Въпрос към Търновци

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 467
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Въпрос към Търновци

Мнение от Kaloyan87 »

Колеги, интересуваме някой от Вас запознат ли е с магазинчето "При Чори" в Пишмана до пазарчето? А сега ако някой ме светне и каква марка са тези малки воблерчета, които са наредени във витринката за изкуствени примамки и са без опаковки, цена няма да имате.Отбивам се от време на време там да поразглеждам и ми направиха доста добро впечатление, като дори си взех едно, но няма никакъв надпис по него, та викам ако има някой местен и има някакво инфо би ми бил полезен (продавача беше възрастен човек, който дори не е рибар).

п.с Имат прилика с видричките и са може би домашно производство.

Поздрави
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от баш майстора »

що не му щракнеш една фотка на въпросното воблере да побеседваме заедно... докато мине зимата :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 467
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от Kaloyan87 »

Ето го и незнайния войн 2.5см с голяма съчма вътре в стомаха му, която трака доста силно и бързо потъващ, теглото няма как да разбера :roll:

Изображение
Аватар
toki4a
Мнения: 160
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 19:58
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от toki4a »

Kaloyan87 написа:Ето го и незнайния войн 2.5см с голяма съчма вътре в стомаха му, която трака доста силно и бързо потъващ, теглото няма как да разбера :roll:

Изображение
Здравей колега!
Аз съм със много лоши впечатления от този магазин!Преди 6-7 месеца, когато бях завладян от магията СПИНИНГ отидох там за да си купя първия воблер.Понеже нищо не разбирах от този риболов попитах за съвет но получих груб отговор: "Като не разбираш къде си тръгнал бе?" Това не е критерий за даден магазин относно артикулите и качеството им ,които се предлагат там, но мен лично много ме обиди това отношение.Отидх там понеже съм от този квартал но повече няма да стъпя!Цените са със 3-4 лв повече от останалите магазини във В.Търново,поне за воблерите.
Иначе модела, за който питаш-това ми беше първия на мен понеже беше най-евтиния -само 5лв.Купих го от Мариан,магазина му се намира на СОУ Емилян Станев.Много слаба игра,куките му са много меки,тежи около 3-4 гр.Ползвал съм го 10-15 пъти (лятото) и нямам нито един удар на него,а на същите места със други примамки съм имал успех.
Дано съм бил полезен! :wink:
Добрият събеседник не само слуша, но и долива

www.starividri.com
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 467
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от Kaloyan87 »

Благодаря все пак за мнението.Куките и на мен не ми харесват, но те ще бъдат подменени.Като цяло и разнообразието е доста малко, продавача както казах е доста неориентиран, но пък за 6.50 левчета (колкото струва едно голди примерно) ще се прежаля.Дано пък съм извадил късмет.А иначе другия магазин който посещавам и е по-добре зареден е Стон, но там никога няма това което търся, а и е зареден с 3-4 марки воблери, но пък в обилни количества :lol:

Поздрави
Аватар
toki4a
Мнения: 160
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 19:58
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от toki4a »

Kaloyan87 написа:Благодаря все пак за мнението.Куките и на мен не ми харесват, но те ще бъдат подменени.Като цяло и разнообразието е доста малко, продавача както казах е доста неориентиран, но пък за 6.50 левчета (колкото струва едно голди примерно) ще се прежаля.Дано пък съм извадил късмет.А иначе другия магазин който посещавам и е по-добре зареден е Стон, но там никога няма това което търся, а и е зареден с 3-4 марки воблери, но пък в обилни количества :lol:

Поздрави
Да,Стон е един магазините, в който пазарувам но от там само блесни си взимам-имат почти цялата гама на Моска и Мепс.Понеже съм фен на по-евтините воблери като Салмо и Голди мога да ти кажа от къде си ги купувам на добра цена.Салмо има до магазина на Мариан но от лявата му страна по баира нагоре вдясно.А Голди във Търново има само във блока където беше битака на времето.Там цените са най-евтини но няма голямо разнообразие от другите марки.Моят съвет е да не си даваш парите за "незнайния войн" :D По-добре заложи на изпитаните примамки и няма да съжаляваш!
Поздрави и от мен! :wink:
Добрият събеседник не само слуша, но и долива

www.starividri.com
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от GE6_HUNT »

Тумбестите воблерчета са сръбски, колега.
Другите (по-продълговатите пак без опаковка) са родно производство.
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 467
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от Kaloyan87 »

Да разбирам значи че "Незнайния боец" е сръбско производство :roll:
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от GE6_HUNT »

Ако е тумбест, значи е сръбски, или поне така ми каза Чорито.
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от DKolev »

Нека и аз да си дам мнението :)
В началото и аз си мислех, че всички "тумбести" воблери, от този тип са сръбски. Така ми ги представяха по магазините. Оказа се обаче, че има много китайски такива, но компетентните продавачи в рибарските магазини ги представят като "сръбски". Може би те си мислят, че са сръбски,защото предимно сърбите правят такива воблери.
ПП - дори на едно място ми го представиха като "сръбска рапала(воблер)"
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от maranzika »

toki4a написа: Аз съм със много лоши впечатления от този магазин!
Токич,що така бре? :lol: :lol: :lol: :lol:
Сега ,в интерес на истината в Търново няма нито един магазин който да продава нещо интересно за спинингистите.Едни и същи примамки от години.Новото което се появи тая зима са силиконите ОРКА ,за което мога само да благодаря на продавачите. :wink: :wink: Иначе тея воблерчета са уж сръбски,ама втори път не си купувай от тях.Аз преди няколко месеца на подобна стена с воблерчета,но в друг магазин(при брат ми) попаднах на една имитациика на Зури л-миноу 44,която е прекрастна.И това за 6-7 лв.Но беше само едно воблерче.Така че е хубаво да се оглежда за нещо интерестно по стените,въпреки че никой не разчита на нас спинингистите в Търново.Та ние сме 10-тина човека в целият град.На кого да продават? :D :D :D
И колега(toki4a),вземи се престраши и се обади за някой съвместен риболов с някой от колегите в региона.Пък и се сбираме на по биричка от време на време.... :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Въпрос към Търновци

Мнение от bai ves »

:lol: Аз в риболовен магазин ходя само да пийна биричка и да видя Тодор Брадата!
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”