Спасете Опицветската река!!!!!!!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Спасете Опицветската река!!!!!!!

Мнение от DobreFF »

ИАРА за пореден път проявява абсолютно нехайство! В редакцията на баща ми неколкократно се обаждат разтревожени риболовци, които разказват как във въпросната река се ловят на поразия маломерни щуклета писалки. По 10-20 броя на човек и никой не ги връща! Безобразие. Баща ми звъни цял ден в ИАРА, но или никой не вдига, или го препращат на 100 места и така никой неможе да се намеси като хората. За пореден път съм разочарован от Иара, от властта ни и от държавата. Лошото е, че и самите риболовци са недобросъвестни. Не е ли грях да се ловят с чували щукички по 20 санта?
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Миналата седмица ходих в ИАРА да заверя билета на един колега. Имах чувството, че се върнах в "доброто старо социалистическо безхаберие". Навсякъде стари олюпени бюра и старчоци редящи пасианси на ПС-тата, докато колегите им или ПУШАТ в стаите или обядват от буркани с домашна храна! Иначе не мога да се оплача, бях обслужен бързо и любезно. Краката сами ме носеха навън, далеч от "социализма"...
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

joro_olympus написа:Миналата седмица ходих в ИАРА да заверя билета на един колега. Имах чувството, че се върнах в "доброто старо социалистическо безхаберие". Навсякъде стари олюпени бюра и старчоци редящи пасианси на ПС-тата, докато колегите им или ПУШАТ в стаите или обядват от буркани с домашна храна! Иначе не мога да се оплача, бях обслужен бързо и любезно. Краката сами ме носеха навън, далеч от "социализма"...
Това е само стаята на звеното София. Иначе да знаеш шефският кабинет колко е готин...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

На въпросната река "Блато" нашите ме водеха за риба като дете - батковците и чичковците хващаха едри кефали, шарани, щуки и линове, а ние децата скъсвахме пръскача и кротушката. А реката пак си беше такава малка. Ловеше се най-вече около Петърч и Опицвет, просто до там имаше рейсове...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
tetko
Мнения: 118
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 10:33

Мнение от tetko »

babydoctor написа:На въпросната река "Блато" нашите ме водеха за риба като дете - батковците и чичковците хващаха едри кефали, шарани, щуки и линове, а ние децата скъсвахме пръскача и кротушката. А реката пак си беше такава малка. Ловеше се най-вече около Петърч и Опицвет, просто до там имаше рейсове...


Дано и нашите деца да имат такива спомени.
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”