Правила за риболов по I.G.F.A.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от LVitchev »

Иво,за какво да си пишем с него,за каква информация става въпрос,като той освен Рапала,друг от форума не познава бе и за друг не знае :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: Той няма какво да каже,ако имаше,до сега за да се изтъкне,щеше да е написал романи.Единственото което знае е да плете интриги,да пише едно за един за да го обиди и злепостави и да си възхвалява 15 сома които е хванал за цялата си кариера като тролингист и кльонкаджия :idea: :idea: :idea: Знае обаче че ние хващаме по толкова риби само на един риболов,което не му дава мира и му разваля съня цяла година.От мъка и завист,всеки ден се напива пред компа и плаче.Казаха ми че обещал пред алах на колене,ако му даде тази година да хване някое соме,щял да приеме исляма и да стане мюсулманин :lol: :lol: :lol:

Боби,ша доидеш ли да ти дам една наградка,приготвил съм ти я от срещата при мене :twisted: ако ти не доидеш,аз съм решил да я нос с мене и като те видя този пъ,да ти я връча пред всички :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: За щастие,Булстарите/ да са живи и здрави че ще станат повод да те видя/ не се отказват от състезанието и нема начин да не си получиш наградата,освен ако не заминеш за РибаРоха още тази зима :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от max »

Emo-83 написа:...............Искам да стои,като петно на ревера................
Петната са по реверите на всички ни :oops: долния цитат ясно изразява непредубеденото мнение на малко по странични хора.
Yco-Camel valley написа:Ако такива са ви и споровите и по време сбирките по-цяла нощ, няма да дойда на нито една ..Язък... :mrgreen:...........................:
Позицията на модераторите и на всички нас трябва да е адекватна, тук четат много повече хора от нас, 10-ната човека които си пишем и се караме с Калигула. Ние си се знаем ама тези които не са в час въобще не могат да включат какъв е смисъла в тази махленска препирня.
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от spookymiro »

Съгласен съм 100% с Мах.
И аз гласувам за изтриването на темата.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от franko »

boababa написа:...,но ми удари на мен и не е имало спор по тоя въпрос!Помогнал ми е приятелски и точка от към претенции!Лодката и въдицата са мои,воблера сам си го избрах...Но сомът си е мой от секъде,твоя си е твой отсекъде,но при Спокимиро случая е друг,та да ходи да си ближе раните далеч от тук!Нека си го брои за негов,щот нема нищо друго! :evil: :twisted:
Таман щях да се включа и аз в тази тема, относно лодката,екипа и уловените рибите,но се отказах.
Егоизма е лоша черта и аз лично избягвам, такива хора.
Аре Саше, една песновка за теб и вземи си седни на дупето,че верно са скара с всички.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от bai ves »

Мен Сашо ме трогна миналата зима, когато ме попита за халките и възлите на Рапала . Та той ако троли от 5 години, аз мятам от детенце :P На мен, ми стана драго като ме призна, че разбирам от спининг, един вид...... ама усмотрено тъпо ми стана, че баш той ми го каза :lol: Сега се смея с гъзъ си, а пък ИГФА е модел единствено за тези, които играят на хорото и са с име във Федерацията. Другото е бошлаф. Сашо, защо си мислиш, че ти си най- компетентния? Мислиш, че хората не са чели и не са запознати. Ама гледат те отстрани и ти се смеят. Смях се и аз, тъкмо се връщам от работа и ще спя весел , наслука с ИГФА. Само ще ти кажа, че да играеш там не трябва да живееш и работиш тук :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от zee »

LVitchev написа:........измишльотините дето ги пишеше за Мерлини по 200-300кг на 0.45 монофил .....:
Колега,нито мисля да споря ,нито да го убеждавам Троли - ако иска да вярва,ако иска не - на мен ми е все тая. Понеже пишеше за правилата на IGFA му копирах как са нещата с лидерите- съгласно техните правила и му писах на практика как го правят хората на които не им пука за тези правила, пуснах му снимки/ нещо което рядко го правя че не ме бива/ на някой мои макари с уточненение че не стават за големите риби,пък той да си го тълкува както си иска нещата. А на мен лично хич не ми дреме за IGFA правила - рекорди няма да правя а кеф на себе си....
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

zee написа: А на мен лично хич не ми дреме за IGFA правила - рекорди няма да правя а кеф на себе си....
:wink: :idea: :fish15: :fish4:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от Emo-83 »

bai ves написа: Мислиш, че хората не са чели и не са запознати. Ама гледат те отстрани и ти се смеят. Смях се и аз, тъкмо се връщам от работа и ще спя весел , наслука с ИГФА. Само ще ти кажа, че да играеш там не трябва да живееш и работиш тук :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от vestel »

Така и не можах да схвана от каде да прочета за правилата за риболов на сом, и ако не ловя по тези правила кой ще ме накаже :lol: :lol: :lol: , а и защо сравняват марлини и тунци по незнам колко си килограма спрямо сома, там водата е солена и със различна плътност много по голям от сладководната и това облагодетелства риболовеца от към по-финни такъми :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от LVitchev »

zee написа: Колега,нито мисля да споря ,нито да го убеждавам Троли - ако иска да вярва,ако иска не - на мен ми е все тая. Понеже пишеше за правилата на IGFA му копирах как са нещата с лидерите- съгласно техните правила и му писах на практика как го правят хората на които не им пука за тези правила, пуснах му снимки/ нещо което рядко го правя че не ме бива/ на някой мои макари с уточненение че не стават за големите риби,пък той да си го тълкува както си иска нещата. А на мен лично хич не ми дреме за IGFA правила - рекорди няма да правя а кеф на себе си....
Зее,аз също съм за удоволствието и си го правя,въпреки напъните на Сашо.Дразни ме обаче неговата простотия.Щом му постна таблицата,всичките му твърдения и всичките му напъни заминаха на майната си и понеже не му отърва,взе да изразява съмнения в таблицата.На мене той ми е ясен и за това го дъвча постоянно,въпроса е че е дървена глава и манипулира.Е,поне се опитва,защото повечето като нас сме на ясно кои къде и с какво лови,но той това не го разбира.Нищо,нека се напъва,само това ще му остане :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Поздрав и весело прекарване на празниците !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от LVitchev »

vestel написа:Така и не можах да схвана от каде да прочета за правилата за риболов на сом, и ако не ловя по тези правила кой ще ме накаже :lol: :lol: :lol: , а и защо сравняват марлини и тунци по незнам колко си килограма спрямо сома, там водата е солена и със различна плътност много по голям от сладководната и това облагодетелства риболовеца от към по-финни такъми :wink:
Вестел,няма такова понятие в соленоводния тролинг / "фини такъми" / това е само на Безрибов във главата :lol: :lol: :lol: Доказателството че такъма е достатъчно здрав е факта че хващат линията и с нея задържат рибата и я придърпват към лодката за да я канджосат :idea: Имам десетина случая,когато съм хващал моята линия и рибата ми е късала моментално.Гадния Трол се опитва да манипулира и да си интерпретира видяното на клиповете както си иска.В повечето клипове е видно че линиите са достатъчно дебели и това го виждаме всички и с просто око,само Безрибов не ги "вижда" защото е гадле и се опитва да ни дразни.Факта обаче че го прави от простотия е виден,до сега,човек които се самоуважава щеше да е спрял с тъпните които повтаря като латерна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

Добре,правилата за риболов на сом ви дразнят и предпочитате да не ги спазвате! :cry:
Но я сега погледнете далеч пред носа си и ще се сетите,защо РИБОЛОВЦИТЕ по света гледат да играят по правилата на ИГФА! :wink: Не че съм загрижен за тия двамата,но просто ви ги давам за пример! :wink:
Калинукс хваща сом на кльонк със 150либри линия и се оказва,че рибата е дълга 3.06метра и по формулата на Милко Георгиев треа да тежи=172килограма! :shock: :shock: :shock:
Краси е видял 4.06метра сом според данните сонара и той вземе та му удари на 200либри линия и според формулата на Милко Георгиев той треа да тежи 402килограма! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Чудесен улов,НО тези риби ще си останат НЕофициални и само за България,щот не са хванати по ПРАВИЛАТА! :cry: :shock: Не се знае-знае ли се на кой точно ще удари Гигантски сом и вместо да стане-остане рекорд,отива по дяволите! :cry: Зее не е коректен и пусна таблица с данни за лидери,които не са по правилата на ИГФА!Правилата са важни,щот ако не ги спазваш нема кой да ти признае успехите!Атила-Унгареца отиде за сом през 2010година на река ПО и се върна Световен шампион!Той не е отишъл там заради рекорда,но му се е СЛУЧИЛО и печели!Върхи и той ходи там,та знае за кво става въпрос!Най-странното е,че РЕКОРДЪТ на сом е от река По а не от Ебро? :shock: :roll: Та утре ако на някой му тресне подобна риба във България и ще си замине зян и никой по света нема да го признае или разбере за него! :wink:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от LVitchev »

Безрибов,объркал си рейса пич,ти си пешеходец,за това се разкарай с тъпите ти разсъждения.Ако някога някои хване сом и го снима,премери и т.н,всички ще знаем,само ако не излъже за начина на хващането.Тебе те знаем какъв си лъжец и интригант,така че каквото и да хванеш,винаги ще си в трета глуха,колкото и да се пънеш :fish6: :fish6: :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от boababa »

Другата грешка е да се прави сух тест на пръта и линията,та да се провери дали ще скъса 100кила риба!Няма лииния и пръчка,които да дигнат 100кила тежест на сух тест!Ако сомът тежи 100кила на сушата,то във водата той си губи теглото поне на половина и за това не може да скъса линия от 50кила! :wink: 100кила риба измества 100литра вода при всяко движение,а това е загуба на енергия,а когато е закачена на линията и се съпротивлява на драга,още повече губи енергия и се изтощава!За това тежката риба в един момент увисва на линията,но и най-якият такъм не би издържал ако се напъва силово да се вади на "асансьор"!Рибата сама изплува,ако се напъне и задържи линията! :wink:
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Правила за риболов на сом!

Мнение от sampo »

boababa написа:..Ако сомът тежи 100кила на сушата,то във водата той си губи теглото поне на половина и за това не може да скъса линия от 50кила! :wink: 100кила риба измества 100литра вода ..
Две взаимно изключващи се неща, подчертаното е вярно. Рибата има неутрална плаваемост, Няма как риба 100 кила да тежи наполовина във водата, каквото е първото ти твърдение, освен ако не изпусне 50 литра въздух и така да намали обема си, което пък е невъзможно.
boababa написа:За това тежката риба в един момент увисва на линията,но и най-якият такъм не би издържал ако се напъва силово да се вади на "асансьор"!
Рибата може да увисне с тегло равно на обема въздух изпуснат от нея, 1л.=1кг. и вероятно може да се напъва силово, но ти практически няма как да го знаеш :mrgreen:
Не ме карай да вярвам на характеристиката за теб на онова небръснато Филибе :lol: че в някои случаи може да се окаже прав :roll: .
ИАРА ни издава билет за ЛЮБИТЕЛСКИ риболов, така че правилата за риболов на сом са същите като на уклей, три въдици с по две куки.
Западната култура и правила /вкл. ИГФА/ не винаги са приемливи и приложими, там бракове между еднополови индивиди също са разрешени и ако си истински радетел и проводник на европравилата можеш да се възползваш от опцията :mrgreen: , имаш сериозен кандидат югоизточно от София :mrgreen: , па макар и за пробен брак :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”