Разрешени язовири за нощен риболов

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Zander »

Колеги, утре в 10 ч. е предвидена среща в ИАРА - София, на която ще се приемат предложения за разрешаване на любителски риболов през нощта на определени язовири. Поканени сме доста хора от неправителствените организации - сдружения и клубове.
Знаете, писал съм във форума, че през февруари направих предложение пред ИАРА да се разреши любителският риболов през нощта навсякъде. Но не се прие да бъде разрешен за всички водоеми в страната. Тогава след дебати на работна среща в ИАРА, на коато бяхме повече от 20 души се реши да влязат в ЗРА следните промени - редът и водоемите, на които се разрешава нощен любителски риболов да се определят със Заповед на министъра на Земеделието и храните. Тогава се договорихме да се разрешат 5 язовира в Южна и 5 язовира в Северна България..Това е залегнало и в новият Закон за рибарството и аквакултурите. Сега е времето да се определят и язовирите.

Моето предложение, което съм изпратил в ИАРА на имейла на шефа им Др. Господинов е да се разрешат за нощен риболов, не 10 , а 14 язовира. А те са: Монтана, Искър, Пясъчник, Батак, Доспат, Ш. Поляна, Стамболийски, Йовковци, Студен кладенец, Ивайловград, Жребчево, Копринка, Тича и Цонево. Това предложения ще го защитавам и утре на срещата в ИАРА.
Аргументите ми са, че на ИЗБРОЕНИТЕ язовири има много биваци от ранна пролет до късна есен, а освен риболовци с въдици, там има и бракониери с мрежи и герими. Надявам се, че ще има активност в подаването на сигнали за бракониери от любителите риболовци към ИАРА, когато се разреши нощният риболов на тези водоеми.

Ще ви държа в течение, какво се дебатира и се реши.
Поздрави!
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Даниел Казаков »

Какво правим с река Дунав колега.около Русе няма разрешен водоем за нощен риболов и от предложените такива най близкия е на 150 км в същото време по река Дунав бракониерството е най развито и през ноща си правят каквото си искат включете и Дунав в това предложение
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от zampo »

включете и Дунав в това предложение
И части от Дунав са включени , или поне е направено предложение за тях :wink:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
hoa
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Апр 13, 2011 8:55

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от hoa »

Дано да се съгласят, ас съм за всичките язовири както и много други които познавам и ходят на риболов......
Миналата седмица бях на яз. Цонево още 06:10 беше тъмно и пред мен на 20 метра двама с лодка проверяват мрежите си, бях с челник като ги осветих се препарираха и по лека полека без да дигат шум се изпариха..........
Ако има вечерта рибари определено ще са като нощни пазачи......
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от valkata34 »

Кърджали и Въча също са яко мрежени язовири!!!
marcarp
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Окт 17, 2012 21:15
Риболов: шаран

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от marcarp »

Моето предложение/което е коментирано и одобрено от почти всички хасковски риболовци/ е да се въведът разрешителни за нощен риболов,които да са от 200лв.например,а също и такса за екстра пръчка,примерно +100лв. върху риболовния билет,тъка хем касите на ИАРА пълни хем всички доволни,както знаем кефа цена няма, а за яз.Студен кладенец,който е един от най-опосканите и тарашени язовири в нашата област имам друго предложение,а иминно да се забрани риболова за 4-5 години през които контрола от ИАРА да е изключително засилен,но това е можеби друга тема.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Димитър Тодоров »

Минала е лошо! И това ръководство на ИАРА търси под вода теле и оправдания за несвършената си работа! Обиждат клубовете,че в редиците им имало бракониери,а когато Зандера им казал да посочат конкретни имена,почнали да мънкат и да се оправдават..
Искали от клубовете да назначат лица,персонално отговорни за водоемите,където щяло да се разреши нощен риболов!?! Тия май ни вземат за глупаци или откровено саботират борбата с бракотата!!? :evil:

http://utroruse.com/article/157/#sthash ... wGrtn.dpbs" onclick="window.open(this.href);return false;
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от sleepwalker »

Имах подозрения, че така ще стане, но се надявах да не съм прав. Просто някой иска хранилката, от която властимащите сучат, да не се пипа, защото реално погледнато големите язовири и Дунав са си един източник на ПОСТОЯННИ нелегални доходи. Как приятната комбина ИАРА-бракониери да се разтури, като и двете страни имат пряка взаимна изгода от години, като си делят 50/50 от приходите от улова...Да еба и държавата скапана...

П.С. Да ме извиняват модераторите.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от p_zarkov »

Мисля , че от ИАРА са на друго мнение по въпроса как е минала срещата !
http://www.fishing-mania.com/news/news_in.php?id=2310
p_zarkov@abv.bg
0887417618
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от indalo »

Може би е късно, но и язовир Лобош, също е от мрежарените язори и би било добре да бъде разрешен нощния риболов.
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Zander »

Ще има среща в Русе на 27 октомври, събота в 9.00 ч.,
след която си запазвам правото да пиша по темата.
Ще има и брифинг пред жураналисти след срещата!


Поздрави на всички!
Zander
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от stas »

Колеги, вярно ли е, че никъде в Европа нощния риболов не е разрешен, освен в частни водоеми? :?: Очаквам да се включат колеги, които имат някаква информация.
laplandetza
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 13:43

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от laplandetza »

Не е вярно колега, Някъде в Еуропа е разрешен :wink: , примерно много на север :D
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Бат Стан »

stas написа:Колеги, вярно ли е, че никъде в Европа нощния риболов не е разрешен, освен в частни водоеми? :?: Очаквам да се включат колеги, които имат някаква информация.
В Белгия май дават, ама само за определени видове риба.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”