ШПЗ - кора! Как е около София?

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

ШПЗ - кора! Как е около София?

Мнение от Бат Стан »

Колеги, вече има ШПЗ! Целият язовир е запечатан с ледена кора 1 см. Нощем температурите били минус 15, денем - около минус 8-10. Според прогнозите следващия уикенд може и да открием.
Някой има ли инфо как е около София? Според мен на Алино би трябвало да е същото положение. Мисля, че следващата събота и около София ще има замръзнали водоеми.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
jonko
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 12, 2010 12:50

Мнение от jonko »

Щом има ШПЗ ,значи на "Тошков Чарк" е бетон. :?: Той е винаги пръв и последен. :idea:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

jonko написа:Щом има ШПЗ ,значи на "Тошков Чарк" е бетон. :?: Той е винаги пръв и последен. :idea:
Сигурен ли си? В смисъл, че досега при подаванията на данни за първи лед никога не се споменаваше Тошков чарк, вероятно и поради трудния достъп с кола през зимата, ако няма човек джип.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
jonko
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 12, 2010 12:50

Мнение от jonko »

Проверка и снимки - другата Събота :lol: . Никой не го споменава, защото има едни три километра много изчанчени! Просто трябва да си малко по-проходим. Ще ви докладвам в Събота! :arrow:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

jonko написа:Проверка и снимки - другата Събота :lol: . Никой не го споменава, защото има едни три километра много изчанчени! Просто трябва да си малко по-проходим. Ще ви докладвам в Събота! :arrow:
Супер, и аз ще пусна снимки оттам, където ще ходим, ще не сме решили. Миналата зима било мор на костури, разбрах.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

jonko написа:Проверка и снимки - другата Събота :lol: . Никой не го споменава, защото има едни три километра много изчанчени! Просто трябва да си малко по-проходим. Ще ви докладвам в Събота! :arrow:
Ами ако искате освен да се разберем заедно да го търсим. Аз имам и джип с нови гуми. Вечера се пробвах да се въртя по леда нестава :)

Само дето на мен ми е по-удобно неделя да ходя. Ако и на теб колега не ти е проблем давайте да се разбираме нещо и да ходим.
jonko
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 12, 2010 12:50

Мнение от jonko »

[/img]file:///C:/Documents%20and%20Settings/USER/Desktop/%D0%98%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5043.jpg[img]Това%20са%20миналогодишните.%20%20[/img]
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Ярловци и Лялинци са запечатани също,на втория нямам идея но на първия водоем трябва да има сеч като се има предвид колко костур и бабушки има ;)
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

TRANSKI RIBAR написа:Ярловци и Лялинци са запечатани също,на втория нямам идея но на първия водоем трябва да има сеч като се има предвид колко костур и бабушки има ;)
Ха, това е много инетерсно инфо. Освен това съм сигурен, че през зимата в Ярловци пият вино, ядат луканки, плющят им ушите и хабер си нямат да ловят на лед, а?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Дам никога не съм и чувал да ловят на лед там...ама предвид лютата зима там(вчера беше -9 на обед) не е и много за риболов :lol: Баш луканки не ядат,ама шкембето в хотела под язовира е невероятно,да не говорим за спържата,суджука и кървавицата домашно производство :lol:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

До Тошков чарк се стига и с обикновен автомобил, ако е малко по-замръзнало, поне миналата година нямаше проблем с това. Проблема беше че по първият лед го бяха източили яко и имаше няколко метра тороси по брега и нямаше слизане.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

fori написа:До Тошков чарк се стига и с обикновен автомобил, ако е малко по-замръзнало, поне миналата година нямаше проблем с това. Проблема беше че по първият лед го бяха източили яко и имаше няколко метра тороси по брега и нямаше слизане.
Така е всяка зима поне от 7-8 години насам, но винаги се намират ентусиасти да си потрошат колите (и краката) на ТЧ, когато на ШП не става (или не дава).
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Мнение от Metodi »

На Враждебна в събота имаше ивица около 2 метра с лед от страната на София. Да видим до събота какво ще стане.
Master Fishing
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Кофтито е, че нещо обещаните -10 станаха на -2. Което малко ме притеснява. Тая зима нещо много се уляха с прогнозите. Едно казват друго става...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Plat1ka написа:Кофтито е, че нещо обещаните -10 станаха на -2. Което малко ме притеснява. Тая зима нещо много се уляха с прогнозите. Едно казват друго става...
Пепел ти на езика... :D
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”