Release по английски.

или форум за Catch&Release идеята.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Release по английски.

Мнение от esox22 »

Здравейте колеги.
Намерих този сайт докато търсих информация за мнението на риболовците за въведените нови видове риба:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=z ... WCNglZhWqQ" onclick="window.open(this.href);return false;
На първата страница излиза информация за бялата риба в Англия.На едно място се описва ролята на рибарите в баланса на хишниците във водоемите:
Администрацията насърчава прибирането или пускането на хишнци според ситуацията.
Нормата е съотношение шаранови/хишници - 9:1 единици биомаса.
Споровете по форумите къде и какво да се забарнява трябва да бъдат на тази основа.
Няма да бъде страшно ако някои пъстървови риби се забранят за прибиране за следващите 10 г. Гладни няма да останем :)
За по търпеливите на следващите страници ще намерите много интерсна информация.
Аз ползвам гугал преводача , че ми е слаб английския :D
Отделно мисля, че този сайт трябва да бъде изчетен от всеки служиетл на ИАРА, ако искаме да бъдем на световно риболовно ниво.
После бюджета ще си каже тежката дума :)
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Release по английски.

Мнение от esox22 »

Ще добавя още нещо по темата:
Релииз по американски:
В Америка видях рибари които прибираха рибите и други за които това е срамота.
В началото аз реших да прибирам рибите, просто защото имах нужда от белтъчини. Нямах възможност да си копувам месо и риба и карах на ориз зеленчуци, яйца и пилешко.
Още пъвият излет се прибрах с два шарана и един бял амур.Бяха още живи когато ги хвърлих в мивката.Разбих им главите с гаячен ключ, изкормих ги и опръсках плочките с кръв. Направих супа и печено, но нещо не ми спореше яденето.
Когато се върнах на същото място разбарах, че вече не мога прибирам рибите.Няма други рибари и следи от човешко присъствие.Само дървета и вода. Когато извадиш риба сте само двамата и се гледате в очите.
Веднъш закачих голям сребърен костур.Рибата много прилича на ципурата и май са от едно семейство - sheephead костури.Като я повдигнах от водата тя опули едни големи очи и изглеждаше доста комично.
-Спокойно, спокойно - днес няма да прибирам - казах и на чист български.Не знам дали ме разбра рибата, но аз благодарих, че никой наоколо не знае български, че може да ме вземат за побъркан.
На всеки му се яде нещо хубаво. Но риболова не е пазаруване с въдица.
Аватар
ristaka
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 2:05
Местоположение: Благоевград

Re: Release по английски.

Мнение от ristaka »

esox22 написа:Ще добавя още нещо по темата:
Релииз по американски:
В Америка видях рибари които прибираха рибите и други за които това е срамота.
В началото аз реших да прибирам рибите, просто защото имах нужда от белтъчини. Нямах възможност да си копувам месо и риба и карах на ориз зеленчуци, яйца и пилешко.
Още пъвият излет се прибрах с два шарана и един бял амур.Бяха още живи когато ги хвърлих в мивката.Разбих им главите с гаячен ключ, изкормих ги и опръсках плочките с кръв. Направих супа и печено, но нещо не ми спореше яденето.
Когато се върнах на същото място разбарах, че вече не мога прибирам рибите.Няма други рибари и следи от човешко присъствие.Само дървета и вода. Когато извадиш риба сте само двамата и се гледате в очите.
Веднъш закачих голям сребърен костур.Рибата много прилича на ципурата и май са от едно семейство - sheephead костури.Като я повдигнах от водата тя опули едни големи очи и изглеждаше доста комично.
-Спокойно, спокойно - днес няма да прибирам - казах и на чист български.Не знам дали ме разбра рибата, но аз благодарих, че никой наоколо не знае български, че може да ме вземат за побъркан.
На всеки му се яде нещо хубаво. Но риболова не е пазаруване с въдица.

колега много точни думи евала :)
Над силата е единствено способността да я контролираме.

Catch the moment, Release the fish.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Release по английски.

Мнение от esox22 »

Благодаря! :D :D
Наслука!
:fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”