Разрешени язовири за нощен риболов

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от TRAP »

http://iara.government.bg/?p=8334" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от babydoctor »

Абе, според мен пирамидата е обърната наопъки - дет ще търчат по вода денем и нощем и ще пишат за "неизвестен извършител" ИАР - ците много по-лесно могат да правят проверки на "известни извършители", които продават "неизвестна или маломерна " риба. Като няма търсене, ще секне и предлагането - мрежарите ще си затворят по кой - колкото буркана може, ще напълнят фризерите и до там. Но за нощния риболов, пак ще кажа - тъпо е да е забранен. Аз не го практикувам - като се стъмни, с чаша в ръка се радвам на луната и звездите, и... те тия три неща. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от TRAP »

Докторе на Дунав знаеш особено в последните години кълве предимно ноща.Да не говорим ,че сома на пръчка се лови само нощем през деня да хванеш е голямо чудо.И да го разрешат навсякъде а не само в осветените участъци на градовете,че там всеки знае е най слабо.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от babydoctor »

От 53-54 - та ловя по Дунав, се така си е - кълве си ноще Денем можеш да се класираш за попчета, каракудки или сомета - по 20-25 см. Малей, като се сетя, че по 50-60.70 бр. хващахме и ги прибирахме, иде ми да се утепам. :twisted: Ма кой да ти каже тогава...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от lubobg »

babydoctor написа: Като няма търсене, ще секне и предлагането - мрежарите ще си затворят по кой - колкото буркана може, ще напълнят фризерите и до там. :D
Тази работа не е холивудски филм с хепи енд.

Голама част от рибата не ходи в магазина въобще.
И вместо до се тормозят обикновенните хорица нистина е добре хората от ИАРА да проумеят къде са проблемите и от там да почнат.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Иво Ломски »

Нема какво да проумяват! Вече е ясно че реката е празна :(. Веднага да забраняват стопанския риболов по Дунав до второ нареждане!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от shaman »

Иво Ломски написа:Нема какво да проумяват! Вече е ясно че реката е празна :(. Веднага да забраняват стопанския риболов по Дунав до второ нареждане!
Да, де ама вместо това отложиха с 1 година регистрирането на стопанските риболовци :(

И догодина като за последно ела гледай какво ще става :(
--------------
http://www.starividri.org
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Zander »

За разлика от първата среща в ИАРА /проведена на 17 октомври/ , втората среща на 27 окт. в Русе премина конструктивно и се обединихме около няколко предложения.
Присъстваха от страна на риболовните клубове и сдружения хора от Спининг клуб Стари видри, Мачтийм Русе, клуб Стримерите, клуб Балканка, риболовци от бургаски клубове, и доста почитатели на нашето любимо хоби.
На срещата беше и ръководството на ИАРА, с тях имаше и депутат от управляващите.
Риболовците направихме различни предложения и задавахме доста въпроси. Бяхме се подготвили с документи и в писмена форма... Представихме на ИАРА европейската практика по отношение на нощния риболов в различни страни на Европа... Защото от ИАРА и на двете срещи каза, че никъде в Европа той не е разрешен и затова подготвихме документ съдържащ опита на страни като Гърция, Испания, Холандия, Белгия, Германия, Русия и т.н. Благодарности на колегите за изпращането и за обработването на информацията!

Предоставихме на ИАРА в писмен вид ангажиментите, които предлагаме да извършим от наша страна, като клубове и сдружения, със собствени сили и средства.

Обединихме позиции и се взе решение за догодина със Заповед на министъра на Земеделието да бъдат разрешени за нощен риболов 6 язовира -

3 яз. в Южна България и
3 яз. в Северна България.
Имената на язовирите ще се определят допълнително!

Ще бъдат разрешени за риболов от 1 юни до 1 ноември 2013 г.

Отделно за нощния риболов по река Дунав постигнахме също споразумение и се реши:
Ще бъдат разрешени зони за нощен риболов в рамките на повечето дунавски градове - съответно той ще е разрешен от 1 юни до 1 декември 2013 г.

Цялата тази схема ще е тестов вариант, да се види има ли ефект от разрешаването на нощен риболов в България в рамките на следващата година. Какви са плюсовете и минусите и дали и занапред ще продължи тази практика. Много зависи и от нас!

Поздрави!
Стефан
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от LVitchev »

Ефекта ще е 3:0 за нас,само ако се записват и броят обажданията за бракониерски набези по водоемите.Точно обаче тези обаждания ще ни изиграят лоша шега защото местните звена изобщо не са УПРАВЛЕНИЕТО в София и хич не им се работи,освен на няколко доказали се с ефективността си окръжни управления.За нас сомаджийте,това е прекрасно,макар и до сега ИАРА да са биле винаги по-толерантни към нас,защото знаят на 100% че ние гоним рибата от спортни подбуди и няма да си позволим да ловим със забранени средство,макар и мажду нас вече да има токаджий,80-90% от сомаджийте са читави хора и спортмени.Няколко пъти са ме засичали във водата и много културно са ни помолвали да излезем,което и сме правили.Всички знаем че това е глупост и забраната беше направена в угода на работещите по ниските етажи на ИАРА,а те и без това са длъжни да правят нощни постоянни проверки,без значение дали е разрешено или не да се ловува вечер.Дано се оправят нещата,дано вземат мерки и да тръгне всичко по нов път и да започнат да зарибяват но и да пазят по-ефективно.Поздрав !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
marcarp
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Окт 17, 2012 21:15
Риболов: шаран

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от marcarp »

Колеги,аз като шаранджия съм риболовствал на повечето язовири в нашия регион и мисля,че за южна България,трябвада се разрешат Ивайловград,Жребчево и Пясъчник,там трофейните риби било то сом или шаран са активни единствено и само през ноща,а язовири като Студен кладенец и Тракиец няма никъкъв смисъл да се разрешават,там и безтуй не кълве нощим,а са и доста обезрибени,едвали някой ще си остави цяла вечер влакната върху мидените полета на Тракиец или Малко шарково примерно,предлагам също и месец декември да се включи за нощен риболов,имам силни аргументи затова.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от ribata402 »

Ти от каде падаш ,че не слагаш към обезрибените водоеми ПЯСЪЧНИК...ми там онзи митьо брадата и другите селски го обезрибиха тотално,остави това ми играят партия с иара....деба и боклуците..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted: :evil:
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от dekata »

Не,че съм се засилил да нощувам някъде,но....кога най-накрая ще решат кои язовири ще са разрешени????
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от babydoctor »

dekata написа:Не,че съм се засилил да нощувам някъде,но....кога най-накрая ще решат кои язовири ще са разрешени????
Отговорът е същият, като на Остап Бендер, когато Паниковски го попитал - а заплата ще има ли? - Ще има...с течение на времето... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от dekata »

:lol:
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Бат Стан »

babydoctor написа:
dekata написа:Не,че съм се засилил да нощувам някъде,но....кога най-накрая ще решат кои язовири ще са разрешени????
Отговорът е същият, като на Остап Бендер, когато Паниковски го попитал - а заплата ще има ли? - Ще има...с течение на времето... :D
Ако погледнете внимателно, ще видите, че проектът за заповедта е да се лови нощем от 1 юни до 1 ноември. Така че има още 7 месеца и нещо.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”