Бъдещето...

Разправят, че не всичко било риболов.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Бъдещето...

Мнение от esox22 »

Точно такава тема май няма.
Как виждате бъдещетето.
Без общи приказки гняв или тъп оптимизъм.
Кажете какво виждате.
:roll:
За да погледна напред трябва да погледна назад..
Очаквах, извънземни, роботи, космически кораби.Коли в небесата.Трета световна война.
Очаквах Съветският Съюз да е вечен.
Очаквах духовният живот да замести материалният.
Очаквах по-добър и свободен живот.
Думите: Държава.Прогрес.Закон. Да са вечни.
:roll:
Днес няма извънземни, роботи, коли в небето и мащабни космически програми.
Трета световна война май няма да има скоро.
Съветският съюз е само спомен за мен и нещо неясно за фейсбуковто поколение.
Духовният живот наистина измества материалният. Просто се е маскирал сега като дигитален, а занапред ще видим.
Живота не е по-добър и свободен.
Държавата се оказа шепа богати и отегчени хора които напарвляват финансовите и човешки потоци.Резултати са лоши и в тях вече почти никой не вярва.
Прогреса е нещо в което вярвам само след употреба на алкохол.
Законът е нещо произведено от хора и е пълно с фабрични дефекти и бързо остарява. По добре е след повече четене и размисъл да си направиш собствени.
Голяма част от моите очаквания не се сбъднаха.

И сега ще погледна напред:
Обществото ще продължи своят разпад.Разделението между класите ще стане още по грозно.
Депресия ще залее цяла Европа.Хората все по трудно ще се радват на обикновенните неща.
Не очаквам в скоро време технологиите да осигурят евтин ток вода, асвалт , цимент, желязо, храни, горива и др.
Не очаквам и повишаване на морала в обществото и намаляне на суетата, омразата и егоизма.
Всъщност много ми е трудно да съм оптимист.
И не съм единствен.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от wertus »

И откъде е "копи-пейста"?
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от esox22 »

Аз не съм журналист :)
Сам направих темата.
Не си ли личи :D
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от wertus »

Е тогава силно се надявам да не си прав!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Бъдещето...

Мнение от big jibra »

wertus написа:Е тогава силно се надявам да не си прав!
Но е!
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от esox22 »

Колегата wertus ми направи комплимент като ме обвини в копи пейст :D :D
Всъшност редактирах текста за около 5 мин. за да не се излагам.
За да докажа, че аз лично произвеждам написаното ще си позоволя да приложа малък откас от моята 400 стр. книга с която не успях да спечеля конкурса за дебютна литература - Хасковска пролет. Основно поради лоша или липсваща редакция.
Така , че се опитвам да се подобрявам :D
Ето и откъса:

" В една книга за капиталистическите отношения от началото на тяхното създаване прочетох следният цитат: По скоро можеш да превъзпиташ дявола отколкото тухлар. Дават се примери, какви хора са ангажирани с тази дейност и степента им на морална деградация.
Смазан от нечовешките условия на труд,беден и изоставен от обществото, тухларят бавно умира, докато губи връзката с реалността,защото нищо хубаво не е видял от нея.
Минали са повече от сто и двадесет години от тогава и нещата са съвсем различни.Тухларните са нормално работно място. Никой не очаква, че работниците там за загубили моралните си ценности.
Оставен без контрол собственикът може да доведе подчинените си до състояние близко до животинскотото. И доволен от успеха си да се разграничи от тях сякаш вече не са хора,а някакъв необходим субстрат.
Промишлената революция носи своите кошмари не по-малки от тези на световните войни.Но литературата и филмовата индустрия рядко се възползват от това.
След прочетените исторически факти повечето хора биха се отдали на безсилен гняв.Отговорът е безнадежден:Преди сме усвоявали природата,сега усвояваме по- слабите от нас.
Нещо подобно се случва в корема на кравата.Микроорганизмите усвояват целулозата и натрупват полезни вещества ,след това говедото ги смила , трупа маса и отделя мляко.Преживното осигурява топлина и храна, бактериите помагат за смилането на жилавата тревна маса. Вярно е, че на моменти малките помощници губят част от популациите си,но пък иначе навън е още по - трудно за оцеляване, така че без жертви няма бъдеще.
Остава въпросът - преживните тревопасни ли са или странен вид хищници.
В нашата история като вид ние много пъти правим подобен прогрес: Осигуряваме условя за труд на определен брой хора,те усвояват средата, успяват да се размножат преди да умрат и остават за нас да ползваме нещата от живота преработени и достъпни за творчество и приятна консумация.
Проблема е, че те са хора като нас и колкото и да се мъчим да намираме оправдания,дълбоко в себе си знаем, че ще си платим. "

В едно анимационно филмче се казва следното:
" Ние върколаците ще изядем хората-къщи и след това на свой ред ще бъдем изядени от космическите сови.
Това е нашият път.
И ние ще се забавляваме през цялото време което имаме."
Така, че много весело настроение и наслука на всички! :D :D :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от LVitchev »

Очаквам повсеместна патаклама с крадците,срив на Банките и смяна на системите за управление навсякъде !!! Третата световна воина,никога не е била по-близо отколкото е сега,лошото е че един диктатор се е опънал на други диктатори,които са си сложили маската на невинни бебета :idea: :idea: :idea: Що се отнася до Русия,ако стане нещо,тя единствена ще остане,америка ще е последното нещо,които ще е само спомен,ще отиде там,от където е дошла,от нищото :idea: :idea: :idea: И за да не съм голословен,америка е създадена от престъпници,всички империй навремето са се чудили как да се отърват от престъпниците си,всички през глава са изпращали корабите си с осъдени крадци,убийци и всякаква сволач ТАМ :idea: :idea: :idea: а може би съм чел за някаква световна конспирация,където навремето някои са знаели какво ще се роди и каква държава ще си спретнат тези престъпници,или по-точно казано,техните наследници :idea: :idea: :idea:

esox22,не бързай да отписваш Русия,тепърва ще се случват разни неща :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от babydoctor »

LVitchev написа:америка е създадена от престъпници,всички империй навремето са се чудили как да се отърват от престъпниците си,всички през глава са изпращали корабите си с осъдени крадци,убийци и всякаква сволач ТАМ
Тц - Австралия се казва въпросната държава - пак е там, ама малко по-надолу.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от bozaka »

babydoctor написа:
LVitchev написа:америка е създадена от престъпници,всички империй навремето са се чудили как да се отърват от престъпниците си,всички през глава са изпращали корабите си с осъдени крадци,убийци и всякаква сволач ТАМ
Тц - Австралия се казва въпросната държава - пак е там, ама малко по-надолу.
Едно голямо Тц и на тебе в Англия е съществувала такава практика за провинилите се срещу короната! Изпращали ги като работна ръка, защото не им достигала тогава за обработка на земите и т.н....
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Бъдещето...

Мнение от shaman »

На митницата в Австралия
Стои англичанин, а митничаря го разпитва:
- Каква е целта на посещението ви ?
- Бизнес...
- Колко време ще останете ?
- 1 седмица...
- Имате ли криминално досие ?
- Все още ли е необходимо ???
--------------
http://www.starividri.org
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от bozaka »

Никой не оспорва за Австралия :!:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от sandista »

LVitchev написа:Очаквам повсеместна патаклама с крадците,срив на Банките и смяна на системите за управление навсякъде !!! Третата световна воина,никога не е била по-близо отколкото е сега,лошото е че един диктатор се е опънал на други диктатори,които са си сложили маската на невинни бебета :idea: :idea: :idea: Що се отнася до Русия,ако стане нещо,тя единствена ще остане,америка ще е последното нещо,които ще е само спомен,ще отиде там,от където е дошла,от нищото :idea: :idea: :idea: И за да не съм голословен,америка е създадена от престъпници,всички империй навремето са се чудили как да се отърват от престъпниците си,всички през глава са изпращали корабите си с осъдени крадци,убийци и всякаква сволач ТАМ :idea: :idea: :idea: а може би съм чел за някаква световна конспирация,където навремето някои са знаели какво ще се роди и каква държава ще си спретнат тези престъпници,или по-точно казано,техните наследници :idea: :idea: :idea:

esox22,не бързай да отписваш Русия,тепърва ще се случват разни неща :idea: :idea: :idea:
Кроки, това лекарство дето го хвалеше нали уж нямаше странични ефекти .. ;)
Стига с този негативизъм :)
Очаквайте теменуги,водни лилии,моми на пикник с къси поли по бреговете и лек пролетен бриз преместваш точката ви на фокус..
А защо не и гладни рибоци готови зверски да отхапят воблера ви .. ;)
Вярвам също така,че всички морски зверове ще мигрират и ще населят Марица,Места,Огоста,ИскърО,Тунджа,Осъм,Искрецка та чак до Ботуня и Лева.
Ще хвърчат парчета балса и ПВЦ, лопатки ще висят от клоните. Виждам и лавраци, дорадота,туни,скумрии,октоподи стоящи пред шипката и чакащи да им поднесеш някоя прословута Совичка...
Ебем ти и руснаци,и румънци,и араби и американци и всички други. Гледайте себе си и своята родина!
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Бъдещето...

Мнение от LVitchev »

sandista написа: Кроки, това лекарство дето го хвалеше нали уж нямаше странични ефекти .. ;)
Стига с този негативизъм :)
Очаквайте теменуги,водни лилии,моми на пикник с къси поли по бреговете и лек пролетен бриз преместваш точката ви на фокус..
А защо не и гладни рибоци готови зверски да отхапят воблера ви .. ;)
Вярвам също така,че всички морски зверове ще мигрират и ще населят Марица,Места,Огоста,ИскърО,Тунджа,Осъм,Искрецка та чак до Ботуня и Лева.
Ще хвърчат парчета балса и ПВЦ, лопатки ще висят от клоните. Виждам и лавраци, дорадота,туни,скумрии,октоподи стоящи пред шипката и чакащи да им поднесеш някоя прословута Совичка...
Ебем ти и руснаци,и румънци,и араби и американци и всички други. Гледайте себе си и своята родина!
Не ме мисли за лекарството,ако някои твой роднина или приятел има проблеми да пробва,после ще говори,не ми се слушат празни приказки !!!

Що се отнася до България,аз съм достатъчно голям патриот и ако се наложи ще си купя веднага автомат,не ме мисли.Очаквам обаче теменугите чак след като пропеят автоматите !!! На поляна обирана 68 години,нищо не никне без да се натори,а крадците,управлявали ни до сега стават за тор,дано да не се налага,но като ги гледам колко са нагли,трудно ще пуснат кокъла без кръв,та и това го очаквам.Много хора ни подценяват нас Българите,но не знаят че е прост въпрос веднъж да тръгнем,после става страшно :idea: :idea: :idea: Та така Сандиста,мене не ме мислете,аз съм лесен и живота ми не струва вече пет пари,преполових го,децата и внуците ми да живеят,но не под терор на родните ни крадливи и измислени политици,които изобщо не се съмнявам че не са българи,това са безродници !!! Чудно ми е как очаквате цветя,тревички и птички,как може да ви е гот да живеете в тая кочина - сегашна България,просто не го разбирам.Аз съм весел човек и мога да се забавлявам,но да си слагам розови очила по време на мор и да се кефя,няма как да стане вие го правете щом ви харесва,аз никога няма да се примиря със статуквото каквото и да ми коства ,дано не се налага да грабваме автоматите,тогава ще разберете колко съм прав,но за това се иска сърце и дупе,не шляпане по клавиатурите и опити за омаловажаване на проблемите на хората с мрънкане !!!


П.П Как щях да ви пропусна,тези дето ми казват че не съм бил прав !!! Не само в Австралия,в Америка също са си пращали затворниците на заточение,и не са го правили само Англичаните,това са го правили Холандци,Испанци и Портогалци,всички морски сили по онова време,така че вземете да се поровите още малко и не пишете просто така,за да ми се противопоставите на постовете,аре чао за сега,и като прочетете още история ми се обадете да ми кажете за изгнаниците :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
laplandetza
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 13:43

Re: Бъдещето...

Мнение от laplandetza »

Как виждам близкото бъдеще/20 , 50 г./, мога и само с две думи :lol: :lol:

„Голяма Ченгеджийница„ /ГЧ/ :mrgreen: :mrgreen: :lol:
laplandetza
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 13:43

Re: Бъдещето...

Мнение от laplandetza »

Пак за бъдещето :mrgreen: , гледам ще дойде време се вземе язовир за стопанисване на рибното богатство от риболовни сдружения,клубове и т.н., Първи кат се види да е Тракиец, ако стане рабтата, що да не вземем и по голем ,например..........Ивайловград, тъй де там за рибата само, млко и за покрай брега :mrgreen: , и там нейде на Ардата има заровен един „ ритон„ такъв с формата на Козел.......... :mrgreen: :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”