На Снежина , Провадийско

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
zorod
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 9:45
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

На Снежина , Провадийско

Мнение от zorod »

Заинтригуван от писанията за наличието на хищни риби на язовир Снежина реших да пробвам и аз. В неделя . Е...а ти гьола. Много красиво място , с много труден за обход за спининг терен. Стръмен бряг , леко кално, запазването на равновесие дори при хвърляне се оказваше проблем някой път . Още ме държи мускулната треска. Голямо махане падна . Костурите които бях тръгнал да търся ........ , явно не бяха там където ги търсих . Успях обаче да прилъжа две кефалчета - едното точно 40 см , другото малко по-късо и по-кльощаво. Като закачих по-големия, от бързане да слеза до водата за малко да цопна целия. Успях да спра по колена в калта, 10 см рана на пищяла от камъка в които спрях, в едната ръка с гордо навирена сопа,другата ръка на макарата и нито за миг не изпускайки рибата от очи.
Сега ми става смешно като си помисля на какво съм приличал, добре че в тоя студ бях сам на целия язовир.
И двете захапаха едно нещо - АSP стример ,дето в онлайн магазина го препоръчват за друг модел риби , ама се оказа ,че лови и кефалчета. Те това са рибоците :

Изображение


Изображение

Като цяло излета беше много приятен , хванах две риби повече от обикновено и тропкайки обратно към колата, се бях ухилил доволно сам на себе си до уши.
Пак ще се пробва някой път.
vani
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Мар 14, 2010 11:16
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: На Снежина , Провадийско

Мнение от vani »

ЕКСТРИЙМ ФИШИНГ ОТВСЯКЪДЕ! :) Но така е,и рибар без рана не може :) ВАЖНОТО Е УДОВОЛСТВИЕТО ОТ ИЗЛЕТА
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: На Снежина , Провадийско

Мнение от sleepwalker »

Браво колега, хубави рибки си закачил! :fish2:
На тоя язовир му се каня от 2 месеца, но с това си оставам, че ми е далече. Тука в един местен форум се писаха някакви неща за гъсти бели риби и костури, та се надъхах, ама...

Сподели ако може имаше ли други колеги (евентуално дали хванаха нещо) и какъв е режима там - такса, цена на кило риба евентуално... Благодаря! :D
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
zorod
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 9:45
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: На Снежина , Провадийско

Мнение от zorod »

Таксата е 6 /шест/ лева. Работно време всеки ден от 05.30 до 19 часа. Това го запомних.
Имаше табела колко искат за килограм от различните видове риба, ама нея не я загледах, мисля костура и каракудата бяха без пари, но последното е ненадеждна информация.
zorod написа:..................................................................
добре че в тоя студ бях сам на целия язовир.
.........................................................................
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: На Снежина , Провадийско

Мнение от sleepwalker »

Недогледал съм, прощавай! :) Благодаря за инфото и наслука! :fish2:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: На Снежина , Провадийско

Мнение от vinil »

Дааам, определено го пиши "успешен" Жоре. Аз за 2 излета там, имам едно костуре 10 см. Ама и двата пъти имаше по 5-6 мрежи на арендатора пуснати из иначе не толкова големия язовир. Първия път "обслужващите мрежите" казаха че нямало риба заради земетресенията - викам си "ОК" имат право. Ама втория път немаше ни земетръси, ни риби, нито пък някой друг абдал като мен. Ако трябва да съм откровен обаче, наистина видях кожа на одран костур, която определено ме впечетли с размери, но това по никакъв начин не направи излета ми по-приятен или капото по-малко болезнено :)
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: На Снежина , Провадийско

Мнение от sleepwalker »

Хубав язовир, но явно случил на кофти арендатор. Все пак се надявам тези неуспешни излети да са просто плод на куц ден. Ходил съм преди да го вземат - гъмжеше от уклей, а имаше и немалко шаран, което контрастираше на общата обезрибеност на свободните язовири. :roll:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”