Ремонт на сонар

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
kff
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 18:14
Местоположение: Сс
дал Браво: 1 път

Re: Ремонт на сонар

Мнение от kff »

Моя сонар след една неприятна авария с лодката стоя 14 дни на 6 м дълбочина, след което го намерихме заровен в тинята и го почистих, подсуших. Сондата я намерих 3 месеца по-късно...Вече втора година след случката си работи без проблем,е наложи се да купя друга сонда защото не предполагах ,че ще намеря старата.
Марката е Humminbird fishfinder 525.
Просто нямам думи...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Ремонт на сонар

Мнение от LVitchev »

Стария ми сонар стана много стар :mrgreen: Взех решение,за да не давам много пари на онзи момент,да си взема нещо евтино и пак Хюминбърд.Речено - сторено,и го взех,тънко от приятел,с 200-250лв по евтино от магазините.Хубаво,ама взех че го отворих да сложа малко силикон под болтовете за да не ми прави конденз при дъжд и на едни филтри,също слагам че от тресенето понякога прекъсват контакта и се чуди после от къде е проблема.Затворих го,обаче двата куплонга си приличат и по цветове на кабелите и по куплунгите,освен това че единия е със сантиметър-два по-къс от другия.Друг път ги бележа,обче този път се направих на отворен и се отворих :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Веднага изплющя и край,зе да дава световните новини,Нешънъл географик и още няколко програми,ама риби повече нещя да покаже.Аре веднага поръчах нов сонар а изгорелия го занесох при този приятел.Гледа,сука,мисли,абе бая борба падна,смени няколко чарка и взе че тръгна,ама пак нещо още имаше да се барне.Момчето се бори доста време,разучава схеми,рови се навсякъде и преди няколко дни,след като го направил,пробвал го и ми се обади да ме зарадва че го е управил.Поговорихме и от него разбрах че им е хванал цаката и няма проблем да ги ремонтира.Момчето не е лаладжия,оправя ги и аз му вярвам.Е,може да има неща които да искат специални части,но ще ги намери и може да му коства известно време,но ще го направи.Ако някой има нужда от помощ при такъв проблем,ето номера,обаждате се,казвате си болката и ако може ще помогне/на всичкото отгоре е и рибарче/ :idea: :idea: :idea: 0893581667 - Савата
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Ремонт на сонар

Мнение от sharo1 »

Още ли имаш връзка с този ,който поправя сонари
Става въпрос за 2 Гармина
140 и 250
Някой ако знае сервиз да са отворили
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: Ремонт на сонар

Мнение от kosatkata »

Сава Дамянов Пловдив тел. 0888412479
Но от няколко години не съм звънял. Иначе е оправил доста сонари на колеги.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”