Да спрем токаджиите и мрежарите

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от jazzmena »

Уважаеми колеги риболовци,

Сега е момента да се обединим в борбата срещу бракониерството. Моля подкрепете петицията. Тя е качена във формат на MS Word и във PDF на нашия сайт и всеки може да си я свали и да си я разпечата.

Има добавени няколко страници със таблица, в която хората могат да се подпишат в подкрепа на петицията. Моля тези, които имат възможност да я разпечатат и да я занесат в риболовните магазини, където да се прочете и подпише от повече хора.

Ето линковете за сваляне:

PDF
http://starividri.org/documents/Peticia_Stari_Vidri.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

DOC
http://starividri.org/documents/Peticia_Stari_Vidri.doc" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

Zander написа:Петицията се подписва от днес 18.11. - до 12.00 ч. на 01.12.2011 г. за да могат от страната да я изпратят на адрес:

"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6

За страната, който има възможност да я разпечати и да се подписва, на 1 декември най-късно до обяд /12.00 ч/ ще трябва да я изпрати с препоръчано писмо или с куриер до посочения по-горе адрес.

Ще помоля колегите, които са я оставили в магазини, или на други места да информират тук във форума за това. :idea:

Благодарности на всички, които помагат! :D
Стефан

Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Pe6o
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 9:35

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Pe6o »

Няма ли някакъв начин и от по-малките градове да се включим с подписи? Много кофти се получава,че оставаме някак изолирани. Няма ли начин да изразим подкрепата си онлайн,пак с име и ЕГН и това да се отрази в тези списъци?
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

Теглиш текста от линка, разпечатваш. На 1-ви декември слагаш в плик и пращаш.
Това е начина, надяваме се всички да се включат в идеята. Важното е да сме много и да не се отказваме!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от jazzmena »

Pe6o написа:Няма ли някакъв начин и от по-малките градове да се включим с подписи? Много кофти се получава,че оставаме някак изолирани. Няма ли начин да изразим подкрепата си онлайн,пак с име и ЕГН и това да се отрази в тези списъци?
Решихме, че написано на хартия ще има по-голяма тежест.
Пешо, можеш да подкрепиш като свалиш петицията, разпечаташ я и я подпишеш.
Връзките за сваляне са малко по-нагоре. Дай да я подпишат и други, ако желаят. Изпратете я после с едно писмо до:
"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6

Всички събрани подписи после ще внесем в Министерския съвет и в Народното събрание.
Аватар
Pe6o
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 9:35

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Pe6o »

Надявам се и от други малки градчета да се възползват от това и да се съберат възможно най-много подписи
Успех в начинанието..... :)
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Marco Polo »

В ТАЗИ ТЕМА може всеки, който е оставил някъде петиция, да обозначи мястото - за информация на всички.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Слушайте Българско национално радио в петък от 15 часа. В предаването "И ловец съм,и рибар съм" на Иван Ласкин, ще говорим точно за проблема с бракониерите и петицията. Отивам с Валката Нисана.
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Станимир »

Подписах петицията в "Сигурна Слука" в Младост, сега си я разпечатах и аз и тръгвам да обикалям като цветарка колеги, познати и непознати :)

Имам "процедурен" въпрос -- задължително ли е лицата, подписали петицията да са "дееспособни" (над 18 години)? Защото моя малкия със сигурност би подкрепил, нищо че е само на 6 години. И доста млади колеги има, едно момче даже ако не се лъжа спечели голямо състезание наскоро... Техния "глас" дали се брои? Не за друго ми да не се впише някой младеж и после да обявят петицията за фалшива... Не бих се очудил, адски изобретателни са писарушките когато им се набучи остен в дебелите дупета и им се наложи да се размърдат... :evil:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от babydoctor »

Станимир написа:Техния "глас" дали се брои? Не за друго ми да не се впише някой младеж и после да обявят петицията за фалшива...
Е, аз съм хванал въдицата на ненавършени 5 г., значи ли това, че не съм бил рибар до 18 годишна възраст? :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Станимир
Мнения: 1763
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Станимир »

babydoctor написа: Е, аз съм хванал въдицата на ненавършени 5 г., значи ли това, че не съм бил рибар до 18 годишна възраст? :roll:
Не знам, док зат'ва питам... Макар че щом може да се вади риболовен билет на деца би трябвало и мнението им да се зачита... Но не съм наясно как стои въпроса при такива петиции, подписки и т.п. когато се вписва и (част от) ЕГН... Имаше спомням си един случай с някаква подписка, която нещо се оказа май фалшива... Писах с надеждата някой с повече (юридически :?: ) познания да се изкаже.
:)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Zander »

Станимир написа:
babydoctor написа: Е, аз съм хванал въдицата на ненавършени 5 г., значи ли това, че не съм бил рибар до 18 годишна възраст? :roll:
Не знам, док зат'ва питам... Макар че щом може да се вади риболовен билет на деца би трябвало и мнението им да се зачита... Но не съм наясно как стои въпроса при такива петиции, подписки и т.п. когато се вписва и (част от) ЕГН... Имаше спомням си един случай с някаква подписка, която нещо се оказа май фалшива... Писах с надеждата някой с повече (юридически :?: ) познания да се изкаже.
:)
Виж сега, говорих с двама юристи по въпроса. Толкова малко дете /евала че иска да подкрепи/ ама не е редно да се вписва...Да кажем, че е над 14 г. - тогава може....
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от zampo »

Според мен би следвало да може , щом държавата му издава риболовен билет ,би следвало да може да си защитава интересите.
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от Markony_RS »

Да не издребняваме.Дали ще има 202 и 205 подписа е все едно.Подписката свидетелства за гражданско мнение по даден въпрос.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Да спрем токаджиите и мрежарите

Мнение от babydoctor »

zampo написа:Според мен би следвало да може , щом държавата му издава риболовен билет ,би следвало да може да си защитава интересите.
Прав си - ето го отговора:
(2) (Доп., ДВ, бр. 94 от 2005 г. – в сила от 01.01.2006 г.) Децата под 14-годишна възраст и хората с увреждания могат да извършват любителски риболов с безплатен риболовен билет в обектите за любителски риболов.
Чл. 22а от ЗРА
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”