Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и реки

Аватар
Dragonaz
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 22:18
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и реки

Мнение от Dragonaz »

Здравейте колеги,
бих желал да си закупя фидер до 180 лева бюджет, който искам да ползвам за река и за улов на шарани.

Спрял съм се на няколко варианта, като всяко едно ваше предложение очаквам с нетърпение :)

1. http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7147" onclick="window.open(this.href);return false; Focus - Twin Feeder
2. http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=8258" onclick="window.open(this.href);return false; Focus - Blade Feeder
3. http://outdooractivebg.com/product.php?prid=1500" onclick="window.open(this.href);return false; Lazer Cobalt Feeder - до 150 гр.
Върхове 4/5/6 OZ
"Днеска на канала на Челопечане - за 2 часа - улових 1 уклей, който се беше хванал за окото. Не издържах и си тръгнах."

НАСЛУКА КОЛЕГИ!!!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Бай Иван »

Здрасти,

ако няма да ловиш на Дунав значи нещата отивам по-скоро къмто "medium" или ако обичаш по-силовите сопи - "heavy".

Аз лично не обичам да ловя шаран с по-голяма от 2oz пръчка.

А за фокусите, какво да ти кажа, мойто мнение е, че....по-добре се ориентираи към някоя друга фирма. Тук повечето колеги ги харесват, мен ми седят някакси дървено в ръката, а и карбона изглежда, като пластмасов. :shock:
Върховата акция също "премахва" кефа от ваденето на рибата поне за мен.

Лично мнение!!!!

:wink:
Аватар
Dragonaz
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 22:18
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Dragonaz »

Bayivan написа:Здрасти,

ако няма да ловиш на Дунав значи нещата отивам по-скоро къмто "medium" или ако обичаш по-силовите сопи - "heavy".

Аз лично не обичам да ловя шаран с по-голяма от 2oz пръчка.

А за фокусите, какво да ти кажа, мойто мнение е, че....по-добре се ориентираи към някоя друга фирма. Тук повечето колеги ги харесват, мен ми седят някакси дървено в ръката, а и карбона изглежда, като пластмасов. :shock:
Върховата акция също "премахва" кефа от ваденето на рибата поне за мен.

Лично мнение!!!!

:wink:
Благодаря ти много за съвета.

Аз в момента ловя с фидер до 85 грама, дължина 3.90 акция с 2 OZ за шаран, като не ползвам по-тежки хранилки от 30 грама.

Гледам, че при употребата на метод хранилки се препоръчват по-тежки и дълги сопи.

Имам чувството, че за да ползвам 40 грамова хранилка метод ще ми е необходима сопа с дължина до 4.20.

Какво ще кажеш за дължината от 4.20 за язовири и дали има своите предимства и дали за хранилки над 40 грама задължително се ползва поуър или хеви фидър с акция до 120 грама ?

Тъй като съм забелязал, че си имал възможност да ловиш с много различни пръти от известни марки на различни места, ще те помоля да ми дадеш идея за евентуално конкретна макра модел въдица до 180 лева.

Благодаря ти !

П.С

Текущо ми предлагат и следните варианти:

1. http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6428 New Crystal Multitip TC2 (3.30/3.90)
2. http://hristocarp.com/shop/product_info ... cts_id=958 MAP CARPTEK 12FT FEEDER ROD
3. http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7870 Shakespeare - Mach 1 XT Power Feeder
"Днеска на канала на Челопечане - за 2 часа - улових 1 уклей, който се беше хванал за окото. Не издържах и си тръгнах."

НАСЛУКА КОЛЕГИ!!!
Аватар
Dragonaz
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 22:18
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Dragonaz »

Колеги, моля за вашето мнение то е важно за мен, помагайте :))
Някой няма ли лични впечатления от показаните пръти ?
"Днеска на канала на Челопечане - за 2 часа - улових 1 уклей, който се беше хванал за окото. Не издържах и си тръгнах."

НАСЛУКА КОЛЕГИ!!!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Бай Иван »

Гледай сега,

колкото аз и колегите тук да ти изпишем в крайна сметка трябва пръчката на теб да ти хареса. Отиваш в магазина, пипаш, тръскаш ( :mrgreen: ) и взимаш. Проба на язовира и ако не ти харесва пускаш за продажба. Аз така правя. Е първо съм минал през темите на колегите като Бачо Илия и съм изгледал филмите по сайтовете и тубата и тн. Другото, което можеш да направиш е да пробваш даден модел при съвместен излет с колега от форума или с други събратя по въдица.

Конкретно за това дето питаш - за 4,20 - на мен ми се вижда .... доста дълга сопа. Не знам защо си останал с впечатлението, че шаран се лови само с дълги въдици. В нашите води шарана можеш да го търсиш целенасочено единствено в язовири, като Белопопци и Богров. Това говоря за еднодневен излет и фидер риболов. А тея язовири са по 100 метра в широчина. Почти никви дълбочини над 3 метра. За какво ти е толкова дълга въдица тогава? Ако искаш да утрепеш колегата на отсрещният бряг, да, става! :lol:

За такива места аз бих ти препоръчал къса пръчка - до 3 метра. Лично мнение. Но ако ще ползваш фидера и за платиките горе, което ще направи въдицата от типа "за всичко" то тогава вземи по-дълга за по-далечен кастинг и а не само.

А за метода, нема да се плашиш, въдица трудно се чупи, макар аз лично да съм го правил няколко пъти :mrgreen: . Нема да го тъпчеш толкова и те така.

От трите пръчки, които си постанал, имам наблюдения само върху Тиката. Не е лоша. Виж МАП-а е интересно предложение даже и за мен. Ще гледам да "хвана" тия дни поне да го разклата. По принцип съм фен и на двете фирми.

Поздрав.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Бай Иван »

Сега видях, че трето предложение е мач единицата. Хубава бюджетна въдица. Дразни ме карбона. :?
Аватар
Dragonaz
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 22:18
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Dragonaz »

Да те изненадам приятно :)
Всички постове на Бай ни майстора съм ги прочел.
По-запален и "задълбочен" фидерист от него не бях виждал. Евала.
Този го държах в ръце =>

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6428" onclick="window.open(this.href);return false; New Crystal Multitip TC2 (3.30/3.90)

Много здрава бланка, но малко отива усещането, като за сопа за брулене на орехи,
както и когато го огъвахме изглеждаше да не е особено изявен параболик.

Колкото до shakespeare си прав, че карбона изглежда, като по-скоро да го "няма",
като компонент, заради оплетката, но пък първият ми фидер беше shakespeare и като цяло останах доволен от пръчката и цената, все пак подозирам английска марка, а те имат традиции в риболова на фидер.

За дължината си прав, че 4.20, освен за големи дистанции на яз. Искър и някъде на река,
вероятно, като Дунав, няма да ми трябва, толкова дълга, просто винаги съм харесвал по-дълги пръчки, както за директен, така и за мач.

Ако трябва да избирам м.у мач дължина 3,90 м и 4,20 м бих взел втората.

За фидер изглежда това не работи наистина.

Ако имаш възможност да подържиш в ръка MAP - a ще ми е интересно да споделиш,
какви са ти впечатленията.

Иначе на няколко пъти аха да си взема някой фидер от твоите разпродажби :)
Последно промяна от Dragonaz на Чет Авг 11, 2011 10:07, променено общо 1 път.
"Днеска на канала на Челопечане - за 2 часа - улових 1 уклей, който се беше хванал за окото. Не издържах и си тръгнах."

НАСЛУКА КОЛЕГИ!!!
Аватар
Dragonaz
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 22:18
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Dragonaz »

Bayivan написа:Сега видях, че трето предложение е мач единицата. Хубава бюджетна въдица. Дразни ме карбона. :?
Това дали си го държал някога в ръце ?

http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=55 Tubertini Aymara Feeder до 120 гр.
"Днеска на канала на Челопечане - за 2 часа - улових 1 уклей, който се беше хванал за окото. Не издържах и си тръгнах."

НАСЛУКА КОЛЕГИ!!!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Бай Иван »

Dragonaz написа:....

Всички постове на Бай ни майстора съм ги прочел......
...
Ако трябва да избирам м.у мач дължина 3,90 м и 4,20 м бих взел втората.
Бачо можеш да го намериш по другите сайтове, където изнася тонове с полезно инфо.

А относно мача, би избрал 4,20 викаш. Еми.... всички в началото сме избирали 4,20 та даже и 4,50. Само ще ти дам лек жокер. Пробвай няколко пръчки на различни фирми на 3,90 и ще си промениш мнението. За мен лично даже и 3,90 е дълга мач пръчка. Имам няколко на 3,60 та даже и по-къси, като най-късият ми е 3м. :oops: Фен съм на късото, за това бягам от щеки все още надалеч.

Тубертинито не съм го "пипал". :wink:
Аватар
Dragonaz
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 22:18
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Dragonaz »

Bayivan написа:
Dragonaz написа:....

Всички постове на Бай ни майстора съм ги прочел......
...
Ако трябва да избирам м.у мач дължина 3,90 м и 4,20 м бих взел втората.
Бачо можеш да го намериш по другите сайтове, където изнася тонове с полезно инфо.

А относно мача, би избрал 4,20 викаш. Еми.... всички в началото сме избирали 4,20 та даже и 4,50. Само ще ти дам лек жокер. Пробвай няколко пръчки на различни фирми на 3,90 и ще си промениш мнението. За мен лично даже и 3,90 е дълга мач пръчка. Имам няколко на 3,60 та даже и по-къси, като най-късият ми е 3м. :oops: Фен съм на късото, за това бягам от щеки все още надалеч.

Тубертинито не съм го "пипал". :wink:
Аз не съм фен на късото, незнам защо все още мачове около 4,20 са ми тамън.
Като, че ли по-дългото ми дава по-голям контрол над линията.
Така го чувствам аз.

За щеката, това е изключително майсторски и прецизен риболов, но да го гледаш отстрани.
На подобна хамалогия даже и пари да имам да дам за оборудване не мога да издържа.
Щеката ми напомня за някой свети мъченик, когато видя някой щекар да си прибира такъмите :)
"Днеска на канала на Челопечане - за 2 часа - улових 1 уклей, който се беше хванал за окото. Не издържах и си тръгнах."

НАСЛУКА КОЛЕГИ!!!
wenci1963
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 13:50
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от wenci1963 »

Dragonaz написа:
Bayivan написа:Сега видях, че трето предложение е мач единицата. Хубава бюджетна въдица. Дразни ме карбона. :?
Това дали си го държал някога в ръце ?

http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=55 Tubertini Aymara Feeder до 120 гр.

Днес разглеждах "http://www.orozov.com/rods_in.php?id=1& ... e=1&tip=23"
абсолютно същото е като Тубертинито.
Aymara е 240 гр. а DUKE е 275 гр.
Аватар
mite-80
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 21:40

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от mite-80 »

Разгледай и фидерите на TRABUCCO- и трите предлагани в момента модели, отговарят точно на това за което мислиш да ползваш фидер; вместват се и ценово като параметър! :)

http://www.tomaxshop.com/catalog/index. ... bf0a435b60" onclick="window.open(this.href);return false;

:idea:
pepito69
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 17, 2008 11:01
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от pepito69 »

Аз бих препоръчал да погледнеш и тези: http://shop.fishbg.org/index.php?main_p ... cts_id=165" onclick="window.open(this.href);return false; . Аз съм с отлични впечатления от фидърите на TFGear!
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Бай Иван »

TFG-то са хубави въдици, като бланка, изработка и "гънене". Аз бих ти препоръчал All rounder-a. :wink:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 312 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Препоръчайте ми фидер power или heavy акция за шаран и р

Мнение от Д-р Дулитъл »

Я погледни и това:http://gold-fish.eu/product/101/fider-p ... eeder.html
Ловя с такова на река,имам изваден от Огоста ето тоя сладур:
Изображение
с повод 0,18. и съм много доволен ...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”