Всички да покажем мухички

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Публикувай отговор
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

jagger1 написа: Вто Фев 08, 2022 23:35На горната малко съм променил реда на шарките.
Само да не вземеш да я вържеш с цветовете на дъгата че тогава става лошо :lol:
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Драго написа: Сря Фев 09, 2022 0:49
jagger1 написа: Вто Фев 08, 2022 23:35На горната малко съм променил реда на шарките.
Само да не вземеш да я вържеш с цветовете на дъгата че тогава става лошо :lol:
Няма да се плашиш, Драго. Рибите са странни създания и са пълни с изненади.

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Още една космата и жилеща Струмска гадинка от кленското меню.
Кука #12.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Скоро не бях вързвал от тази серия. И понеже в кутийките си намерих само два-три останали от незнам кога патерна, реших тия дни да си добавя малко и от тях. Че времето лети, пчелички, мухички и осички се разжужаха, та няма кой да ни чака да се натуткаме в последния момент :D

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Днес се заиграх набързо с една от любимите ми атракторни мухи - Bivisible Fly, подобно на роял варианта - мухата Renegade. Имитира топка от миджове, носеща се по повърхността както на бързи, така и на бавни води. Ефективна е и при риболов на езера. Вързва се както на малки, така и на големи размери куки. Структурирана е на три сегмента: Преден хакъл, заден хакъл, и среден сегмент, тяло от паунови фибри. При Ренегат мухата, средния дял е оформен като тяло на роял муха (паунов фибър - червен конец - паунов фибър). При Бивизибъл мухата, средния сектор е оформен изцяло от паунови фибри между двата хакъла.

Оригиналната муха е със заден кафяв хакъл и с преден гризли или цвят крем хакъл.
Аз съм обърнал цветовете в обратен ред, като задния хакъл съм го изработил с гризли нек перо, а предния хакъл е с кафяво нек перо.
Кука #12.

Изображение

Изображение

Поздрави и много риби.
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Една нова мокрица. Скорец, гъска и дъбинг. Пък тестовете ще покажат дали рибите я харесват.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Дългокрачко. По света му викат Daddy Long Legs. Една муха, която по мое скромно мнение е доста пренебрегвана у нас. Мухата работи добре през летото и есента, както по реките в бавните или със средно бързо течение води, така и в плитките участъци край брега на язовири и езера.

Съществуват много варианти на тази муха, както с изцяло изнесено или с удължено тяло, така и с тяло, изработено само върху рамото на куката. Материалите също варират в широк спектър - от микропореста гума, през дъбинги, коприна, само конец, та до фибри от щраус, фазан или паун. С крилца или само с хакълно изпълнение.

Вариантът, който показвам е изработен с фибри от опашно перо на фазан (крачета и тяло), торакс - паунов фибър и хакъл от перо на скорец.
Кука Daiichi 1180, #12.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Още една дългокрака.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Три нимфички.

Кука - Daiichi 1180
Утежнение - Heawi Body на Hends
Хот спот - огнено оранжев, жълт или лилав конец Effect на Хендс или UNI Floss
Тяло - фазанови фибри от опашно перо
Яка - паунов фибър
Основен конец - бял или черен UNI Thread 7/0
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Честити празник на всички. Седнах днес вързах няколко сухи мухи на кука #20 ама то няма снимане с моя Айфон Шаоми. Ето една която успях някак си да заснема на #16 кука Варивас


IMG_20220303_122538.jpg
IMG_20220303_122538.jpg (141.34 KiB) Преглеждано 1296 пъти


Тяло дъбинг Wapsi SLF Dispenser Master Class 30 Color Cube цвят черен мидж
Опашка - Coq de Leon
Конец - Danville Spiderweb White
Крило - CDC
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Опитах се днес да фотна една муха от вчерашните ама не става с телефона и това си е :lol: Ето две снимки все пак.


IMG_20220304_110310.jpg
IMG_20220304_110310.jpg (141.97 KiB) Преглеждано 1257 пъти
IMG_20220304_110227.jpg
IMG_20220304_110227.jpg (122.19 KiB) Преглеждано 1257 пъти
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Cougar »

jagger1 написа: Чет Фев 03, 2022 10:40 Скоро май няма да открия сезона, като гледам прогнозите.
Изображение
Миро, не знам дали имате лед още по язовирите и езерата, но мога да кажа че ловенето с муха е възможно и на дупка на лед.

Ако имаш добра муха, с малко утежнение по тялото , или метална глава, можеш леко да я повдигаш и спускаш , докато някоя активна риба я вземе. Това със сигурност работи за пъстърва, но би трябвало да работи и за костур и други хищни риби които биха се хранили зимата.
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Cougar написа: Нед Мар 13, 2022 6:26
jagger1 написа: Чет Фев 03, 2022 10:40 Скоро май няма да открия сезона, като гледам прогнозите.
Изображение
Миро, не знам дали имате лед още по язовирите и езерата, но мога да кажа че ловенето с муха е възможно и на дупка на лед.

Ако имаш добра муха, с малко утежнение по тялото , или метална глава, можеш леко да я повдигаш и спускаш , докато някоя активна риба я вземе. Това със сигурност работи за пъстърва, но би трябвало да работи и за костур и други хищни риби които биха се хранили зимата.
Жельо, привет. Изчезна и ти някъде. Мислех си, да не си срещнал Голямата Стъпка по горите на Канада? :D Шегувам се. :tup:

Да ти кажа, вече паднат ли температурите под 6-7 градуса над нулата, а за под нулата да не говорим, спирам с всякакъв вид риболов. Вече биологията на тялото ми не го иска. Минал съм през десетките години назад през почти всички видове риболов - на леко, на тежко, фидери, мачове, спининг, тролинг, за известен период и на лед практикувах. Но риболова на лед не е моя риболов. Даже някъде из такъмите ми и по чантите имам все още и мормишки.

Годинките натежаха и краката вече ме изоставят, нищо, че не съм чак толкова стар - само 68 годинки. :D От 13 години съм зарязал всякакъв друг вид риболов и ходя само с мухарката. Та чакам още малко да се затопли. Може би, тази седмица ще се пробвам да открия сезона. Само да сме живи и здрави.

И при теб май нещата са в застой. Поздрави на Чарли и го погали от мен този сладур и верен приятел. :11:
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1173 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от jagger1 »

Джагара, джугара, бензина расте, дизела расте, една семка слънчоглед - колкото чаша ракия, филия с масло - колкото една пържола на скара ....... то една муха стана колкото едно Харди барабар с макарата. :D

Колкото да не забравя муховръза, те ви една медна нимфичка, която съм кръстил МК-Медет. Не за друго, а заради медното тяло, изработено изцяло от медна тел. Туй ако го пусна на международните пазари/борси, ще изкара половината бюджет на държавата :lol: .

Нимфата "МК-Медет".
Кука #14.
Изображение

Изображение

п.с.:
Вчера минах набързо през язовира, колкото да натопя шнурчето и някоя муха. Освен че събрах за 30 мин. много студ и неприятен вятър, нямаше никакви признаци на рибешко присъствие. Метнах няколко пъти, направих две-три фотки на водоема и беж към заседателната стая на чашка ракийка и глътка бирочка. Докато не се затопли трайно, не се показвам повече. Тялото ми вече не го иска, по време на студ и вятър. Еееех, годинките си се трупат. :11:

Само за инфо две снимки.
Изображение

Изображение
Аватар
Драго
Мнения: 753
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 626 пъти
получил Браво: 498 пъти

Re: Всички да покажем мухички

Мнение от Драго »

Две риби от днес хванати на две от класическите нимфи които връзвам и съм показвал по напред в темата. Първата е от сив заешки дъбинг, с черно шалче пак от заек примесено с малко Айс дъбинг на Харелайн за лъскавиня. Втората риба е на "фазанова нимфа" в случая заради големината на нимфата я вързах с Хендс заешки дъбинг - кафяв вместо перо от фазан (но цвета и ефекта е същия) и шалче от оранжев заешки дъбинг пак на Хендс. Та Миро ето, че и на двете най-прости нимфи пак става риболов.


4.jpg
4.jpg (283.1 KiB) Преглеждано 734 пъти

11.jpg
11.jpg (270.37 KiB) Преглеждано 734 пъти

33.jpg
33.jpg (231.11 KiB) Преглеждано 734 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”