избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от LVitchev »

И аз така правя когато нямам вяра на майсторите,като ми поправят колите :lol: :lol: :lol: Въртя се около тях,като отворят капака,веднага скачам вътре,или се навирам под колата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Като приключим с ремонта,още преди да са си отворили устите си искам надницата 50 кинта :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от А.НИКОЛОВ »

Husky Jerk написа:Тази ф-ма "Румира",вече ми звучи като "Направи си сам".
като не почнал да иска и пари за уроците как се прави лодка...... :D :D :D :D
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от Шморхи »

За съжаление е така. Любо бе споменал(не помня тук или другаде), че някой си, бачкал дограма, утре решава, че е тхе бест и прави собствена фирма.
90% от бизнеса в БГ е такъв. Мислят си, че като могат да завият два болта и вече са майстори и нема нужда да печелят пари за чорбаджията, а могат да го правят за себе си.
Само че!!! Освен знанията, нужен е подход към клиента, пазарно мислене и още куп неща, които са мнооого далеч от завиването на двата болта.
Накратко - пълно е със самозвани и надути бездарници, които никога няма да си признаят, че не ги бива. Още по-лощо, все ще намерят някой виновен за собствените им грешки.
А в този бранш, с лодките, положението е зле. Като отвори човек сайтовете и обявите, вижда сума лодки, сума оферти и дрън, дрън, но се оказва, че реална конкуренция и желание за такава няма.
Има сума вносители и производители, които, когато и да им теглиш по един бой - все ще е късно!
Има и мнооого свестни хора и съм горд, че се познавам с тях, но са единици. Иначе разкази извън форума...колкото щеш, но нямам намерение да им давам гласност, че телефона ми пак ще загрее. Било за лодки, било за колесари, било за двигатели.
Накратко - конкуренция и желание за работа в БГ - НЯМА!!! Желание да ти вземат парите, па ако могат да ти свършат и работа - КОЛКОТО ИСКАШ!!!
Ма само с добри желания не става пичове....
Аз мисля да сменям лодката и отсега съм се подготвил за голееееми ядове. :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от Emo-83 »

Шморхи написа: Аз мисля да сменям лодката и отсега съм се подготвил за голееееми ядове. :lol:
Мой съвет е да си вземеш корито от Холандия и то през зимата.Може и от Швейцария.Има светулки на добри цени и в солена вода ще е карано само от теб. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от Emo-83 »

Днес разгеле минахме 2 ръце с гел....остават още 5.Следва шлайфане до побъркване и долната част ще е готова.Представете си кога ще стане горната.Днес му викам на Румира.....преди 40 дена почина чичо ми......тогава ти платих за колесара и още не е готов.Кажи ми сега,кога ще е готова лодката.....обеща ми до седмица и после отивам с чук да трошим наред.Днес на всичкото отгоре ми свиха бензина от баката на лодката....беше пълна до горе.Ще бере ядове тоя човек,ако някой му е приятел......да му каже да се стегне,защото си има Господ. :wink:
Изображение
Изображение
А от това Дори,ако се интересува някой се продава с два двигателя....естествено Джонсан двутактои + колесар за 7500лв.
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Husky Jerk
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 14:15
Местоположение: София

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от Husky Jerk »

Емо,съчуствам ти за това на което си подложен от тези от "Румира",но лодката правена с твое участие изглежда много добре.А темпото с което върви работата,май само когато ти си около лодката се работи по нея. :idea: :wink: :wink:
Всички риби плуват,само пържените не!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от Emo-83 »

Husky Jerk написа:Емо,съчуствам ти за това на което си подложен от тези от "Румира",но лодката правена с твое участие изглежда много добре.А темпото с което върви работата,май само когато ти си около лодката се работи по нея. :idea: :wink: :wink:
Е аз за това ходя всеки ден.Днез изнасях 40 на гробищата и барабар с раздавките там.....да се сети.Но бешя я минал още 2 ръце....евала.Малко през пръсти,та ходенето не ми мина за лудо и пак коригирахме нещата с работника.Сега минахме и 5-тата ръка.Остават още 2 и започва шлайфането.Не искам да допускам грешки.Вчера си почистих оточните винтили и около тях.Щотото е мн. трудно да ги облепиш със скоч и да зачистиш около тях за да хваща гела.
От всичко най ме дразни,че не признава,лъже и ме мисли за балък.Но това не е лично отношение.....така успива всички.
Един дойде да си вземе колесара от Гърция за една огромна лодка.А той само поцинкован и нареден уж,че се сглабя и бачка.......понеже видях човека,му казах.Аз може и да не,но те тоя ще те утрепа......та започна да го прави.
Ще станат нещата....споко сам,защото в момента съм дантела и нямам кинти да му плащам на куп,но през 2-3 дена му нося пари.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от max »

специално за Емо, с искрени извинения че не го взех
това е и част от теста който направихме за възможностите, управлението и стабилността на лодките
новият F70 на Ямаха продължава да ме учудва , след разработката направи 34-35 възела с лодка дълга 5.15 и широка 2.06

след обиколката с включени сирени отново имаше доста хора който си събраха въдичките и си тръгнаха. дано някога ИАРА успее да осигури оборудване на нужното ниво за да постига този респект който виждам в очите на хората когато видят тези лодки
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от Emo-83 »

Кефффффффффффффффффффффффф :idea: :fish5:
Това са лодки. :wink: А нищо не им пречи на ИАРА да се оборудват с тях.Това се прави по европейски програми и с европейски пари.Иво мисля,че никъде не си споменал за кои комшийски страни заминават лодките.За това те ще имат риба,ред и спазване на закони.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Vapi
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 14:10
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от Vapi »

Реда и закона се спазват и следят от хора, не от лодки.
По склона на връх Фудзи бавно пълзи охлюв.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от max »

Vapi написа:Реда и закона се спазват и следят от хора, не от лодки.
така е но и на двата различни язовира където ги пуснах имаха огромно въздействие . както вече писах тези които бяха нередовни си тръгнаха сами, останалите прибраха всичко над разрешените 2 пръчки без да ги кара никой
Vapi
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 14:10
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от Vapi »

О разбира се че ще имат. С тия лампи и т.н. Страхотия. Лично аз гледах клипчетата няколко пъти. Не заради лампите де :D . Някой ден ще ме вкараш в беля ти с твоите клипове :D :D :D
Колкото до хората от ИАРА - и сега имат лодки и то доста по добри от моята гуменица, ама аз закачам и режа мрежите по Цонево. Та едва ли ще се промени положението ако имат такива лодки. Пак такива като мен ще хващат мрежите на воблерите.
По склона на връх Фудзи бавно пълзи охлюв.
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от valkata34 »

Наистина респектират тези лодки!Със тая скорост и тия завои иглеждат много надеждни и сигорни.
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от Антонов53 »

Макс,
На ИАРА лодки с тестдрайф не се продават.Сака си бръкане надълбоко/в джеба/ и яки
ама много яки връзки/което пак е свързано с бъркане.../.Успех!!!
Емо,я ми кажи брат,как го нанасяте тоя гел и между отделните слоеве има ли някаква операция.И какъв гел ползвате?Единствения читав гел на нашия/според мене/ пазар е :"Максгард" ама е над 20 долара килото.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: избор на лодка: Видра 2 или тримаран

Мнение от max »

аз много добре знам как се продават лодки на ИАРА

теста беше жест към хората които работят с лодките и освен това с образувателна цел - поне да знаят какво биха могли да имат. тея дето търкат столовете в София не си падат по возене

комичното в случая е че за тези лодки получателите не са извадили и стотинка от джобовете , всичко се плаща от европейската комисия. същото може да се получи и тук в България . някой само трябва да седне и да напише програма. хората ни дават пари а ние нищо не правим за да ги усвояваме
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”