YGK и други влакна от Ebay

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
С. Гергов
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 1:32

YGK и други влакна от Ebay

Мнение от С. Гергов »

Здравейте,

От известно време се замислям за разлики в цените на едни и същи влакна в Ebay. Знам, че ще си кажете, че не е нищо ново да има разлика на цените в Ebay но доста хора "изпищяха" от доста класни плетени влакна. Това ме навежда на мисълта, че може да ни се предлага дефектна стока и ще е добре за доста хора да имат на предвид това когато пазаруват онлайн.
Пример за разликите:
http://global.ebay.com/YGK-PE-Line-Real ... 29952/item
http://global.ebay.com/YGK-YOZ-AMI-Real ... 16723/item

Виждам, че единия търговец е от Виетнам а другия в Япония но дали само на това се дължи разликата???
Много от колегите пазаруват от тях двамата, специално и най-много ще оценя мнение на човек ползвал едно и също влакно закупено от някой от тези двамата и същото закупено от друго място.
人 川
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от Павел Иванов »

Пазарувал съм много пъти и от двамата . Поне с мен винаги са били много коректни . Шимито не винаги е бил "виетнамче" , навремето живееше и пращаше от УС . Имаше период с проблемно бяло ИГК . Лично аз имам такова което вече пета година си държи и то доста добре . Явно имаше момент на не толкова истинско , или някаква брак партида от която много хора бяха недоволни . В случаят по-скоро бих заложил на това че самата партида беше "не истинска" , не за друго ами точно след проблемната година където проблема с бялото беше не само при Хъскито дизайна на ролката беше коренно променен . В случаят с посоченото жълто Г-Соул не вярвам да има разлика при единят и другят . Просто такава им е моментната ценова политика .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от kroumoff »

Колега,

Това за партидите е неква балканска логика и според мен не кореспондира с японската бизнес етика.

Аз съм ползвал и от двата селъра ТОЧНО това влакно във варианти 10, 16 и 20 либри. Разлика няма.

Жълтото G-Soul ми e aбсолютно любимо нискобюджетно влакно, винаги съм го предпочитал пред бялото YGK. Влакното не брадясва, този синдром се образува от неопитност и кофти макара в повечето случаи. Пълната сила на влакното се прояваява при ползването на подходящия лидер или внимателно следене за липса на наранявяния.

За новите влакна на Дайва, забелязвам поразителна прилика не само в опаковките с някои влакна на YGK.

Изображение

Изображение

Ако някой иска да си купи YGK и подобни, понякога по-лесно е да си вземе от новите DAIWA ;)

Аз примерно си взех една ролка 1000 метра Diawa Tournament 8 braid 30 lb и смятам да съм подсигурен за тази година.
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от stancom »

Краси, не съм много сигурен дали си прав за японската бизнес етика, но ако си прав, явно се продават ментета от селерите, не казвам точно от тези двамата. Аз се кълнях в Ултра каста на Варивас, за спининг, не за джиг, да не ме разбере някой грешно :wink: А Павката ( Сестрата ) изрева от неговото. Като ми го показа, е нямаха нищо общо едно с друго, освен опаковката и цената :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от quietriot »

Винаги има фири, аз го нахапах със сънлайна който беше наранен през 10 м, цялата ролка и се оказа че има и други с подобна драма.
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от kroumoff »

OK, не разбирам от партиди ;) Но знам, че всеки гради име и не иска да си разваля имиджа с дребни издънки. От работата ми с японци поне това съм научил.

Но и не вярвам сериозните селъри да имат интерес да пробутват гадна стока ...

Както и да е, новото Дайва си е според мен едно клонирано и ребрандирано WX8 и съм ултра доволен.
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от ecoplast »

:roll:
Последно промяна от ecoplast на Чет Мар 15, 2012 13:12, променено общо 1 път.
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от ecoplast »

ecoplast написа:
kroumoff написа:Както и да е, новото Дайва си е според мен едно клонирано и ребрандирано WX8 и съм ултра доволен.
и е на 40 евраки в полският сайт за 300 метра...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
С. Гергов
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 1:32

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от С. Гергов »

Може би не зададох заглавието на темата както трябва.
Примерите за подобни разлики в цените са доста, както и разликите в мненията за едни и същи влакна!
НЕ съм имал намерение да оронвам авторитета на нито един от селърите! Не съм пазарувал от тях!
Примера с влакното на stankom и това на sestrata е един от тези които ме подтикнаха да към съмнения за разлики в качеството. Подобни драми не са една и две...
Благодаря на kroumoff за конкретния пример!
Би било добре за темата да се изкажат хора които са имали оплаквания от "читави" влакна и да се упомене от къде са закупени...
人 川
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от Павел Иванов »

Точно това иде реч че отговора на питането ти е се едно да фърляш боб и да очакваш шестица от тотото :wink: :lol:
Сега за какво иде реч ? Още докато Шимито беше американче съм си купувал от него бял Г-Соу който още работи безотказно . Брейда на Станко е купуван пак от него и пак тогава , дойдоха в една пратка даже :D Последствие съм взимал за Магарко същият Г-Соу който си се оказа пак перфектен . Да ама пак от Шимито Адрианчо си взе бял Г-Соу и той се оказа греда . Преди две години пак взех същият Г-Соу от Шимито за Мишко и ... греда :? От към другата страна - от Самурая преди години като излезе осемнишковият Торей Сий Басс Поувер си взех един такъв който беше повече от добър . Продадох го с една макара година по-късно и пак си взех от същият Торей ... беше нищо общо . За късмет Сандо си взе пак от Самурая същият Торей който също беше нищо общо . Попадал съм на брейдове Варивас Лайт Гейм закупени от различни селъри и нямащи нищо общо както и в подобно състояние при закупени от един селър . Та както споменах няма как на питането ти да бъде отговорено точно и конкретно щото не знаеш в момента каква точно пратка се пласира от даден селър или онлайн шоп . Та тъй , същото си е и тук , купуваш две ролки абсолютно еднакви линии , но се държат корено различно . Тва от съхранение , от напил се и не изтрезнел за арбайтен оператор по поточната линия и пр. ама тва късмет и тъй .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
С. Гергов
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 1:32

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от С. Гергов »

Няма нищо лошо да очакваш нещо от тотото :) .
А не мислиш ли, че тези работи които споделяш е хубаво да се знаят по ред причини?
Защото в един момент човек решава да се "зареши" с нещо "по-класно", което в крайна сметка се оказва не по-класно от ментето на ПП, в добрия случай, по-тънко, и тея 100 левчета, които е похарчил са се оказали трудно изкарани парички хвърлени на вятъра.
Следващия момент един "боготвори" един продукт а друг го " анатемосва".

Според мен, да разчиташ на късмет в такива случаи звучи несериозно!
Затова би било добре от време на време да се подава такава информация, за да не се получават такива съществени разминавания...
人 川
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от sandista »

Ако позволите и аз да се включа в темата.
И от двамата съм пазарил. От Самурая съм взимал няколко WX8 и са си все още запазени, жълтия Г-соул който си посочил го похабих ( 3-4 ролки - 10лб,14, 16). Имай предвид,че не държи блесни и доста по-бързо гние ( Иво ще потвърди :))) Купих и един премиум сий бас Торей ( за около 110лв) - 16лб - къса се на 3.5кг .. но пък е тънък и гладък и ми върши работа за УЛ.
В момента съм в процес на поръчване на бял Г-соул,та скоро ще видим.
И аз забелязах голямата разлика в цените при Шимито и в Япония.
Явно всичко е въпрос на партида.. Имай предвид едно - японците никак не обичат комплейнти и рефънди !
За Шимито не бих казал същото.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от Попа »

Темата е изключително интересна!От дотук прочетеното излиза,че шанса да ти пристигне някое менте е около 50 на 50,или аз не разбрах нещо :roll: То е ясно,че в Ebay е по-тънкана,ама като ти дойде едно дърво и сметката излиза друга.Аз от тези селъри не съм пазарил,но си имах едни тримесечни проблеми с други :x
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от mikibg »

Здравейте

Основно ползвам плетените влакна на Дайва и до сега не съм имал никакви оплаквания независимо от къде съм ги купувал дали от ебай , или сайтове в Япония или САЩ. Разликата е че влакната на фирмата за вътрешния пазар нямат нищо общо с тези за навън като цена ,показателен е даже и външния вид. Примерно такова влакно като търнамента или стария самурай те нямат .Относно по горе цитираните сейлъри от ебай никога съм нямал проблеми с тях . По скоро при Шимито според мен цените се формират от съотнощението долар йена за дадена партида.От YGK съм ползвал само това
http://www.cloudninetackle.jp/product/3000" onclick="window.open(this.href);return false;

Така , че не мога да дам мнение за другите им влакна.
Поздрав
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: YGK и други влакна от Ebay

Мнение от Vassil »

За колко време горе-долу идва пратка от shimreels, че чакам един флуорокарбон?

Малко офф: някой поръчвал ли е примамки от тук http://stores.ebay.com/Lurezon-Tackle-Mega-Store" onclick="window.open(this.href);return false; понеже съм харесал няколко и се замислих дали може да се окажат ментета?
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”