Colmik K15

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Colmik K15

Мнение от Ingos »

Колеги,

Днес като минах през магазина на Дария разбрах че спират със зареждането на Colmik K15, поради спиране на вноса.
Аз лично съм много доволен от това влакно използвам го за спининг и се бях доверил изцяло на него.
В тази ситуация ще ми се наложи да го сменя с нещо друго...
Ако имате някакви предложения ги споделете.

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Colmik K15

Мнение от wertus »

Ingos написа: Аз лично съм много доволен от това влакно използвам го за спининг и се бях доверил изцяло на него.
+1100
Пробвай Фокус Енерджи....Колмик са силни в губенето на клиенти напоследък.... :roll:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
alien6
Мнения: 191
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 20:39
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от alien6 »

Даа и аз ще се изправя пред същия въпрос.Досега си карам с К15 доволно,но като го спрат кво правим...Напоследък ми хвалят Lurs Vulcan.Няколко пъти го гледах в магазина,но не съм го тествал в реални условия и не мога да бъда категоричен.Поне на пръв поглед заслужава внимание.Категоричен съм обаче,че Axial си е перфектен за спининг.Само дето най-малкият му диаметър е 0.18.Не съм далеч и от идеята да пробвам Fendreel,макар и да не е много потъващо,по-скоро плуващо(каквото и да пише на опаковката му).Ползвам го за болонезето,много яко влакно,бледо розово,предполагам слабо видимо под водата,което е добре.Но е почти толкова видимо и над водата,та трудно може да се проследи визуално къде е примамката,но и това е вариант.Коментирам само тези влакна,тъй като от доста време ползвам монофил само на Colmic.Иначе влакна много и доста писано има по темата.
King for a day,fool for a lifetime
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Colmik K15

Мнение от Д-р Флекс »

wertus написа:Пробвай Фокус Енерджи....Колмик са силни в губенето на клиенти напоследък.... :roll:
+11000 :D


А след това пробвай и Sensas Feeling Classic
http://www.aquasport-n.com/index.php?p= ... bgroup=100
при Лоди го има и на ролки от по 300 м, излиза нещо като 8 или 9 лева за 100 м. Отговаря реално на диаметъра и теста, посочени на шпулата, сменяш един, най-много два пъти за сезона (0.16 mm). Сиво-прозрачно-бяло е на цвят, практически невидимо във водата.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Пробвай Tubertini S Force, откакто преди 4-5 години го открих при Дария, само с него работя, просто по-добро не съм срещал.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Пробвах го прехваленото К15 и не останах доволен. Бързо се амортизира и е прекалено разтегливо. В момента карам с това
Изображение
Много съм доволен , не се разтяга като ластик, 200м за под 10лв :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Фендрела е много добро влакно, но е по-подходящо за плувка, аз там съм само с него. А предимството на С - форса е и това, че е шарено и мога да си следя линията. За кьорав като мен е важно :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
stancom
Мнения: 3739
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 94 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от stancom »

sandista написа:Пробвах го прехваленото К15 и не останах доволен. Бързо се амортизира и е прекалено разтегливо. В момента карам с това .....
Ти не беше ли взимал някакво японско с ФК покритие :roll:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

babydoctor написа:Фендрела е много добро влакно, но е по-подходящо за плувка, аз там съм само с него. А предимството на С - форса е и това, че е шарено и мога да си следя линията. За кьорав като мен е важно :D
S-Force не е ли на Trabucco, Док? Това е препочитаното от мен влакно за мач, също и спининговия вариант е без забележки, слагам го на второ място след Sensas Feeling Classic в личната си класация.

ПП проблема с шарените влакна (и аз съм кьорав, та знам за кво иде реч) е, че и рибата ги следи по-лесно...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Д-р Флекс написа:S-Force не е ли на Trabucco, Док?
Бе...все ги бъркам :oops: , нищо, че ролките са ми по цял ден пред очите. А че го следят рибите, не съм съгласен - обърни внимание, че на 5 см. под водата и ти не го виждаш, колкото и да е бистра. А и ако е така, то при плетеняка рибите биха се покатервали по крайбрежните дървета от ужас :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

babydoctor написа:
Д-р Флекс написа:S-Force не е ли на Trabucco, Док?
Бе...все ги бъркам :oops: , нищо, че ролките са ми по цял ден пред очите. А че го следят рибите, не съм съгласен - обърни внимание, че на 5 см. под водата и ти не го виждаш, колкото и да е бистра. А и ако е така, то при плетеняка рибите биха се покатервали по крайбрежните дървета от ужас :D
Е, че не катерят ли? :D Павел Иванов как ги хваща големите пъстърви на Панега, питал ли си го? :D
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от Ingos »

Къде мога да видя на живо влакно Фокус Енерджи?
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Ами, в магазините на Акваспорт-Н, като начало... 150 м са 5 кинта... качеството значително надхвърля ценовото равнище...всички го ползваме, май.
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Colmik K15

Мнение от Чичо Веско »

Ingos написа: ...че спират със зареждането на Colmik K15, поради спиране на вноса.
Малко повече инфо:

Не се спира вноса на К15!
Напротив, дори ще има такъв в началото на февруари.

Променят се само размерите които ще се предлагат. Това се налага от факта, че най-малките и най-големите диаметри не се търсят и затова ще отпаднат от производството.
Занапред К15 ще се произвежда с размери от 0,225 до 0, 315мм.

Самото производство на К15 ще се запази и през 2011г. като намеренията на COLMIC са постепенно това влакно да се замени с новите модели при които всички недостатъци на К15 са избегнати.
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5853
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1648 пъти
получил Браво: 1829 пъти

Мнение от баш майстора »

Д-р Флекс написа:...всички го ползваме, май.
е не всички
има и фенове на
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”