Porta bote или ???

Минава, големият кораб минава ...
joreli
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 11:09
Местоположение: русе

Porta bote или ???

Мнение от joreli »

Здравейте колеги
Повече от година се оглеждам и събирам информация за лодка(която ще ми е първа) и май-момента наближава...
Най- голямата ми дилема е дали да е нова или втора употреба?
За използвани съм се ориентирал на нещо подобно:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Има още доста подобни оферти..а за нови освен надувни - 3.30-3.60м.(за RIB на този етап не се класирам) попаднах и на това:
http://www.fun-yak-varna.com/calicoba.html
Лодчицата каквато и да е - ще я ползвам предимно по Дунава-за риболов(ако не хвана нищо за разходка.. :lol: )..
На последък ми се върти в главата Porta Bote 8 фута (14 футовата си е цифра) а 10 и 12 не видях да ги вкарват..
Мисля да я стиковам с моторедка 5 к.с.(което май е доста за 8футовата и не е много разумно,по-добре 2-3к.с.)
Нямам никакъв опит така,че всякакви-съвети,мнения и предложения ще са ми изключително полезни въпреки,че доста прочетох във форума..
Живот и здраве като взема ще питам и за мотор,и за сонар,и за .......

Поздрави на всички
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от Ivak11 »

Спред мен не е удачен вариант надуваемата за Дунав.
Понеже имам къде да държа лодка и не правя големи преходи на Дунав имам тутраканка 6,5 и за язовирите 3,30 Бриг. За двете ползвам един и същ мотор.

Тези който си пуснал за мен не са риболовни лодки, няма място в тях :wink:
А и с тези мотори ще горят много.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Porta bote или ???

Мнение от Tedo »

тези от обявите, дето си ги пуснал - скутер с мотор и колесар обикновено са в доста окаяно състояние... моторите са много стари модели и дори да работят (което е съмнително), харчат яко...
на Пясъчник изтеглихме подобна със стара 25-ца, на която й беше свършил бензина... колегите казаха, че сутринта са влезли с пълен /30-литров/ резервоар... т.е. 2-3л/час при тролинг :shock:

за сравнение аз тогава влачих с алум. лодка 4м и 4Т 15кс - за 3 дни влачене плюс скоростни обиколки на язовира по обедната жега изгорих един 12л резервоар + 5л тубичка

ако имаш възможност, за Дунав най-добре си вземи алуминиева лодка - например 12М или 14М на МАРИНЕ - много лека (вози се отгоре на колата) и върви добре с мотор от 5-6кс /излиза на глисаж/
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Антонов53 »

Първо си отговори на въпросите:
- за какво ще я ползваш лодката.
-с каква скорост ше я караш.
-как ще я траспорираш.
Вариантите са много.А и разликите в пари още повече. :fish3: :fish5:
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от ARK »

Аз ползвам 12 футова порта бота, ама 8 футова бих ползвал само за риболов на шаран и някъде където трябва да ловя сам в някой малък водоем.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Поморийския »

За Дунава само твърда лодка дори и втора употреба никакви гуми
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Porta bote или ???

Мнение от promarine »

dhp_pm написа:За Дунава само твърда лодка дори и втора употреба никакви гуми
Че какво ще и стане на гумената? Познавам маса хора, които си джиткат по Дунава с надуваеми лодки и си хващат сомчета на кльонк всяка събота и неделя.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от GREEN BUG »

joreli ,ти можеш ли да плуваш добре?Хората които евентуално ще са с теб могат ли да плуват?А оборудването ти?
Ако отговора е да-земай смело първата гумена лодка :wink: .
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Поморийския »

Живи и здрави да са но сигурноста ....Те бреговете са близо
joreli
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 11:09
Местоположение: русе

Re: Porta bote или ???

Мнение от joreli »

Като карах капитанското право Капитана казваше:
ДУНАВА НЕ ЧУВА НЕ ВИЖДА И НЕ ВРЪЩА...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от LVitchev »

Каква Протта -Бот бе колега,вземи се метни направо в Дунава,ама изчакай да вдигне нивото на Макс :lol: Начетох се на простотий в тия форуми,нагледах се на глупаци,даващи си парите за глупости.Един последе н съвет,никога не взимайте лодка,която да не можете да ползвате по-малко от пет години,без да барате нищо по нея.Никога не взимайте лодка по-малка от 4.50 метра,и ако може да не е гумена - супер.Стъкломат и ли Алуминиева,само в клаен случай - Риб,защото след три години и те здават багажа,ако преди това не я разпорите по скали,клони или камъчета по бреговете.Не си давайте парите на вятъра.Писна ми да чета глупости,как тия хора за толкова години и толкова изписани работи,при авната тенденция купил си гумената лодка тип - спаситлен пояс,след няколко месеца или на края на сезона продавам гумена лодка ,не се усещат какво става.Двадесетина лодки се менкат из форумите като 200 долара между пет ченчаджий през комунистическо.Абе,далавера и алъш-вериш да става.Ега ти и простотията,вече ми писна да чета глупости,особено за тия - Порта Бот :evil: А бе,вземете си алуминиева,вечна е,вземете си стъкломат,почти е вечна,стига сте писали и питали за простотий,като Порта Бот,освен ако не ви се плува или имате няколко хиляди за прахосване :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от LVitchev »

Каква Протта -Бот бе колега,вземи се метни направо в Дунава,ама изчакай да вдигне нивото на Макс :lol: Начетох се на простотий в тия форуми,нагледах се на глупаци,даващи си парите за глупости.Един последе н съвет,никога не взимайте лодка,която да не можете да ползвате по-малко от пет години,без да барате нищо по нея.Никога не взимайте лодка по-малка от 4.50 метра,и ако може да не е гумена - супер.Стъкломат и ли Алуминиева,само в клаен случай - Риб,защото след три години и те здават багажа,ако преди това не я разпорите по скали,клони или камъчета по бреговете.Не си давайте парите на вятъра.Писна ми да чета глупости,как тия хора за толкова години и толкова изписани работи,при авната тенденция купил си гумената лодка тип - спаситлен пояс,след няколко месеца или на края на сезона продавам гумена лодка ,не се усещат какво става.Двадесетина лодки се менкат из форумите като 200 долара между пет ченчаджий през комунистическо.Абе,далавера и алъш-вериш да става.Ега ти и простотията,вече ми писна да чета глупости,особено за тия - Порта Бот :evil: А бе,вземете си алуминиева,вечна е,вземете си стъкломат,почти е вечна,стига сте писали и питали за простотий,като Порта Бот,освен ако не ви се плува или имате няколко хиляди за прахосване :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: Porta bote или ???

Мнение от Pol™ »

:lol: :lol: :lol:

Гоуем си
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Поморийския »

joreli написа:Като карах капитанското право Капитана казваше:
ДУНАВА НЕ ЧУВА НЕ ВИЖДА И НЕ ВРЪЩА...

Ами замисли се ...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от LVitchev »

joreli написа:Здравейте колеги
Повече от година се оглеждам и събирам информация за лодка(която ще ми е първа) и май-момента наближава...
Най- голямата ми дилема е дали да е нова или втора употреба?
За използвани съм се ориентирал на нещо подобно:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Има още доста подобни оферти..а за нови освен надувни - 3.30-3.60м.(за RIB на този етап не се класирам) попаднах и на това:
http://www.fun-yak-varna.com/calicoba.html
Лодчицата каквато и да е - ще я ползвам предимно по Дунава-за риболов(ако не хвана нищо за разходка.. :lol: )..
На последък ми се върти в главата Porta Bote 8 фута (14 футовата си е цифра) а 10 и 12 не видях да ги вкарват..
Мисля да я стиковам с моторедка 5 к.с.(което май е доста за 8футовата и не е много разумно,по-добре 2-3к.с.)
Нямам никакъв опит така,че всякакви-съвети,мнения и предложения ще са ми изключително полезни въпреки,че доста прочетох във форума..
Живот и здраве като взема ще питам и за мотор,и за сонар,и за .......

Поздрави на всички
Колега,стига пиши глупости :idea: :idea: :idea: Вдигни си задника и за 1000 евро ще вземеш Риб с двигател и колесар :idea: :idea: :idea: Няма да е първа младост,обаче ще е с 10 000 пъти по добро от това,което ще вземеш за 3-4000лв тук,втора употреба,като това дето си постнал с линка.Послушай ме,събери си още две хиляди лева и отивай.Повече няма как во да кажа,ако искаш ме слушай,ако искаш недей !!! Човек или слуша какво му говорят,иси си троши главата.Приятелски съвет !!!

Няма да казвам че тия за по 4 000 от линка дето го показваш,са ги купили от там за 5-600 евро :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”