DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от tommy12 »

Във фондаментална заблуда си, на клипчето се вижда обратното което ти твърдиш, феррофлуида е на дъното на съда не на повърхноста на водата!
Също се вижда че не се е разтворил в водата, което означава че,..... сам си направи изводите.
Колега това не е чисто масло,а съдържа нано железни частици.
Погледи още веднъж клипчетата!
Da ne zabravyame deistvieto na mgnitniya rezervoar koeto pravi ferrofluida po platen i zdrav vav vrazkata.
Ako poglednesh po vnimatelno snimkite koito sam pusnal se vjda che vodata ne moje da probie magseala nito pak da se smesi s mag oila.
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от Алка »

tommy12 ПОЗДРАВЛЕНИЯ жив и здрав да си ,че вече си имаме и такъв като тебе.Винаги съм знаел, че имаме българи-индивидуалисти-мозъци,както и винаги съм знаел, че ще се намерят други българи, които ще осерат на метеното.щях да пиша още нещо за форумните братя ,ама се спрях-навреме(напъни имам още от мойте теми).Дишам дълбоко .Имам 4бр сертейта 13 и екзист 2бр планувам още 2 екзиста-няма скръц няма пръц-лагери имат ли тези дайви в ролката на скобата :wink: -а нека който го е страх от мечки да не ходи в гората и да си живее с технологиите на 19 век,но да бъде и малко по толерантен кам другия и да си казва-ей този пък може и да знае нещо повече ,което аз не знам и да ми е полезен.Мене ми е на дедовия,ама този хубав форум трябва и да е полезен-забелязвате ли ,че почти няма полезна информация -не само тука и по другите форуми(с редки изключения-сега и като тебе)-помислете на какво се дължи това-ние сме просто хора-и трябва да живеем заедно-не сме богове и катафалката ремарке няма.
Не ме реплекирайте,бройте до 10, дишайте -живота е кратък нека го живеем с усмивка :D
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от tommy12 »

Здравей Алка,

Влагаш доста емоция във всичко написано и затова ти се получи поста в предишната тема доста объркан, затова те репликирах.

Да си емоционален и чуствителен означава, че си добър човек! :)
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от Asio »

Горд собственик съм на новия екзист 3012 High Gear от една година. Звучи отскоро , но вече е преминал през най-малко 100 излета. Подлагам го на значителни натоварвания по голямата река, тежки джигове , хеви воблери . . . Също така, безстрашно понася доста гъсти и мазни субстанции (плуващи по повърхността за съжаление все по и по-често) подбрани от влакното. Адска машина. Уникална макара. Съвършенно усещане при риболов. Благодарности на колегата tommy12 за изложения по назад материал. Със сигурност ще ми е от полза , макар засега , след всичките мазути и масла прекарани през нея, няма дори помен от каквито и да било аномалии в работата и. Good Job DAIWA. :tup:
Час и половина в чалгата си е лайф тайм експириънс ! Ама само уан тайм. Секънд ще ми дойде ту-мъч.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от tommy12 »

Здравей,

Едно допълнение ще направя към темата, подходящият магоил или ферофлуид се използва при аудио говорителите цвета му е кафяво черен такъв е и цвета на магоила който ползва Daiwa, водоустойчив и е на фирмата Ferrotec която е водеща в тази индустрия предполагам че и Daiwa купуват от тях защото фирмата четох някъде, че имат производство в Япониа.
Не трябва да се ползва ферофлуида който е за научни цели и има черен цвят.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от shkarcheto »

Алка написа:tommy12 ПОЗДРАВЛЕНИЯ жив и здрав да си ,че вече си имаме и такъв като тебе.Винаги съм знаел, че имаме българи-индивидуалисти-мозъци,както и винаги съм знаел, че ще се намерят други българи, които ще осерат на метеното.щях да пиша още нещо за форумните братя ,ама се спрях-навреме(напъни имам още от мойте теми).Дишам дълбоко .Имам 4бр сертейта 13 и екзист 2бр планувам още 2 екзиста-няма скръц няма пръц-лагери имат ли тези дайви в ролката на скобата :wink: -а нека който го е страх от мечки да не ходи в гората и да си живее с технологиите на 19 век,но да бъде и малко по толерантен кам другия и да си казва-ей този пък може и да знае нещо повече ,което аз не знам и да ми е полезен.Мене ми е на дедовия,ама този хубав форум трябва и да е полезен-забелязвате ли ,че почти няма полезна информация -не само тука и по другите форуми(с редки изключения-сега и като тебе)-помислете на какво се дължи това-ние сме просто хора-и трябва да живеем заедно-не сме богове и катафалката ремарке няма.
Не ме реплекирайте,бройте до 10, дишайте -живота е кратък нека го живеем с усмивка :D


+1 Ако можеха повече хора да го разберат само..........
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от Мунчо »

-1
То аз нищо не разбрах, но се чудя с какво колегата Алка е допринесъл за развитието на форума, след като е толкова критичен към останалите потребители и апелира към тяхната полезност?
Мисля, че вече няма потребител, който да не знае, че колегата разполага със скъпи макари "Дайва" и спининг "Ст.Кроа Леджънд". :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от Алка »

Мунчо написа:-1
То аз нищо не разбрах, но се чудя с какво колегата Алка е допринесъл за развитието на форума, след като е толкова критичен към останалите потребители и апелира към тяхната полезност?
Мисля, че вече няма потребител, който да не знае, че колегата разполага със скъпи макари "Дайва" и спининг "Ст.Кроа Леджънд". :lol: :lol: :lol:
да поредното умно- злобарско заключение щом човек с твоето е не съгласен и напада в личностен план .типично по нашенски-другият ни е виновен ,че ние нямаме или не можем.
аз млъквам ,човек който изпада в такива размисли и разсъждения като колегата Мунчо,ясен ми е с душевното и житейското му равновесие (макар че си мислех друго до сега за колегата Мунчо,но уви същитаната той си показа без нищо лошо от моя страна към него да съм сторил).Човек трябва да умее да се владее и да не злобее ,че който завижда никога не вижда.
Поздрави колега Мунчо,намали градусите.
и въпреки това не съм злопаметен
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от shkarcheto »

Хайде спрете се и вие, целия форим на фишинг мания е осран отгоре додолу, какво ви става по празници не знам, ама има нужда за чистене във всички раздели и теми.
Весели празници и бъдете по смирени, моля........................
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от Мунчо »

Сега, ще си позволя да изкоментирам пунктуално няколко аспекта.

1. Колега Алка, в твоите постове редовно и глобално даваш общи квалификации какви сме ние българите и какво не ни е наред. Аз, като човек, ежедневно общуващ с хора и институции, дори и съгласен в някаква степен с подобни твърдения, изпитвам определен дискомфорт в рибарски форум постоянно да се изпада в примитивно народопсихологизиране и натякване, защото най-малкото е далечно от същността му. Уви, в някаква степен споделяме общи интереси, поради което съм принуден се натъквам на постовете ти. Пък и след като си знаем осраните гащи, няма нужда да ги размахваме, при положение, че нищо градивно няма да излезе от това. Aко си вземем някаква поука и го осъзнаем, без съмнение бихме станали по-добри...

2. Мисля категорично, че не е уместно да коментираш полезността на форума, при положение, че с нищо не си допринесъл за неговото развитие - казвам го пак. С кой твой пост си допринесъл за увеличаване на потребителната му стойност? Пуснал си някакъв материал, направил си обзор на нещо, помогнал си на колега, споделил си излета си с нас, дори и само с някоя снимка, жертвайки част от времето си? Аз съм в този форум от самото му създаване преди тринадесет години. Тогава той беше много по-елементарен софтуерно, но харизмата му беше огромна и тогава се запознах с много добри хора, приятелството ми с които до момента е все така силно. Да, действително напоследък плявата в него преобладава, но за това си има и логични обяснения...
Съвсем отделен въпрос е, че част от мненията ти не са коректни, с което може да объркаш колегите. Ако си забелязал, сериозни колеги с поглед върху тази материя не влизат в дискусии с теб - запитай се защо? Ами извинявай, но не си някакъв капацитет, мнението на който пасва като "дялан камък"...

3. "Личностния план" е много далеч от поста ми, който има единствено критичен характер. Пиша го с ясното съзнание, че този му аспект няма да бъде разбран. Ще обърна внимание единствено върху това, че когато човек изчерпи рационалните си аргументи и изпадне в примитивно персонализиране, градивния елемент на дискусията е изчерпан и тя е принизена до елементарно дракане. Що се отнася до психологическите измерения на житейското и душевното ми равновесие, те са съвсем отделен въпрос, който ти, като човек, който не ме познава, не си в състояние да коментираш и анализираш. Не, че имам против да го правиш - със същия успех може да коментираш инженерните решения на "Дайва" и модерните тенденции в родбилдинга. :D За разлика от теб, като анонимен форумен колега, аз съм човек, който голяма част от сериозните потребители познават наживо и поддържаме редовни контакти, надхвърлящи епистоларните.

4. Аспектите от сорта завиждаме ли и какво можем, ги приемам със снизходителна усмивка. Поддържам широки и многопластови контакти, ползвам се с добро име като познат, приятел, професионалист и най-важното почтен човек и в тази връзка елементарното психологическо профилиране(предполагам, че нямаш нужната квалификация за него) не излага мен, а представя теб в светлина на мнителност и едностранност.
А що се отнася до това какво имам, моят гардероб се е превърнал в нарицание много отдавна. Но тук не сме събрани да споделяме кой колко точно броя и какви скъпи такъми има. Или най-малкото да го ръсим ни в клин, ни в ръкав във всеки втори пост. Всеки колега, който направи бегъл преглед на постовете ти, може да направи съответните изводи за себе си. В моменти, когато има колеги, които с лишения събират пари за елементарен риболовен комплект е най-малко неморално човек да парадира, защото на тези хора им прави чест, че от нямането си се опитват да практикуват хобито си в цивилизовано измерение.

Извинявай и ти. Не тая неприязън или злоба към теб(както и към който и да е). Ако си направиш някаква преоценка, бихме могли да общуваме по-колегиално. Аз също имам трески за дялане и трябва да поработя над тях.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от venci_29 »

Мунчо написа:Сега, ще си позволя да изкоментирам пунктуално няколко аспекта.

1. Колега Алка, в твоите постове редовно и глобално даваш общи квалификации какви сме ние българите и какво не ни е наред. Аз, като човек, ежедневно общуващ с хора и институции, дори и съгласен в някаква степен с подобни твърдения, изпитвам определен дискомфорт в рибарски форум постоянно да се изпада в примитивно народопсихологизиране и натякване, защото най-малкото е далечно от същността му. Уви, в някаква степен споделяме общи интереси, поради което съм принуден се натъквам на постовете ти. Пък и след като си знаем осраните гащи, няма нужда да ги размахваме, при положение, че нищо градивно няма да излезе от това. Aко си вземем някаква поука и го осъзнаем, без съмнение бихме станали по-добри...

2. Мисля категорично, че не е уместно да коментираш полезността на форума, при положение, че с нищо не си допринесъл за неговото развитие - казвам го пак. С кой твой пост си допринесъл за увеличаване на потребителната му стойност? Пуснал си някакъв материал, направил си обзор на нещо, помогнал си на колега, споделил си излета си с нас, дори и само с някоя снимка, жертвайки част от времето си? Аз съм в този форум от самото му създаване преди тринадесет години. Тогава той беше много по-елементарен софтуерно, но харизмата му беше огромна и тогава се запознах с много добри хора, приятелството ми с които до момента е все така силно. Да, действително напоследък плявата в него преобладава, но за това си има и логични обяснения...
Съвсем отделен въпрос е, че част от мненията ти не са коректни, с което може да объркаш колегите. Ако си забелязал, сериозни колеги с поглед върху тази материя не влизат в дискусии с теб - запитай се защо? Ами извинявай, но не си някакъв капацитет, мнението на който пасва като "дялан камък"...

3. "Личностния план" е много далеч от поста ми, който има единствено критичен характер. Пиша го с ясното съзнание, че този му аспект няма да бъде разбран. Ще обърна внимание единствено върху това, че когато човек изчерпи рационалните си аргументи и изпадне в примитивно персонализиране, градивния елемент на дискусията е изчерпан и тя е принизена до елементарно дракане. Що се отнася до психологическите измерения на житейското и душевното ми равновесие, те са съвсем отделен въпрос, който ти, като човек, който не ме познава, не си в състояние да коментираш и анализираш. Не, че имам против да го правиш - със същия успех може да коментираш инженерните решения на "Дайва" и модерните тенденции в родбилдинга. :D За разлика от теб, като анонимен форумен колега, аз съм човек, който голяма част от сериозните потребители познават наживо и поддържаме редовни контакти, надхвърлящи епистоларните.

4. Аспектите от сорта завиждаме ли и какво можем, ги приемам със снизходителна усмивка. Поддържам широки и многопластови контакти, ползвам се с добро име като познат, приятел, професионалист и най-важното почтен човек и в тази връзка елементарното психологическо профилиране(предполагам, че нямаш нужната квалификация за него) не излага мен, а представя теб в светлина на мнителност и едностранност.
А що се отнася до това какво имам, моят гардероб се е превърнал в нарицание много отдавна. Но тук не сме събрани да споделяме кой колко точно броя и какви скъпи такъми има. Или най-малкото да го ръсим ни в клин, ни в ръкав във всеки втори пост. Всеки колега, който направи бегъл преглед на постовете ти, може да направи съответните изводи за себе си. В моменти, когато има колеги, които с лишения събират пари за елементарен риболовен комплект е най-малко неморално човек да парадира, защото на тези хора им прави чест, че от нямането си се опитват да практикуват хобито си в цивилизовано измерение.

Извинявай и ти. Не тая неприязън или злоба към теб(както и към който и да е). Ако си направиш някаква преоценка, бихме могли да общуваме по-колегиално. Аз също имам трески за дялане и трябва да поработя над тях.
:D :D :D
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от ivo Vratsa »

Темата си е напълно полезна :idea:
ПС деа тиА технологии, преди си разглобя макарицата, мацна с гресчица тук таме, а сега...ще ми изтече магнитното мАсло :mrgreen:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от stancom »

Ми няма да отваряш, като си вземаш такива иновации :D Или вече ти дават само да ги обслужваш :mrgreen:
Иначе не е чак толкова сложна работа. Виж цените на тази консистенция нещо хич не са хуманни :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от Алка »

Мунчо,винаги има една група във форума, която е на всяка манджа мирудия или обръща всяка една тема на кой е по велик или -абе аз съм ...пък ти кой си....Как искаш да пиша открито или да поствам снимки с излети .И ти почти винаги иронизираш или отричаш неща, които или не си ги виждал или от незнание или просто така ти харесва на тебе.Не слагам под съмнение знанията ти,но когато се отправя критика ,то държа да е точно по същество и тогава аз да мога да отговоря точно по каквото съм сбъркал и да се коригирам или да се извиня ,да си взема бележка.
Помагам и съм помагал на Л.С или дори когато ходим с хора от форума заедно на риболов.А това за което пиша-е най малкото това което Притежавам и имам Поглед върху него от опита си-забележи писал съм ги с главни букви-Притежавам.Това, че съм си дал мнението за нещо е точно от Личен опит ,а не четене по форумите или мненията -Ето за това съм непримирим когато се иронизира -ако не ви харесва нещо просто преминете ,не го четете.Нямам лично нищо към тебе-но апелирам да се спре с това чесане на езиците ,с това несериозно отношение един към друг-има други начини когато даден човек сбърка.А че българите сме си такива това е известен факт и себе си слагм в това число.Колко снимки правя на токажии и никаква намеса -изпращал съм ги анонимно разбира се-е сега вече се разкрих-колко снимки на мрежари-това не било доказателство-ами какво е ...Къде са действащи законите ни на Република България.По високо стоящите служители на ИАРА при разговор на 4 очи не се наемат да се разправят с бракониерите от страх -е кой е виновен в случая според тебе...Как да си опазим рибите и природата.Знаеш ли, че на места хора от ИАРА са намесени с бракониерите-защо ,толкова ли са закъсали или не им пука.
И последно ,че не обичам да се обяснявам като вдовица за уй-с разговорите ми на членове дори и тези от основаването на форума -всички са на мнение , че не харесват,не обичат да влизат в този форум точно за това което писах по горе-има определена клика от хора, които прогонват всички нас.Но понеже аз съм непримирим и упорит идиот и винаги си казвам нещата,както и никога няма да се примиря с хората, които съсипват природата на моята Родина.
Разбрахме се Мунчо без лоши чувства.Писаното от тебе го приемам ,но приеми и ти моето -обръщам се и към всички останали-(погледни какво стана в темета за новата стела-smog)-така е във всички теми ,дори и където не съм писал аз.
:tup:
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: DAIWA MAGSEALED OIL КАК ДА ГО ПОДМЕНИМ

Мнение от smog »

...
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”