Проблем със стоп лагер

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Проблем със стоп лагер

Мнение от stancom »

Имам странен проблем със стоп лагера на Солницата. На студено лагера отпуска и си върти на където си иска. Внасям във стаята и след като се загрее проблема изчезва :roll: Промивах и смазвах, единия път със спрей смазка, след това промиване и прецизол и проблема си остава. Разлика от двете смазки не забелязах.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от bolo7m »

Не я смазвай толкова,зимата трябва смазката да е много малко и с друг визкозитет.
Може да си избереш от тук:
http://www.konikoil.com/index.php?ekod= ... 14&koren=4" onclick="window.open(this.href);return false;
http://shop.nils.bg/%D1%83%D0%BD%D0%B8% ... ic-rh.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rudi-2010.com/bg/index.php?o ... &Itemid=55" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bardahl.bg/bg/products/i/4588" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.merkury-bg.biz/Verkol_food_industri.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://motornimasla.bg/bg/categoriq_-ni ... gresi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от Д-р Флекс »

Не е просто от смазката. Конструктиен проблем на всички макари дайва с този тип стоплагер, като лувиас или фуего. Екселера Е, например, няма този проблем. Стане, земи я фърли тая солница някъде надалеч (и ми кажи къде :D )


ЧНГ, приятели!!!
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от pux »

Този проблем е широко дискутиран във руските форуми :wink:. Проблема идва от това, че повечето течни смазки изменят характеристиките си при ниски температури. Аз лично нямам достатъчно преки наблюдения по въпроса, но хора на които бих се доверил, уверяват, че течният спрей на Шимано гарантирано "държи" стопа до -10 C.

Наздраве!
Аватар
javor_st
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:28
Местоположение: София

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от javor_st »

Д-р Флекс написа:Не е просто от смазката. Конструктиен проблем на всички макари дайва с този тип стоплагер, като лувиас или фуего. Екселера Е, например, няма този проблем. Стане, земи я фърли тая солница някъде надалеч (и ми кажи къде :D )


ЧНГ, приятели!!!
Абе аз един лувиас вече 5 години го влача по леда ( миналата на беглика го качвах на -25) и никога не му е изтървал стоплагера. Иначе съм чувал и при аирити за тоя проблем.
minimum STRESS
maximum BLESS
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от takezo »

То това мисла да не се маже изобщо с греси, щото не "лагерува" никъде ииии колко повече се наклепе с "маркови" смазки, толкова по-трудно работят пружинките които направляват ония зъбчета които забиват и блокират оста. Единственното нещо което би могло да се сложи там ако има нужда, а такава няма е силиконова грес която по памет остава пластична до - 50°С и то не повече от глава на кирбитена клечка .
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от mikibg »

Стоп лагера Никога не се смазва , даже при шимано на самата капачка на стоп лагера пише NO GREASE.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от quietriot »

бе и на мен ми се въртяха такива спомени, ма викам чекай да си трая.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от pux »

mikibg написа:Стоп лагера Никога не се смазва , даже при шимано на самата капачка на стоп лагера пише NO GREASE.
Малко уточнение :) - стоп-лагера никога не се смазва с грес. Може да се смаже минимално с течна смазка. Всеки, който някога е разглобявал такъв лагер, сигурно е виждал, че той е смазан с течна смазка, а не е сух! В интернет има безброй статии и филмчета точно по този въпрос ...

Този възел се разглобява само и единствено, ако прави проблем или е замърсен!

Поздрави
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от quietriot »

pux написа:
mikibg написа:Стоп лагера Никога не се смазва , даже при шимано на самата капачка на стоп лагера пише NO GREASE.
Малко уточнение :) - стоп-лагера никога не се смазва с грес. Може да се смаже минимално с течна смазка. Всеки, който някога е разглобявал такъв лагер, сигурно е виждал, че той е смазан с течна смазка, а не е сух! В интернет има безброй статии и филмчета точно по този въпрос ...

Този възел се разглобява само и единствено, ако прави проблем или е замърсен!

Поздрави
Или те чопли нездраво любопиство като мене :wink: какво е това и що е там, мда в онзи дам беше леко мазен, аз дотогава не смазвах макарите :wink:
после го смазах и започна да превърта полека докато хване, така и8 не разбрах че аз съм преежбал пейзажа и продадох макарата.
всяко начало е трудно и пътя към ад е осеян с добри намерения.......
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от stancom »

pux написа: стоп-лагера никога не се смазва с грес.
:!:
Понеже съм си Тома Неверни, пробвах - промих с обезмаслител и сглобих, без никаква смазка - е не иска да върти на никъде, по точно напред опитва но с едно страшно хлопане и руптене . Ако не вярвате можете да опитате :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от quietriot »

stancom написа:
pux написа: стоп-лагера никога не се смазва с грес.
:!:
Понеже съм си Тома Неверни, пробвах - промих с обезмаслител и сглобих, без никаква смазка - е не иска да върти на никъде, по точно напред опитва но с едно страшно хлопане и руптене . Ако не вярвате можете да опитате :mrgreen:
ми мазни леко с течна де :wink: една капчица само на върха на карфица :mrgreen:
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от ivo Vratsa »

Станко, троши дееба и лагера :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от stancom »

Абе смазах го след това бе серсеми :!: Това беше само за проба, не че не беше предизвестен крайния резултат де :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Проблем със стоп лагер

Мнение от Д-р Флекс »

Ти тая солница я направи на дреб, деа... Иво още преди две години ми разправяше, на базата на опита ти, "Солницата е кекава макара, бързо се разлопва и чегърта"...сега разбирам защо :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”