Муховоблер

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Муховоблер

Мнение от Бат Стан »

Вчера в дюкяна на Иван Иванов видях следното изделие:

Изображение

Някой дали е пробвал подобна джаджа, за да сподели вчепетления?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Муховоблер

Мнение от LVitchev »

Трябва да са я изработили много прицизно,браво,какво може да направи човешката ръка и мисъл.Евалла !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Муховоблер

Мнение от Бащицата »

За тиха/ спокойна/ вода в зависимост от начина на водене, работи като попер и плиткогазещ воблер/ поне моите са такива/. Много костур. За които му се занимава, ако върже гумени крачета, става още по- уловист. За две години експерименти нямам голям костур, но за сметка на това много педарки. На река не съм го пробвал.
Успех :fish15:
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Муховоблер

Мнение от Росен »

Аз си бях правил подобни експерименти - http://flyfishing.iantra.com/index.php? ... Itemid=430

За съжаление след като скъсах 1-2 повече не съм правил - имаше идея в цялата работа - придава още игра на стримера. Интересното бе, че още с първото пускане на това същество във водата - на метър пред мен с метър шнур - колкото да видя как стои и играе във водата имах чудовищен удар на распер в краката ми. Въпреки това съм ги оставил, защото ако ще ги ловя с такива примамки абсолютно нищо не ми пречи с моите класове въдици да си мятам без грижи нормални воблери ;)
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Муховоблер

Мнение от Бащицата »

Роска, БатСтан го е казал-"Муховоблер" :) Не знам, творението на Ванката на кой номер кука е, но аз перкам костурите на 10-12-14/мухи, не стримери/ и ако ми кажеш, че с твоите спинингарски такъми ще метнеш такова "изчадие" ще започна да се обръщам към теб с "...о регионални боже, Мунчо.." :D естествено имам такива и за УЛ, но пак нагазвам в опасни чужди води. В експериментирането е истината, която въпреки всичко е някъде там. :) Успех, аз отивам да :fish15:
Сори, не съм обърнал внимание на "класове въдици"
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Муховоблер

Мнение от Росен »

Ъхъ, не си обърнал внимание :) - имах впредвид, че с мухарките си мога да мятам до средно големи воблери без проблем ;)
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Муховоблер

Мнение от Jeeves »

Станиле пробвал съм различни вариянти, при правилна конструкция можеш да го вкараш поне на 1м дълбоко и то срещу силно течение с плуваща линия /говоря за сериозен стример с лопатка, не тая джапанка дет си снимал/
Съответно ако му сложиш лопатката отгоре става като попер..
От опит мога да кажа че ако не е прецизно поставена лопатката и ако стримера няма център на тежестта /кил/ много вероятно да се върти на където си иска, особено ако е в силно течение, и ефекта е никакъв от цялата работа.. Мухата която си пуснал струва ми се точно така ще се държи, ако я пробваш сподели..
Има много начини да се постигне такава конструкция, ето един:
Изображение
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Муховоблер

Мнение от bae »

Росен написа:Ъхъ, не си обърнал внимание :) - имах впредвид, че с мухарките си мога да мятам до средно големи воблери без проблем ;)
Вярно е, можеш да ги хвърлиш, но не си заслужава усилията. Можеш и силикони да хвърлиш без глави, аз пробвах :wink: става. Номера е в това, че със спининга става лесно и бързо. С мухарката леки и средно тежки стримери и това е. Проблема е в това, че при замятане с шнур този тип примамки имат голямо съпротивление във въздуха. :mrgreen:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Муховоблер

Мнение от чичо Док »

Изображение

Подобно на това го видях на живо - изглежда много интересно.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Муховоблер

Мнение от bae »

Д-р Косьо много обича да лови с такива, Правеше ги от зрънца кафе.
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Муховоблер

Мнение от чичо Док »

bae написа:Д-р Косьо много обича да лови с такива, Правеше ги от зрънца кафе.
Още преди години, сръбските имитации на попова лъжичка станаха популярни и у нас, и се чува, че имат репутацията на много успешни примамки. С кафето тогава беше интересно, също.

В конкретния случай е добавена и малка лопатка отпред.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Муховоблер

Мнение от bae »

На Косьо беха без лопатка, но хващаха добре. Не знам дали ги ползва още. На Бистрица на гьола американките ги лапаха без проблем.
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Муховоблер

Мнение от чичо Док »

bae написа:На Косьо беха без лопатка, но хващаха добре. Не знам дали ги ползва още. На Бистрица на гьола американките ги лапаха без проблем.
Прав си, така е, също съм пробвал там мострата която имам от тогава.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Муховоблер

Мнение от mitioto »

чичо Док написа:Изображение

Подобно на това го видях на живо - изглежда много интересно.
Док, това изглежда уникално!!! Дай информация откъде да вземем неколко за проба...

Поздрави
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Муховоблер

Мнение от чичо Док »

Привет mitioto, това ръчно мини воблерче, но с малко по-друга разцветка на тялото го видях в кутията на един босненец. Имаше и по-големи, и с опашка от марабу, но не разбрах нито от какво е телцето нито как монтира лопатката. Ловял както едри пъстрви така и кефали по река Сана и Върбас.

За правене мисля няма да е трудно, но как ще се движи във водата.. може би Роската да каже, той има опит с такива примамки.

п.с. Дали пък не става да се преправи някое малко воблерче, като тини например, монтира се на опашната тройка перушта и би станало. Също да се добави минилопатка на сръбска попова лъжичка. Но дали си струва.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”