Сейфти болт риг за фидер

Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Сейфти болт риг за фидер

Мнение от Коце »

Колеги,
Имам един такъв проблем: как да опазим монтажа за фидер при риболов на река и да късаме само хранилките?
Правил ли е някой подобен монтаж като този на шаранджиите, при който се откача само тежестта /респективно хранилката/ за фидер?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
MIlen k2
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 21:13
дал Браво: 8 пъти

Мнение от MIlen k2 »

При болт рига оловото се откача от дърпането на рибата, при закачка без риба се къса всичко. Ако се обърне обратно монтажа , кошницата най-вероятно ще пада при засичане.Според мен няма да се получи.
Не ме е яд, че ми умря магарето, а че трябва да обяснявам на всеки от какво е умряло...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Ясно де, аз за това питам някой правил ли е нещо такова за фидер?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

Аз не, но с кошничките от снимката по-долу.... Късанията при закачки се намалят в пъти :lol:

Изображение


Ако беше казал по-рано, можеше да измислим нещо :lol:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Коки, става дума за реката брат - там кошницата влиза под камък и няма вадене! Ще трябва май да експериментирам и да я вържа не с вирбел, а с по-тънко влакно към линията, за да може да се къса когато трябва...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

MIlen k2 написа:При болт рига оловото се откача от дърпането на рибата, при закачка без риба се къса всичко. Ако се обърне обратно монтажа , кошницата най-вероятно ще пада при засичане.Според мен няма да се получи.
става няма яд и не пада при засичане, слагаш малко по як шлаух там, в който да взезе крачето за оловото, при по яко теглене то се вади от там и оловото изпада , респективно хранилката и надяваш новата и готово :wink:
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

Изображение

Правиш го с две влакна,като това на което е хранилката е по тънко.
И ползвай триъгълни хранилки по трудно се закачат и по лесно се откачат,от камъните.

П.П.Бачо дано нямаш нищо против,че ти ползвах снимката.
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Сега видях темата :D 8) За да става този номер, клипса трябва да се монтира с конуса надолу и така да се изчисли, колко да е надянат конуса върху обецата, че да не се отваря при замятане, а да се отваря при заклещване между камъните и яко опъване с пръта. :idea: Ако обаче се хване някой як мренчок или речен шаран и заклещи хранилката... :lol: :lol: 8) С две думи- изборът е ваш: кошничката или рибата...ако клипса е обърнат обратно :D :D 8)
По добрия вариант според мен е монтаж патерностер, като куката е на основното влакно, а по-нагоре на късо и по тънко влакно(рамо на патрностера) е монтирана хранилката "домашно производство" 8) Като се скъса рамото, линията с риба или без риба се вади и се връзва ново рамо с хранилка :idea:
Опита ми в тази насока не е точно на река, а е от Теца- при пожарната и пружини без куки(по 0.30лв.), вместо кошнички!8)
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

След споделен жокер от колега, между двата вирбела сложих кламер. При здрав напън трябва да се отвори и да изплюе хранилката. Онзи ден на реката обаче бях сложил дебел кламер и не се отвори при влакно с тест 4,80 кг. Другият път ще намеря тънки кламери и мисля, че ще решим въпроса!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
kalimundi
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 22:49
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Сейфти болт риг за фидер

Мнение от kalimundi »

ако закачиш кошничката с клипса за сейфти болт мисля че ще стане няма да набиваш много шлауха за да се откача по лесно.
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re:

Мнение от Pol™ »

kozeboy написа:След споделен жокер от колега, между двата вирбела сложих кламер. При здрав напън трябва да се отвори и да изплюе хранилката. Онзи ден на реката обаче бях сложил дебел кламер и не се отвори при влакно с тест 4,80 кг. Другият път ще намеря тънки кламери и мисля, че ще решим въпроса!
Момчета - не вкарвайте счетоводството у риболова.
Вижте пак по-горе хранилките от пластмасовото фолио и ги осмислете. При закачка около камък лесно се огъва и по-лесно се вади. Пък като гледам не са и толкоз скъпи, ако не излязат.


Това е гениално просто. Евала на измислилия го.
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Сейфти болт риг за фидер

Мнение от Коце »

Да, ама тези горе са 1. домашно производство 2. за язовир, не за река 2. 20 гр като ги гледам.
Да направи някой такава 50-60 грама празна, да я пробваме...щото теорията си е теория!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
YKN
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 12:23
Местоположение: Стара Загора

Re: Сейфти болт риг за фидер

Мнение от YKN »

отново се обърна на кой му е ... айде да не продължавам. Вместо отново да се обменят менения да се пробват нещата. Отново ми се потвърждава мнението за форумите.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”