Тройни куки

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Тройни куки

Мнение от za4o75 »

Едно питане за тройкитена воблерите,сигурно има писано ама нали ме мързи да търся...!Въпроса ми е по-специални за върховете на самите тройки,за какви риби какви тройки ползвате с плоски(режещи) или заострени(конус или пирамида).Тази зима имам едно наблюдение за тройките с плосък връх,много добре за риболов на лаврак(сигурно за по-месестата си уста) и не толкова удачни при риболов на лефер и баракуда(доста откачания).
Аватар
Тони Тодоров
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 10:59
Местоположение: Vratza - Нова Зеландия :))))

Re: Тройни куки

Мнение от Тони Тодоров »

Owner ST-66TN 4X 2 Стези куки хванах 23кг. кингфиш нищо неможе даги бие Owner
Всеки ден в които неси за риба е загубен.
чичо КОЛО <"({{))>< :)
кандидат член за Спининг клуб "Абичи"
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Тройни куки

Мнение от za4o75 »

Що ми преместихте темичката?Ей сега някой ще ме бъзне "ние по Тунджа баракудите ги ловиме с Gamakatsu RB H" :lol: :lol: :lol:
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Re: Тройни куки

Мнение от Алеко »

Ами защото питаш за куки, а не за конкретна държава.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Тройни куки

Мнение от za4o75 »

Добре!Всъщност ще ми е интересно и подходящото им използуване и в сладка вода(ми то щуката е като баракудата а кефала като лаврака).
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Тройни куки

Мнение от Plat1ka »

Ами аз с интерес ще следя темата защото имам следния проблем. Закачам големи костури и бели риби на блесни 2-3-ки и ми се откачат. Немога да си обясна от какво е.. Пробвах да им давам зор да ги вадя бързо откачат се... Пробвах да ги вадя по-леко с аванс и да се опитвам да има минимално напрежение пак същото. Откачат се без особен напън. Просто линията олеква и си вадя блесната.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1099
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 473 пъти

Re: Тройни куки

Мнение от Павлин Калайджиев »

Като сме започнали да си споделяме проблемите...аз пък разполагам с доста китайски воблери, които предизвикват голям интерес у рибите, но заради калпави троики, пропилявам по-голямата част от кълванетата. Та и аз ще следя темата с интерес, особено ако се появят и линкове към конкретни предложения..... :roll:
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Тройни куки

Мнение от stancom »

Plat1ka написа:Ами аз с интерес ще следя темата защото имам следния проблем. Закачам големи костури и бели риби на блесни 2-3-ки и ми се откачат. Немога да си обясна от какво е.. Пробвах да им давам зор да ги вадя бързо откачат се... Пробвах да ги вадя по-леко с аванс и да се опитвам да има минимално напрежение пак същото. Откачат се без особен напън. Просто линията олеква и си вадя блесната.
Пепи, пробвай повторна подсечка :D
Аз не мога да ловя риба !!!
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Тройни куки

Мнение от bae »

Мойте в началото са конуси, но след 1-2 заточвания стават пирамидални. Не съм установил няква разлика. Важно е да са остри и тогава гелетата са по-малко. Говоря за читави куки,а не всевъзможни ментета. :!:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Тройни куки

Мнение от Д Пенев »

Лефера е много по-борбен от лаврака, а и също главата му е по-кокалеста, та :? затова и гелетата са повече според мен в сравнение с лаврака.

Поздрави :D
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Тройни куки

Мнение от za4o75 »

Делчо,а единички ползвал ли си?Също се чудя дали за по кокалести муцуни дали малко по-големи тройки без контри няма да вършат работа,в смисъл да пробиват по -лесно .
Аватар
franky
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 0:29
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София

Re: Тройни куки

Мнение от franky »

Plat1ka написа:Ами аз с интерес ще следя темата защото имам следния проблем. Закачам големи костури и бели риби на блесни 2-3-ки и ми се откачат. Немога да си обясна от какво е.. Пробвах да им давам зор да ги вадя бързо откачат се... Пробвах да ги вадя по-леко с аванс и да се опитвам да има минимално напрежение пак същото. Откачат се без особен напън. Просто линията олеква и си вадя блесната.
Костурът общо взето има мека уста и лесно късащи се джуки, а и често се закачат странично - за окото, за някоя перка и т.н. Пробвай някоя блесна със стримерче или силиконче накрая, имам някакви наблюдения, че това ги подстрекава да налапват по-добре куката и откачанията намаляват.

От лодка, особено с плетено влакно и бързооборотна макара, не трябва да се вадят много бързо, а авансът е добре да влиза в употреба дори и при малките екземпляри.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Тройни куки

Мнение от bai ves »

Както Боян ви каза, само острата кука ще ви спаси! Кокалести или месести...... това е спорта, къв въртел, ами след куката е карабинката, а след нея възел, та чак до краката. Щото ако не играеш с тяло и прът не може да спаси положението......За какво мислите, че са ви тъпи куките, просто рибите са малки и бият здраво. Едрите риби бутат тънко или направо отнасят и се увисват на куките за глътката. Зачо нека да приеме един съвет, Оунър и Гамакатсу са лидерите в заточването, ВМЦ в здравината, другото е за икономия. :wink:
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Тройни куки

Мнение от Accept »

Логически погледнато, режещите би трябвало да са по-подходящи за пробиване на кости, защото в кост конусът среща много по-голямо съпротивление. Вероятно се разчита на костта да обезпечи работата на контрата - контрата е перпендикулярна на прореза от куката.
Обратно - в месеста уста конусът е по-удачен, защото НЕразрязвайки плътта, обезпечава по-добрата работа на контрата.
По горното нямам практически опит.
RTM Ocean Quatro
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”