дълго време на уолкър, но отчетох само две-три вълни зад него, които ги "обрах" после с въртележката :wink: .
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

Бравус, по една моска дадохте ли им? :D :D :D
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
Ristich
Мнения: 627
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 15:57
Местоположение: гр. София

Мнение от Ristich »

:) Много готин излет, мерси за което!
На тия по Чирпанско явно много рано им е превряло виното тая година :)
Пазете природата!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

село Марково, община Братя Даскалови.
Аватар
stamen
Мнения: 2269
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Д-р Флекс написа:село Марково, община Братя Даскалови.
Колега, ако пробваш да налучкаш мястото, не е това. И ако сме искали да го кажем, щяхме да го кажем, без да е нужно някой да "помага"...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Колега, изобщо не се съм се опитвал да налучкам мястото. И ако съм искал мнението ти по моя постинг, със сигурност съм щял да го направя.
Аватар
stamen
Мнения: 2269
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Виж сега д-р Спам, не се чувствайте задължен да пишете във всяка тема. Всички тук отдавна знаем че имате компетенция по всички въпроси. Съжалявам че не оправдахме очакванията ви за името на гьола.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Ше ме разплачеш.
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

Колеги моля без кавги, вижте каква хубава и поучителна тема си имаме :D
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от Асти »

А снимки от риболовното училище?
LynyrdSkynyrd
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 11:28
Местоположение: София

Мнение от LynyrdSkynyrd »

Щом на локвата е имало роми значи има риба в нея. :D :D :D
Обзалагам се, че след година, ако направите състезание с тези две циганета на същия гьол ще ви скъсат жартиерите. :D :D
Сега, ако направите и мухар от някое цигане. . . ...
Am I evil? Yes, I fucking am
Am I evil? I am man, yes, I am.
Аватар
stamen
Мнения: 2269
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Алексан написа:А снимки от риболовното училище?
Аз снимки с ромчетата не направих, а трябваше. По-голямото имаше някакво уникално подобие на блесна, а металния повод с малък карабинер вместо вирбел :shock: :shock: определено щеше да прикове вниманието :lol: :lol: .
Въпреки това децата имаха много приличен кастинг, както и огромен мерак да изучат спининговия риболов. Останаха да ловят след като ние си тръгнахме, няма да се учудя ако са разловили подарените им примамки.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”