Първи риболов с изкуствени примамки

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте,
Искам да споделя последния си И първи успешен риболов с изкуствени примамки.
Мястото, както може да се очаква е зад граница И по специално река Маас в пограничната зона между Холандия И Белгия.
Малко предистория относно риболовната ми кариера: До скоро бях ориентиран само в сферата на шаранджийския риболов, но откакто се преместихме да живеем в чужбина приоритетите ми (най-вече грижата за семейството), както И времето което мога И искам да отделя за риболов се промениха съществено. От там назря И идеята за резервен вариант, а имено риболова с изкуствени примамки.
Познанията ми в областа граничеха с 0 ( абе да си кажем направо – нямаше ги никакви), но благодарение на всеотдайноста на един бивш шаранджия И часовете четене във форума натрупах критична база дани, която ми вдахна самочувствие да опитам.Междувремено съветван от моя приятел И малко по усет понатрупах базово оборудване, естествно не достатъчно но в process на доработка.
И така до веекенда преди седмица- Целия ден в Събота кръстосвах знайни И незнайни учащаци от реката, където преди това сам имал успех с шараните. Воден от мисълта, че където има шарани там има И хишник искренно вярвах, че слуката е наблизо. Да, но – не! Нито едно пипване. Хубавото обаче е, че упражних жиг техниката И започнах да отграничавам И оценявам някои на пръв поглед елементарни, но важни неща. Например – кога тупва примамката на дъното, колко тежка трябва да е главата в различни ситуации – със И без течение, различни проводки И други.
Следващата седмица т.е тази събота отидох пак на същата река, но малко по- надолу по течението. Упражнението от миналия път се повтори – обиколих от двете strain участък от реката, които си бях набелязал от Google Earth в продължение на поне 5 км. Отново – нито едно пипване. Започнах да се съмнявам в още незрелите си жиг способности…каво ли не ми мина през главата.
В рамките на деня минах през един “ вир” които ми се стори доста убещаващ, възоснова на общата ми риболовна култура, И бях сигурен че там има риба. Инвестирах около час отново без пипване. Почти прибирайки се към вкъщи след поредното капо, реших за последно да мина през това перспективно място. Първоначално смених примамката от перлено зелен шад със син такъв И малко по различен монтаж: от фиксирано олово към жиг глава с пружинка И отделна тройка на която се монтира шада. Упорствах на него, обхождайки дъгообразно ралични точки във “вира” в продължение на половин час докато не усетих заветното придръпване при едно от пропаданията. Засекох И извадих малкия зандер мушморок. Уау не можех да повярвам – първи хишник на изкуствена примамка, от място където го бях отписал. Опитах още няколко хвърляния, където получих отново подръпване, но не успя да се закачи.
Междувремено беше станало 5:45, наистина бях решил да си тръгвам. Прибирайки силконката в пликчето забелязах открояваш т се наситено жълт шад – казах си какво пак ще пробвам за последно. И какво да видя с първото хвърляне, още при пропадането – удар. Отново бяла този път по-добра. На следващото пак, И после пак. Ако не ми удряше на пропадането от самото хвърляне, то това се случваше след няколко подскока на рибката.
И така 3-4 бели в актива, на следващото хвърляне, бам този път взе аванс – викам си хубава бяла. Докарах я с по-големи усилия И изненада - сносна щука, рибката не се вижда от устата и, само флуоро- карбона стърчи. Изтръпнах – помислих че ще прегризе. Слава- богу не успя И я извадих на брега – кеф държа в ръцете си първата щука. Повода ми беше сигнификантно нагризан, но все пак цял.
И така хвърляне/ две риба. По едно време някои нахалник ми отхапа опашката на силикона, та трябваше да го сменям. Приключението свърши след настъпването на тотален мрак.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Приключих доволен И изморен риболовния ден с 8 бели И 2 щуки.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от LVitchev »

Браво колега,добро начало !!! Няма да се плашиш,сега тепърва ги почваш :wink: :wink: :wink: :lol: :fish2: :fish2: :fish2:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от karidata »

Адски гот е когато ги набара човек и удърите са един след друг.ПОздравления за перфектното представяне.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от sestrata »

Браво, Колега! Напълни ми душата! :)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от майсторчетоСтрахил »

Чудесен риболов ,нищо че е в чужбина за съжаление !
живей докато можеш
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1099
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 473 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от Павлин Калайджиев »

Браво наистина страхотен излет! Успех и наслука и занапред!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от jazzmena »

:D браво.......

Две неща....
Кажи как чувстваш сега спининга след първия успех?

Имай в предвид, че винаги първо има един главозамайващ риболов... После пак може да последват празни паузи..... Не спирай да опитваш (и после да пускаш пак тук разкази.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от za4o75 »

Ех ,как ми липсват тия белите!Браво колега!
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от bgfishingmaniac »

jazzmena написа::D браво.......

Две неща....
Кажи как чувстваш сега спининга след първия успех?

Имай в предвид, че винаги първо има един главозамайващ риболов... После пак може да последват празни паузи..... Не спирай да опитваш (и после да пускаш пак тук разкази.
Благодаря за поздравленията колеги. След първия спинингов успех искам да има втори, трети и т.н. Много вълнуващ и завладяващ е удара да хишника.
За сега сам мотивирам твърдо да упорствам, поне вече знам че съм в правилната посока.
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от getsbi »

Благородна завист. :D :D :D
Напиши, ако искаш, нещо за разрешителния режим в тази част на Европа.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от A.S.H »

Страхотен риболов колега,браво! :D
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от stefar33 »

Поздравления за прекрасният риболов.Само да те предупредя от тук на татък всеки друг вид риболов ще ти е някак незадоволителен.Успех :)
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от bai ves »

:lol: Страхотно!
VEVO Fishera
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 16:56
Риболов: Всякакъв тип риболов практикувам

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от VEVO Fishera »

Браво колега тръпката е неописуема нали.Никога няма да забравя първите си риби на спининга.
Животът е загуба на време и времето е загуба на живот,затова загуби времето си и изживей живота си,а ако съдбата ти затваря вратата-влез през прозореца!!!!!
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Първи риболов с изкуствени примамки

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте отново,
Относно разрешителния режим в двете страни нещата са простички:
1. Белгия
2 типа билети- скъп(40 Евро) и евтин ( тридесетина Евро), различаващи се по това с колко въдици можеш да ловиш едновременно, с лодка или не, през ноща или не. Билета се изкарва за около 2 минути в местната пощан на областа в която плануваш да ловиш.Важи за една календарна година.
2. Холандия
1 билет от местния риболовен magazin в областа в която плануваш да ловиш. Първоначално попълваш изкане на хартиен носител и до 1 месец ти пристига пластик карта.Важи за една година от датата на издаване.

Ареала,които двете разрешителни покрива включва водни площи с огромни размери. Всеки ден да ловя на различно място няма да се повторя в продължение на години.
Време да има само.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”