Пъстървите

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Topov
Мнения: 178
Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 13:06
Местоположение: Златоград
Обратна връзка:

Пъстървите

Мнение от Topov »

Колеги ходих на един платен язовир миналата година за пъстърва и там ми казаха че хваната пъстърва трябва да я взема задължително щото им се разранявали усните и умирали :shock: Аз ги ловя с Owner Chika №16 (много финна кука) и мек мач ползвам кукоизваждач всичко както му е реда и пак "умирали" :? Въпроса ми е до колко това е вярно защото аз лично не съм чувал за такова нещо............. :shock: :lol: :lol:
Бързо захладня навънка,
но за нас туй не е спънка!
Студ и мраз не не възпира
тичаме към язовира...

http://www.respectfishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - Риболовни захранки РЕСПЕКТ
Опита прави майстора!
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

Не е вярно за устните. Друг въпрос е ако е нагълтала в хрилете или по навътре...
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Topov
Мнения: 178
Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 13:06
Местоположение: Златоград
Обратна връзка:

Мнение от Topov »

Говоря за усната иначе знам че веднага след калване трябва да се засече леко и не трябва да се оставя да нагълта :)
Бързо захладня навънка,
но за нас туй не е спънка!
Студ и мраз не не възпира
тичаме към язовира...

http://www.respectfishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - Риболовни захранки РЕСПЕКТ
Опита прави майстора!
FaN7a_
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:53
Риболов: Предимно риболов на леко.

Re: Пъстървите

Мнение от FaN7a_ »

Колега това са пълни глупости , просто те подканват да дадеш парата .
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстървите

Мнение от maznislav »

Минатата зима на един платен гьол до Пловдив правех по 40 - 50 броя за 3 часа с малка клатуна с единичка без контри. Арендаторът ми е познат и бях обезпокоен да не би да стане проблем. След 2 набега се оказа , че няма нито една умряла риба...
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Пъстървите

Мнение от stankof »

Със сигурност от опит знам че ако не е нагълтала рибата надълбоко а е закачена за самата уста куката и се пусне после рибата и няма абсолютно нищо,хващал съм пъстърви със скъсана от мен и останала на устата им кука с влакното и са си напълно здрави и неувредени!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”