риболов на сом на буй

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Мнение от vihren »

.....и като ти удари на горната кука,долната дере по дъното докато се закачи и скъсаш някъде...... :lol: късмет
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Мнение от Pike1 »

vihren написа:.....и като ти удари....
Ей това е за мен важното, да удари.Иначе може и двете куки да махнеш.Тогава със сигурност няма да скъса :lol:
В края на краищата верно и малко късмет си трябва в тоз жюот :lol:
bakugan
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 16:03

Мнение от bakugan »

vihren написа:.....и като ти удари на горната кука,долната дере по дъното докато се закачи и скъсаш някъде...... :lol: късмет
Ако сомът е достатъчно голям няма да имаш такъв проблем.
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Мнение от vihren »

bakugan написа:
vihren написа:.....и като ти удари на горната кука,долната дере по дъното докато се закачи и скъсаш някъде...... :lol: късмет
Ако сомът е достатъчно голям няма да имаш такъв проблем.

Защо?
..........аааа,сетих се защото големите риби се вадят по-лесно от малките :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: и те не искат да се освободят от куката а желаят да влязат направо в олиото :twisted: :twisted:
HANIBAL
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 11:46

Мнение от HANIBAL »

vihren написа:
bakugan написа:
vihren написа:.....и като ти удари на горната кука,долната дере по дъното докато се закачи и скъсаш някъде...... :lol: късмет
Ако сомът е достатъчно голям няма да имаш такъв проблем.

Защо?
..........аааа,сетих се защото големите риби се вадят по-лесно от малките :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: и те не искат да се освободят от куката а желаят да влязат направо в олиото :twisted: :twisted:
защото ако е голяма рибата при борбата е много вероятно и долната кука да се забие някъде по нея :wink:
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

...че е неподходящ монтажа е пределно ясно,има прекалено много слаби критични точки,с него могат да се хванат дребни,до средно големи риби,далече от укритията си на сравнително чисти от закачки места.Риболовът на сом/според един състезател по спортен риболов/ е "проста работа",та затова според мене и монтажът трябва да е пределно прост,като в идеалния случай има само един възел-този на куката. :idea:
риболовът е само хоби!
bakugan
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 16:03

Мнение от bakugan »

axel написа:Риболовът на сом/според един състезател по спортен риболов/ е "проста работа",та затова според мене и монтажът трябва да е пределно прост,като в идеалния случай има само един възел-този на куката. :idea:
Axel, що говориш глупости. Тая работи с възлите ми звучи като цитат от Сабанеев.

Сори Pike1, на можах да се сдържа.
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Мнение от Pike1 »

:lol: Яка полемика се заформи.Няма лошо в това.Не отричам, че в монтажа има слаби места, но всичко е въпрос на приоритети.Аз лично не смятам, че академичния подход е винаги най удачния.Винаги съм бил готов на всякакви експерименти в името на заветния удар.Някои от тези експерименти са били наистина неудачни, но на този монтаж съм хващал сомове, както на долната, така и на горната кука/верно нищо трофейно/. Който иска да пробва.
axel спомена нещо за спортен риболов.Приятелю, за мен риболова е приключение.Не се състезавам с никого.Просто си правя кефа.Това обаче също го смятам за правилен подход ,защото те прави по-малко напрегнат и рибата повече кълве.
Поздрави! :wink:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

axel написа:...че е неподходящ монтажа е пределно ясно,има прекалено много слаби критични точки,с него могат да се хванат дребни,до средно големи риби

Колега, шегуваш ли се?! :mrgreen: При използване на качествени влакно, вирбел и кука, и при правилно построена линия /удачни възли/ няма място за никакви притеснения по отношение на здравината. А монтажът лови и големи риби - въпрос на място и стръв. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Мнение от axel »

Повтарям,за всички,недоразбрали,монтажът е неудачен за риболов на сом на река!Не се занимавам със спортен риболов,просто иронизирах твърдението на т.нар. майстори състезатели.Имам повече от 60бр.сравнително големи за Марица сомове и съм готов по всяко време да направя със всеки предложил ми риболов на сом на река за да видим на кого монтажите работят.Освен това моят рекорд е 29 кг от брега,а другият е 19кг изваден с влакно 0.35 именно защото няма възли.Що се отнася до риболова на кльонк,тази година съм доволен,кълвеше сравнително добре. :idea: .
П.С.Представете се да се закачи на долната кука никой,не иска да вади риба,когато над нея има кука готова да се закачи на всяко място близо до брега,освен това при този монтаж поводи с дължина примерно 40-50см при влакно примерно 0.60 с тест на издръжливост 20кг и два възела на него издръжливостта пада на 10кг.-мерси съм.
Големият сом имам достатъчно години за да се убедя лично се лови с една въдица и желателно с една кука.
Не искам да обиждам никой,но нека който твърди че говоря глупости да ми докаже,ама с аргументи обратното. :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Мнение от Pike1 »

Axel, не се изнервяй бре :wink: Никой не ти оспорва постиженията.Нали е форум тук и си споделяме.В тая връзка може да пуснеш някой от твоите монтажи.На мен ще ми е интересно.
Аз бате, миналата неделя си цунках кльонковете и колеца за домати и ги прибрах за догодина обаче в събота не ми издържаха нервите и пак имаше два часа хлопане естествено без резултат.Сега умирам от скука.Трябва да си чешем езиците зимата. :wink:
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Мнение от pavel mangelov »

:lol: :lol: :lol: .....Споко,Ачка....ще почваме барбекюта с елементи на щукарски риболов :wink: :roll: :lol: :lol: :lol:
I'll be back.....for the next season
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Мнение от Pike1 »

:lol: Павка, май туй е спасението :lol:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Алооу,а агнешко не ви ли се яде.Нал сте сомаджии :roll: :wink: .
За каква скука говорите. :lol:Събор наближава.
Аксел е прав за монтажа,но този май си го ползваме само тук на Марица.
Иде реч за единия възел :wink: .
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Мнение от Pike1 »

franko написа:Алооу,а агнешко не ви ли се яде.:wink: .
Даже го препочитам пред сомското.Ще я видим тая работа :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”