Porta bote или ???

Минава, големият кораб минава ...
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: Porta bote или ???

Мнение от Pol™ »

Ще насочиш ли колегата към подходящ паркинг ?
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Поморийския »

LVitchev написа:Каква Протта -Бот бе колега,вземи се метни направо в Дунава,ама изчакай да вдигне нивото на Макс :lol: Начетох се на простотий в тия форуми,нагледах се на глупаци,даващи си парите за глупости.Един последе н съвет,никога не взимайте лодка,която да не можете да ползвате по-малко от пет години,без да барате нищо по нея.Никога не взимайте лодка по-малка от 4.50 метра,и ако може да не е гумена - супер.Стъкломат и ли Алуминиева,само в клаен случай - Риб,защото след три години и те здават багажа,ако преди това не я разпорите по скали,клони или камъчета по бреговете.Не си давайте парите на вятъра.Писна ми да чета глупости,как тия хора за толкова години и толкова изписани работи,при авната тенденция купил си гумената лодка тип - спаситлен пояс,след няколко месеца или на края на сезона продавам гумена лодка ,не се усещат какво става.Двадесетина лодки се менкат из форумите като 200 долара между пет ченчаджий през комунистическо.Абе,далавера и алъш-вериш да става.Ега ти и простотията,вече ми писна да чета глупости,особено за тия - Порта Бот :evil: А бе,вземете си алуминиева,вечна е,вземете си стъкломат,почти е вечна,стига сте писали и питали за простотий,като Порта Бот,освен ако не ви се плува или имате няколко хиляди за прахосване :idea: :idea: :idea:

Прав си ама като не слушат патило :!: :!: :!:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от LVitchev »

Какъв паркинг бе,Пол,ако те е страх от мечки,не ходи в гората :idea: :idea: :idea: Аз да не съм с паркинг :lol: Знахм хора,които си плащат паркинг на месец и си държат лодките там.Да,въпрос е на средства,ама да ти еба и риболова,ако ще робувам на лодка,вместо тя да ми робува и доставя удоволствие когато съм за риба.Каква лодка е,ако посред нощ,като пия две ракий и сома не дава,да не мога да му врътна едни кючеци,може и хоро :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: 30 лв на месец е паркинга,за какво говориш,и ти я пазят и място си имаш :idea: :idea: :idea: Няма да си купиш десет а седем воблера този месец и ето ти паркинга.Това с паркингите е глупаво,да се изтъква като фактор !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Поморийския »

Един лек съвет .В лодката имай поне едно гребло
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от LVitchev »

Три пъти съм имал проблеми,и тоот акомулатор1заради сонара !!! Три пъти от седем години ми се наложи да викам приятели/наши колеги/да ме вадят до бивака,нямам нито гребло,нито имам намерение да слагам :idea: ако ще греба,по добре да се взема каяк и цял ден да връткам гребла напред-назад :lol: :lol: :lol: Иначе,не е лошо да имаш гребла,но за морето :idea: :idea: :idea: Там може и три дни да не мине никой около тебе,язовира не е море :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Поморийския »

Любо от морето съм го патил ...за всеки случай
joreli
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 11:09
Местоположение: русе

Re: Porta bote или ???

Мнение от joreli »

LVitchev написа:
joreli написа:Здравейте колеги
Повече от година се оглеждам и събирам информация за лодка(която ще ми е първа) и май-момента наближава...
Най- голямата ми дилема е дали да е нова или втора употреба?
За използвани съм се ориентирал на нещо подобно:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Има още доста подобни оферти..а за нови освен надувни - 3.30-3.60м.(за RIB на този етап не се класирам) попаднах и на това:
http://www.fun-yak-varna.com/calicoba.html
Лодчицата каквато и да е - ще я ползвам предимно по Дунава-за риболов(ако не хвана нищо за разходка.. :lol: )..
На последък ми се върти в главата Porta Bote 8 фута (14 футовата си е цифра) а 10 и 12 не видях да ги вкарват..
Мисля да я стиковам с моторедка 5 к.с.(което май е доста за 8футовата и не е много разумно,по-добре 2-3к.с.)
Нямам никакъв опит така,че всякакви-съвети,мнения и предложения ще са ми изключително полезни въпреки,че доста прочетох във форума..
Живот и здраве като взема ще питам и за мотор,и за сонар,и за .......

Поздрави на всички
Колега,стига пиши глупости :idea: :idea: :idea: Вдигни си задника и за 1000 евро ще вземеш Риб с двигател и колесар :idea: :idea: :idea: Няма да е първа младост,обаче ще е с 10 000 пъти по добро от това,което ще вземеш за 3-4000лв тук,втора употреба,като това дето си постнал с линка.Послушай ме,събери си още две хиляди лева и отивай.Повече няма как во да кажа,ако искаш ме слушай,ако искаш недей !!! Човек или слуша какво му говорят,иси си троши главата.Приятелски съвет !!!

Няма да казвам че тия за по 4 000 от линка дето го показваш,са ги купили от там за 5-600 евро :idea: :idea: :idea:
Прав си и 500-600евро не струват- гледах няколко УЖАС-имам усещането,че ги обират от сметищата...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от LVitchev »

Така е джорели,Българин няма да даде 2 хиляди лева и да ти продаде лодката да 200.Ако я вземе обаче за 2001ще ти я даде за 20001вмисто да си избие пътните и да сложиминимална печалба :mrgreen: Абе,всички искат да станат милионери още утре ама това ще стане друг път :mrgreen: :lol: :wink: пътните за ферибот 250 евро отиване и връщане,за мен,колата колесара и легло в каюта !!! С един резевоар на аудито отидох до там и се върнах до гърция !!!слагам ги 150лв !!!Ако имаш приятели, и да си намерил предварително това което искаш,за ден и половина си тръгнал обратно !!! Повече няма да се обяснявам,който може да мисли и смята,да го направи,ако някой иска да спори,да заповяда !!!

П.П Забравих да добавя,че ако разполагах с толкова пари,колко искам,няма никога да взема лодка втора употреба :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
joreli
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 11:09
Местоположение: русе

Re: Porta bote или ???

Мнение от joreli »

Странна работа-случвало се е за една година да сменя три коли...а сега една лодка не мога да избера.... :( ама като ще ми е първа..
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Антонов53 »

Вичев не мое така да пишеш. Тия с плажните дюшеци ще те изядат на топъл леб.
Тука има една тема за колесар и надувна лодка.Те такова противоречие в природата нема:
колесар и дюшек.
Като имаш колесар що те е надувна бе брате????Или обратното!!!!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от LVitchev »

Антонов чети бре,тия с дюшеците ще ми ядат ушите :lol: :lol: :lol: След известно време ще им видиш обявите - продавам надуваема лодка или - продавам риб :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Porta bote или ???

Мнение от Антонов53 »

joreli написа:Странна работа-случвало се е за една година да сменя три коли...а сега една лодка не мога да избера.... :( ама като ще ми е първа..
По горе те посъветвах да си зададеш някои въпроси.Намери ли им отговор.
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от emil petkov »

Колега от моя не много богат опит по река Дунав мога да те посъветвам за тази лодка http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=43184" target="window.open(this.href);return false; при условие, че ще използваш малък двигател, с него ще се движи прилично, няма да качваш повече от трима не дебели човека,които ще риболовстват и няма да искат да танцуват в лодката, ще ти е удобна за превозване дори и на багажник, двама човека могат спокойно да я обслужват. Но ако не си толкова скромен и изискванията са ти по големи, то това не е твоята лодка.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 307 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от Д-р Дулитъл »

Абе гледай да е с дължина по-малка от изискуемата за регистрация/446 см.мисля че беше/.Щото после си остава задължението да я регистрираш,да и сложиш номер,всяка година да заверяваш разрешителното и прочее глупости.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Porta bote или ???

Мнение от Ivak11 »

Греблата за мен са задължителни за Дунав, без тях сеира е гарантиран :lol: :lol:
Ще се излиза само на плитък пясъчлив или кален бряг без течение, че иначе докато слезеш и тя лодката тръгнала. Отделно при клионк е хубаво единия да е на греблата, за да не се въртите като пумпали и да минавате правилно покрай островите. отделно аз ползвам греблата за да избутам лодката или чуканите около нея.
Ако нямаш познати в Морска администрация или свободно време си вземи под 4,57 метра.
За да не регистрираш.
Забрави за малък мотор моментално, ако не ти се харчат още пари. Минимум 10 коня.
Иначе за 1 ден ще може да ловиш на 10-тина км макс от мастото където пускаш лодката :wink: Не е проблем, но лично мен ме дразни да пътувам 2 часа за да се върна, като мога да ловя през тях (или поне през1 30)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”