Платформа. Вече довършена и на бойното поле

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Платформа. Вече довършена и на бойното поле

Мнение от T&A »

Е това измислихме и направихме с колегата. Чакам мнение от колегите...
Изображение

Изображение
Последно промяна от T&A на Нед Мар 26, 2006 20:10, променено общо 2 пъти.
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Страхотно ми хареса-въпроса ми е колко пари Ви излезе :?:
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Мнение от T&A »

Абе без труда отива към 200 лв. Има материали, на които не знаем цените - врътки, фланци, втулки и такива подобни - които са ни подарък. Заварките са ни също нещо като аванта. А иначе са доста скъпички - на линеен сантиметър.

Изображение
Как става така, че все вчера са "убили" рибата?
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Чудесно, колега, добре сте се спретнали. Но имам три забележки. Лапите на крачетата са много малки и при мека почва ще затъват. Вярвай ми, че ще се сблъскаш с такъв проблем и по-добре още сега вземи някакви мерки. Второто нещо е не виждам задните крачета дали са също двойни телескопи. Понякога се налага цялата платформа да се вдига на кокили, например ако искаш да се вкараш по-навътре в язовира или ако си на брега на Дунав и не искаш минаващите кораби да ти изплакнат краката. Третото нещо е по-скоро препоръка. Вместо зелените кутийки със стръв, монтирай цяла масичка на тяхното място. Така можеш един куп глупости да държиш на нея (парцал, прашка, кукоизваждач, такъмче) и е много удобно.
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Мнение от T&A »

Приемам критиката за стъпките, но в бъдеще мислим да добавим едни по-широки от пластмаса, които са точно за тиня. А що се отнася до крачетата - всички са телескопични, даже вчера го опънахме на 60 см. /височина до дъното на куфара/ и стои стабилно, като се има предвид че съм 105 кг.
А кутиите сме ги взели от четворките - детелини и смятам че това за сега ни задоволява.

Все пак това са първите ни столове и тепърва ще установяваме недостатъци, глезотии и т.н.
Как става така, че все вчера са "убили" рибата?
valdes_ben
Мнения: 247
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 20:51
Местоположение: Козлодуй

Мнение от valdes_ben »

Колега нека и аз те похваля.
Браво :!: :!: :!:
наистина лапите се ти малки вземай мерки оти ще береш ядове.
Като тегло колко излезе защото и това е важно :?:
като го поносиш 800-900 метра пак ще разбереш за какво иде реч.
иначе много добре сте се справили :wink:
P.S. Дай схемите или чертежитеникой нямя да ти се разсърди :wink:
Това риболова не е за всеки. От личен опит го знам.
ELECTRIC FISH
Аватар
ivovlad
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 19:19
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivovlad »

Много добре изглежда, браво. От личен опит знам, че задачата никак не е била лека :)
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

БРАВОС ЗА МАЙСТОРИЯТА
Верно заварките са ви спестили много пари
Един съвет: Резбите за винтовете със който регулирате височината да подсилите със по дебел матерял.
Ако е само на четворката мисла че е малко
Поздрав и успех
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Мнение от T&A »

Честно да ви кажа проектираме работата от октомври ноември.
Иначе за теглото ще дойде към 8- 10 кг. празно, ама какво да се прави.
А стоперните болтове мисля че са 6-ци ама не съм сигурен. Що какво става ако са по тънки, колега?

А по същество мерси за комплиментите на всички!!!? :)
Как става така, че все вчера са "убили" рибата?
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Браво колега добре сте се справили
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Мнение от T&A »

valdes_ben написа:Дай схемите или чертежитеникой нямя да ти се разсърди :wink:
На тези столове чертежите са /даже вече бяхя, щото някъде ги затрихме/ на хвърчащи листа, но в по-голямата си част в главите ни. Дори повечето неща ги мислихме в движение.

Иначе моделът е даден на видни русенски инженери :D за "снемане" на хартия и компютърно проектиране, но това ще е по бавен процес, защото тук вече става въпрос за сериозен труд.
Но смятам, че първо ще видим какви са кусурите на това съоръжение, какви оплаквания ще имат колеги от техните платформи и какви мнения ще получим и тогава ще разработим най-удачния модел. :D
Как става така, че все вчера са "убили" рибата?
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Браво и от мен неизползващия платформи. Чисто любопитство ме кара да да задам един лаишки въпрос? Достатъчно здрав ли е задния Г образен носач с ролките? Също така осигуряват ли двата носача достатъчен ъгъл на възвишение на щеката.
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Мнение от T&A »

joro_olympus написа:Браво и от мен неизползващия платформи. Чисто любопитство ме кара да да задам един лаишки въпрос? Достатъчно здрав ли е задния Г образен носач с ролките? Също така осигуряват ли двата носача достатъчен ъгъл на възвишение на щеката.
Евала на колегата :) надуши слабото място :oops: .
Не задния, а предния се оказа по слаб, но причината е че тръбичката /която стува ми за никак не е слаба/ е захваната за квадратния профил със едно фланче със доста тънка пета, за да може самият профил да се надене на крачетата. Та при тези първи проби решихме малко да имитираме тежест на щеката, вятър и т.н и изведнъж - пук - петата на предния държач се спука.
Съответно всички държачи - преден, заден, този на лирата, а дори и този за кутиите отидоха днес на заварки.
Що се отнася до възвишението на щеката смятам, че има възможност както да стърчи до 45 градуса нагоре така и надолу - струва ми се, но не съм го пробвал с точност.
След което ще има нова суха тренировка.

ХВАЛА НА ТАКЪВИ НАШИ КОЛЕГИ!!! :wink:
Как става така, че все вчера са "убили" рибата?
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Изчервих се значи. :oops: На мен това ми е работата, да откривам и отстранявам проблеми-често в движение! Сигурен съм, че ще се справите с детските болести на платформата! Успех! :D
T&A
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 15:40
Риболов: щека, фидер, дъно, спининг и т.н.
Местоположение: Банкя/Русе

Мнение от T&A »

joro_olympus написа:Изчервих се значи. :oops: На мен това ми е работата, да откривам и отстранявам проблеми-често в движение! Сигурен съм, че ще се справите с детските болести на платформата! Успех! :D
Ако наистина виждаш някакъв недостатък в стабилността на държачите, дори и със заварки, дай акъл, докато не сме се разочаровали :wink: :idea:
Как става така, че все вчера са "убили" рибата?
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”