Въпрос към ветеринарен лекар

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Въпрос към ветеринарен лекар

Мнение от naso »

Здрявейте. Предполагам, че във форума има колеги с такава професия, които биха ми помогнали със съвет, или насочили към някой кабинет.
Става въпрос за куче, което от няколко месеца има сериозни проблеми със зъбите. 3 или 4 предни горни вече му паднаха, а други се клатят и явно го болят.
Причината явно е във възраста 15г. и в това, че през тия години не сме се занимавали със зъбите му, което сега го отчитам като голяма грешка.
За храненето мисля, че се справяме, но се притеснявам, че явно се мъчи от болки, а и от възможноста да развие някакъв процес, който да усложни нещата.
Може би трябва да се вадят зъби, но къде и как става това, бих желал да ме посъветва човек, който е наясно с нещата.
Това е въпросното кученце
Изображение
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Мнение от nina »

Аз бих ти препоръчала да се обадиш тук. Водили сме много и най-различни животни. И сме много доволни.
Д-р Димо ДИМОВ
Ветеринарна клиника "BEST VET"
ж.к. "Стрелбище", ул. “Нишава” 113а
02/958 81 30, 0887 229 614 и 0888 418 898
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Druglyo
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 14:33
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Druglyo »

Здрасти колега,
първо да ти кажа преди шест месеца моя пес се разболя. Сестра ми е ветеринар и работи в една клиника в София, но още е в началото на своята кариера. Та много зор видяхме с кучето, кви ли не диагнози му слагаха всякви доктори и накрая отидохме именно при горепосочения от колежката доктор. Направи му там няква скопия, гледа му с ендослоп мисля му се викаше в корема и вика до два три дни ще се оправи, взе ни парите и по живо по здраво. Е да де ма след два три дни като не се оправи а се влоши го заведохме да му отворят корема и се оказа че има огромен тумур и го приспаха. Така че от тогава вече имам едно на ум към всички ветеринари щото не си дават много зор а хората страдат за домашните си любимци као за член от семейството. Та ако все пак още не си си решил проблема ще говоря със сестрата да видя кво ще препоръча. Тяхната клиника също "не е лошо", но както ти казах вече нямам никакво доверие на ветеринарите.
Опък станал този свят,
само който е богат,
той е личен и познат!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Мнение от nina »

Както човешките, така и животинските доктори бъркат. Говоря конкретно за този лекар, защото ни е лекувал кучета с тумори, ампутация на крака на зейче, дислоксация на тазобердени стави на вълк...Много добър анестеиолог на диви животни - вълци, мечки (за други не мога да говоря, защото нямам опит с такива). Последното с което се бори е лайшманиоза при куче. Болест, която не е диагностицирана в България от началото на 40-те. И с това се справя отлично. Проблема е, че в Бг няма лекарства за болестта и трябва да се търси нещо от чужбина.
naso, желя подобрение на кучето ти!
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

nina написа:Аз бих ти препоръчала да се обадиш тук. Водили сме много и най-различни животни. И сме много доволни.
Д-р Димо ДИМОВ
Ветеринарна клиника "BEST VET"
ж.к. "Стрелбище", ул. “Нишава” 113а
02/958 81 30, 0887 229 614 и 0888 418 898
Каквото имах за кастриране, там го направих, перфектни са.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Druglyo
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 14:33
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Druglyo »

Съгласен съм все пак сме хора всички бъркаме. Просто казвам моите впечатления. Честно казано тогава бях на крачка от това да направя някоя глупост, но ........
А на Насо и аз му пожелавам да се излекува колкото се може по-бързо животинчето.
Опък станал този свят,
само който е богат,
той е личен и познат!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Бат Насе,
аз като кучкар от малък препоръчвам тези 2 клиники:
- http://byvet.informator.bg/bg/index.pl
- http://www.veterinarencenter.com/
Кучето наистина е старо, ама поне да му помогнат ако могат да не го боли...:(
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Благодаря ви колеги. Ще се опитам да проведа няколко разговора с хора, които се занимават професионално. Явно тук няма такива колеги, така че ще се наложи да пообиколя няколко кабинета.
Поздрави
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

naso написа:Благодаря ви колеги. Ще се опитам да проведа няколко разговора с хора, които се занимават професионално. Явно тук няма такива колеги, така че ще се наложи да пообиколя няколко кабинета.
Поздрави
Насе на драго сърце, но от 11г не практикувам, а медицината напредна много. Докато се занимавах, ветеринарната стоматология не бе най-силната ни страна(говоря за цялята ни страна)
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Боцмана »

На професионален семинар бяхме в петък, когато си пуснал темата :D
Ако искаш консултация то аз съм насреща. Питай въпроси, ако искаш и телефон ще ти дам. Реално на кученцето си му е нужен лекар. Виждам, че си от "Люлин", мога да ти препоръчам колега и да пробвам леко ходатайство :lol:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Боцмана написа:На професионален семинар бяхме в петък, когато си пуснал темата :D
Ако искаш консултация то аз съм насреща. Питай въпроси, ако искаш и телефон ще ти дам. Реално на кученцето си му е нужен лекар. Виждам, че си от "Люлин", мога да ти препоръчам колега и да пробвам леко ходатайство :lol:
Напиши ми на лични телефон на който да ти се обадя
Д-р Дулитъл
Мнения: 2055
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 312 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Мдаа-таман се канех да препоръчам Боцмана и той се появи...
Bistraki
Мнения: 1823
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 14:35

Мнение от Bistraki »

Имам питане :D
След дълго умуване решихме в нашето семейство нещо не толкова умно - ще си имаме 2 заека.
Още не се знае дали ще са клепоухи или не, водим спорове.
Та исках да питам, четох, че трябва да ги ваксинирам, трябва ли?
Обезпаразитяване сигурно ще се наложи? Трябва да ги заведа на лекар, нали?
И последно, ако са двама мъже, дали ще се бият?
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Мнение от nina »

Ваксина се слага всяка година. Имам зайче в Бг. За паразити не съм му давала нищо. През 3 месеца му слагам( сега мама :oops: ) едни прахчета във водата. Ако са два мъжки, може и да има Сблъсък, но когато няма женска да ги....дразни може и да са ок. Трябва лекар за ваксината, ако не можеш да я сложиш сама.
Моя е неклепоух, албинос, голям колкото пантоф 34 номер (егати сравнението :lol: :lol: )
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Bistraki
Мнения: 1823
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 14:35

Мнение от Bistraki »

nina написа:Ваксина се слага всяка година. Имам зайче в Бг. За паразити не съм му давала нищо. През 3 месеца му слагам( сега мама :oops: ) едни прахчета във водата. Ако са два мъжки, може и да има Сблъсък, но когато няма женска да ги....дразни може и да са ок. Трябва лекар за ваксината, ако не можеш да я сложиш сама.
Моя е неклепоух, албинос, голям колкото пантоф 34 номер (егати сравнението :lol: :lol: )
Аз не искам клепоух, защото ми казаха, че стават много големи. А на мен ми трябват точно такива, колкото пантофи 34 номер, само че чифт :lol: За какво са прахчетата? И за какво са ваксините всяка година, аз и децата си не ваксинирам толкова :lol: Мислех, че отначало ще трябват 2-3 :D
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”