Какъв акумулатор за лодката ?

Минава, големият кораб минава ...
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от ribata402 »

Че ние несме станали от масите... :lol: :lol: :lol: Само теб те няма,ма квоо се прави,трябва дасе бачка. Дано не изям дърво с някои от акомулаторите.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от shkarcheto »

ribata402 написа:Че ние несме станали от масите... :lol: :lol: :lol: Само теб те няма,ма квоо се прави,трябва дасе бачка. Дано не изям дърво с някои от акомулаторите.
Светльо днес летя от Мавриций, стягай се да ме водиш на риба уикенда :fish15: :fish15: :fish15:
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от ribata402 »

Идваи и ще отидем хем на маса ,хем за риби...
tiguan
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 21:35

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от tiguan »

Искам да попитам компетентните от вас за двигател ямаха 40коня с ел.старт и автоматично повдигане на ботуша колко голям акумулатор е необходим?
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от славеe »

tiguan написа:Искам да попитам компетентните от вас за двигател ямаха 40коня с ел.старт и автоматично повдигане на ботуша колко голям акумулатор е необходим?
45áh
tiguan
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 21:35

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от tiguan »

Благодаря за отговора, и аз към това съм се ориентирал проблема е че не мога да намеря тягов/гелов/45ah някой ако има идея да казва.
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от tvardi6kiqt »

tiguan написа:Благодаря за отговора, и аз към това съм се ориентирал проблема е че не мога да намеря тягов/гелов/45ah някой ако има идея да казва.

Как да не можеш да намериш - можеш :idea:
Отваряш ЧИЧКО ГУГЪЛ - пишеш тягови акумулатори и се наслаждавай на модели и цени :D , моят е VARTA 70 ah и го взех по този начин
:tup:
Дай на човекът огън и ще му е топло цял ден , запали човека , и ще му е топло до края на живота му.
tiguan
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 21:35

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от tiguan »

Пробвах не ми се получи май никой производител няма серия 45ah гелов/тягов/ колкото и да е чудно това.
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от Valio Ludoto »

Има, 24Ач. гелов, но той е изцяло тягов, не мисля че би могъл да стартира двигател. Имаш вариант за полу-тягов, но най-малкия е 60Ач. има и оловно-киселинни, има и AGM има и гелови..... но запомни от мен, гелов-стартерен акумулатор....НЯМА, геловата технология се използва за тягови батерии, неин аналог в стартерните е AGM.
Ако имаш проблем с намирането на батерия, пиши на ЛС, аз се занимавам с акумулатори, мисля че мога да ти бъда полезен.
ТЕАМ Master Fishing
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от shkarcheto »

AGM -Absorbed Gel Mat , тоест гелов акумулатор. ВЗЕМИ си една Оптима малка и забрави за акумулатор от тук нататък. И няма как AGM да е аналог в стартерните акумулатори след като е технология при тягови с дълбок разряд.
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от Valio Ludoto »

Нещо си много в грешка, колега- AGM = Absorbent Glass Mat , сепаратора е от абсорбиращ стъкломат-изцяло стартерен акумулатор, използва се за нови автомобили със Старт-Стоп системи-естественно благодарение на техологията е 3 пъти по-устойчив на циклично натоварване от стандартен оловно-киселинен акумулатор, електролита не е в течна фаза-за разлика от другите акумулатори при този плътността на електролита е 1,32 а не 1,28, но в никакъв случай не е гелов, геловите акумулатори са изцяло тягови, в електролита се добавя силикагел.
За да няма недоразумения, обучаван съм в Австрийски завод, един от водещите производители, и от 6 години съм със сертификат за експерт.
Що се отнася до Оптима, хубав акумулатор на безбожна цена, има и други качествени AGM акумулатори на пазара, 60Ач -70Ач -80Ач -92 Ач -95Ач -105Ач.

П.С. Ако проявяваш интерес, някъде имам мостра на сепаратора, мога да ти го покажа.
ТЕАМ Master Fishing
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от VGZ »

shkarcheto написа:AGM -Absorbed Gel Mat , тоест гелов акумулатор. ВЗЕМИ си една Оптима малка и забрави за акумулатор от тук нататък. И няма как AGM да е аналог в стартерните акумулатори след като е технология при тягови с дълбок разряд.
AGM - absorbed glass mat НЕ е гелов акумулатор , тва си просто вид оловен с течен електролит който е напоен на фибростъклени прегради .Има и тягови има стартерни :wink:
С геловите само трябва да се внимава със зареждането , имат друг цикъл на заряд спрямо тези с течен електролит
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от shkarcheto »

Valio Ludoto написа:Нещо си много в грешка, колега- AGM = Absorbent Glass Mat , сепаратора е от абсорбиращ стъкломат-изцяло стартерен акумулатор, използва се за нови автомобили със Старт-Стоп системи-естественно благодарение на техологията е 3 пъти по-устойчив на циклично натоварване от стандартен оловно-киселинен акумулатор, електролита не е в течна фаза-за разлика от другите акумулатори при този плътността на електролита е 1,32 а не 1,28, но в никакъв случай не е гелов, геловите акумулатори са изцяло тягови, в електролита се добавя силикагел.
За да няма недоразумения, обучаван съм в Австрийски завод, един от водещите производители, и от 6 години съм със сертификат за експерт.
Що се отнася до Оптима, хубав акумулатор на безбожна цена, има и други качествени AGM акумулатори на пазара, 60Ач -70Ач -80Ач -92 Ач -95Ач -105Ач.

П.С. Ако проявяваш интерес, някъде имам мостра на сепаратора, мога да ти го покажа.
Разбрах те напълно, поразрових се и аз тук там за повече инфо. Нямам право да споря. Поздрави
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от славеe »

Шкаров Лудото се занимава с акомулатори,това му е работата :lol: :lol:
нема как да не ги разбира :lol: :lol: Банер,Бош,Варта всичките вносители са рибари
което е добре и може да дадът полезен съвет :tup: :tup: :tup:
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Какъв акумулатор за лодката ?

Мнение от shkarcheto »

Аз за електриката си взех преди време Varta AGM 115amph deep cycle засега съм много доволен, само трябва да се зарежда добре след големи паузи на стояне в гаража. За другото не знам, има тук в USA какви ли не и цените им хубави, само в Европа скъпи, ама няма как. Аз не споря, както написах разбрах недоразумението. Сега на зарядното имам режим обикновен и гелов акумулатор, на кой да зареждам АGМ-ите. Аз си ги зареждам на режим Гел, това зарядно ми спаси и прецакания Монбат, който се оказа че за парите си отговаря точно горе долу с качеството си и да и не.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”