Избор на въдица

Минава, големият кораб минава ...
kalichin
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 20:20
Риболов: От всичко по малко
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път

Избор на въдица

Мнение от kalichin »

Хайде по-печените колеги да помагат,че сега започвам опитите с тоя риболов.....Препоръчайте ,моля,някоя по-свястна въдица за тролинг.Бюджет-около 100-ина лева,още толкова мога да отделя и за макара.
Предварително благодаря!
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от Антонов53 »

Виж тези:
http://www.tomaxshop.com/catalog/produc ... 8533301a62" target="window.open(this.href);return false;
http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... ar-Goliath" target="window.open(this.href);return false;
http://www.orozov.com/rods_in.php?id=1& ... e=1&tip=28" target="window.open(this.href);return false;
Въдиците са стъклопластикови/карбоновите са за гъзария-никави плюсове,а са опасни
при бури/ и са разумно финансово вложение.
http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... olden-B-HB" target="window.open(this.href);return false;
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от А.НИКОЛОВ »

Пръчка Catana AX Downrigger около38Е
МакараИзображение60Е
http://www.thalassashop.com/products/80 ... 5-3bb.aspx
Пласмасовите са си пласмасови !Карбоновите не са изобщо гъзария но цените са други а и какви цели имаш!Аз говоря за морски риболов и там пласмасовите изобщо за НИЩО не стават.За макара като начало си вземи вземи със star drag защото с level drag са скъпи /много по добри/ и като заначало не са ти необходими.Сериозните риби искат и яки такъми :wink: Изображение
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на въдица

Мнение от Шморхи »

Изображение
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от Антонов53 »

Николов,
прятелю каква карбонка държи на тази снимка Хемингуей :Шибановска или Даваджииска?
Изображение
Ами Тед Уилямс с този 1235 паунда Мерлин.
Изображение
Ами кака Джоджия Мак Кой с нейния 751 паунда Син Тунец./който вероятно е дедото на
рибето от твоята снимка./
Изображение
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от А.НИКОЛОВ »

Колега :?: пръчките им са фаиберглас ,имам такива Мичел и Форел произведени преди30+ години и са в деиствие :wink: НЕ ПЛАСМАСОВИ!!!!От такъв материал има и антени от корабите които също стават за риба стига да знаеш малко от род билдинг :wink: Аиде иди за туни с пласмасова пръчка и тогава да ми кажеш дали са гъзария,за мен поне не са.Много голяма разлика има как вадиш една сериозна риба с добра и НЕдобра пръчка.Big game :wink:
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от А.НИКОЛОВ »

А иснимките които показвам са МОИ не на Хемингуей :D :D :D Успех!!!И са цветни и ако искаш имам още :wink: Жив и здрав!
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от А.НИКОЛОВ »

Шморхи написа:Изображение
Благодаря :wink: Шморхи!
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от Антонов53 »

Николов,
фиберглас и стъклопласт са едно и също.Влез у час малко.
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от А.НИКОЛОВ »

Антонов53 написа:Николов,
фиберглас и стъклопласт са едно и също.Влез у час малко.
Да влеза в час :?: Какви лични мнения имаш от двата вида въдици че изказваш определение че са само гъзария.Имам и от двата видаза тролинг от 10-20до 50-80 либри за джигинг стават само карбоновите за съжаление и какво да сравняваме и разваляме темата на човека .Разликата е КАК се бориш с една риба с двете въдицизтова съм вече само с карбонови ,За начало и са добри пласмасовите но много бързоразбираш че си хвърлил пари на вятъра.Ти как мислиш дали са луди хората че да им се дават по 3oo-600 евро за пръчкиhttp://andreapellegrini.com/smith-rods/smith-rods-test/
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от Антонов53 »

Значи тъпите американци дето не разбират от въдици могат да извадят половин тон рибе със стъклопластикова въдица а ти не можеш.Прав си вината е във въдиците. :fish1: :fish2:
Те и скачачите на овчарски скок са тъпи та ползват стъклопластикови пръти.
Не развалям темата на човека!Той има финансов таван и аз му препоръчах неща според парите.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Избор на въдица

Мнение от boababa »

За България,е достатъчен обикновен карбонов спининг има хиляди варианти,но най-важното е да е по-къс,щот не търсиш кастинг-а! :wink: :wink: От 1.20 до 2.10 е перфектната дължина!Има и по-евтини стъклопластови,но са тежки и при голяма риба ръката се уморява ненужно!За стъклопластова мога да дам пример с БлекМарлин на Трабуко,ма вече ги нема на пазара!Спинингите на Шекспир/карбон/ са здрави и евтини,там се огледай! :idea: :wink:
Konstantin Machorski
Мнения: 550
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 19:52
Местоположение: повечето време У лодката
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от Konstantin Machorski »

boababa написа:За България,е достатъчен обикновен карбонов спининг има хиляди варианти,но най-важното е да е по-къс,щот не търсиш кастинг-а! :wink: :wink: От 1.20 до 2.10 е перфектната дължина!Има и по-евтини стъклопластови,но са тежки и при голяма риба ръката се уморява ненужно!За стъклопластова мога да дам пример с БлекМарлин на Трабуко,ма вече ги нема на пазара!Спинингите на Шекспир/карбон/ са здрави и евтини,там се огледай! :idea: :wink:

саше има ги бе, пак си изпуснал инфото бива ли така, струват около 40-45лв. ама ако те интетедруса ще ти кажа на лични да не излезе реклама
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от А.НИКОЛОВ »

С такива въдици са ги вадили преди 30 ,виж сега с какво вадят ,Американците с Японците са най напред с материала за риболова.Карбона не е гъзария в -просто увеличава шансовете да излезе рибата много по- лесно - по-бързо :wink: А тези по снимките правят дрифтинг и шуминг там без помощ от други хора риба не излиза -влизаш ти в морето/океана. Иедин такъв стол дето стои Хемингуей струва над 1000долара сега.Нека да си казваме мненията без определения кой е тъп и гъзар за да има полза от този форум.
kalichin
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 20:20
Риболов: От всичко по малко
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път

Re: Избор на въдица

Мнение от kalichin »

Здравейте,колеги!
Благодаря на всички за изказаните мнения-явно всеки си има собствени предпочитания,което си е съвсем нормално.Едва ли има човек,който да е пробвал всички възможни варианти за да се правят крайни изводи и оценки.Важното е,че има доста богат избор и всеки може да се включи според джоба си.Благодарение на вас,вече имам някакво виждане по въпроса.Само не знам къде из България ще ги търсим такива рибоци като от снимките?! Гадовете ошушкаха де имаше свястна риба из водоемите,ама това вече е друга тема.....За морето пък да не говорим....
На слука!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”