Ветрове при риболов на Кльонк

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от lovo M »

Emo-83 написа:Южен вятър не влизай.Дори в морето не влизат,когато духа точно той.
Anton_65 написа:за южния вятър подкрепям Емко напълно :D ,задуха ли, го духаме и ние
И как стигнахте,до такова заключение,за всички водоеми ли се отнася,или само за определени :?: :roll: За морето,съм съгласен до някъде.Но за вътрешните,нещо ми убягва.....разяснете ако е възможно. :roll:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от ilian iliev »

Абе много уубаво там бе ма........му стара :D като отида там,после едвам ме прельж
ат да си трьгна :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от franko »

lovo M написа:
Emo-83 написа:Южен вятър не влизай.Дори в морето не влизат,когато духа точно той.
Anton_65 написа:за южния вятър подкрепям Емко напълно :D ,задуха ли, го духаме и ние
И как стигнахте,до такова заключение,за всички водоеми ли се отнася,или само за определени :?: :roll: За морето,съм съгласен до някъде.Но за вътрешните,нещо ми убягва.....разяснете ако е възможно. :roll:
Може да се сещат за цитат от"Опасен чар" и какво точно да очакваш от юг :lol: .
— Мирише ми на командировка в Софийския Централен Затвор… От мен един съвет: килия 213, вторият етаж, южното крило. При бай Ставри… познавам го лично… Човекът е строг! Но справедлив. Много обича майтапите. Вие сте млад, ще излезете запазен.
— Другарю капитан, моля Ви! На мен ще ми стане лошо!
— Първата година е трудно. После се свиква!
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от Yco-Camel valley »

Към lovo M:

Специално за ивито ще ти отговоря. Като дойде буря от юг - нищо не я спира, няма планини и директно удря.
Иначе южния топъл бриз от Беломорието през зимата е много приятен, ама не знаеш кво ще докара.. :lol: .Преди две години между 8-15 Октомври такъв сняг набабани, че изтроши всичките дървета. А в Пловдив си беше слънчево...
Този 200 годишен бадем в двора го отцепи, като кибритена клечка.. :lol: .
Поизкастрих го малко с резачката, че се уморих сипах си едно вино и си казах, ся ще те снимам и утре пак та почвам... :lol:

Изображение
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от Yco-Camel valley »

....че и тоя 500-н годишният пострада малко.. :lol: :lol: .
Егати беслимето..., тримата с Янича и Пикито не можахме да го прегърнем и отидохме да се занимаваме с по-приятни работи.... :lol: :lol:

Изображение
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от Emo-83 »

lovo M написа:
Emo-83 написа:Южен вятър не влизай.Дори в морето не влизат,когато духа точно той.
Anton_65 написа:за южния вятър подкрепям Емко напълно :D ,задуха ли, го духаме и ние
И как стигнахте,до такова заключение,за всички водоеми ли се отнася,или само за определени :?: :roll: За морето,съм съгласен до някъде.Но за вътрешните,нещо ми убягва.....разяснете ако е възможно. :roll:
Има един стар кльонкаджия турчин....казва се Юсеин и живееше на Ст.Кладенец.После се изнесе в Измир и там работеше на кораб с мрежи.В момента е в Швеция от 5г.
С него и Киро чакала от Пловдив сме си говорили за ветровете и кога рибата дава.След няколко години споделих в кръчмата на Сашо сома мнението ми.Срещу мен стоеше Васко мръсното.....стар шаранджия.Той потвърди нашето заключение,но се учуди от къде го зная аз.
Нормално е щом по морето рибата да не дава и риболовците да не влизат,същото да е и по язовирите.Но естествено там да е по-различно.
Всеки язовир е сгушен в планините,а те често променят посоката на вятъра с релефа си.
Южен вятър не е този който се спуска от дерето на всеки залив,а този който отвява водата по откритите язовири подобни на Искъра,Монтана и Жребчево.
Това са детайли,които не винаги съобразявам.Но няма логика в морето вятъра да е от значение,а в язовира да не е.
За мен най-добрия вятър е северозападния или западния и макар нищо хубаво да не идва от изток,североизточния също не е лош.
Който е бил шаранджия на времето е забелязал,че когато духа от едната страна,рибата дава,а от другата слабо или много слабо.
Това са си мои наблюдения и споделяни във времето със стари риболовци.Вашите мнения и извадки от нета не ми пречат.....просто споделям.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от yankosan »

Значи днешният вятър е идеален да пием с Поморийския по ракия :wink: :D
toci23
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 12, 2013 14:51
Риболов: Сом - другото е губене на време......
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от toci23 »

За сомовете още не знам,но за шараните и амурите - изток североизток е перфектният вятър,защо да не е перфектен и за сома ???? :?
golding26 написа: бате калин ....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от ilian iliev »

Срещу МАЙКАТА природа не мож нищо направи,само се молиш да свьрши колко се мож по бьрзо :wink: :wink:
Навремето на Искара ,потропвам си аз на входа на шипоченския в една лисичанка :D :D и по едно време погледнах кьм небето,облаците се движеха с бясна скорост и една бяла пелена идваше много бьрзо кьм мен,такьв вятьр духна,че едвам стигнах брега,добре че духаше в мойта посока :fish5: :lol: :lol: :lol: :lol: едвам спасихме лодчицата,беше и за втори пьт да е на вода :DСлед като поутихна малко на платиките им скьсахме "шортите" а два дена преди това не искаше да пипне :idea: :tup:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от Anton_65 »

абе като обърне вятъра и не дава никаква риба,или почти никаква,защо не знам,особено на кърдж. язовири,за други не знам как е
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от Yco-Camel valley »

Emo-83 написа: .........Нормално е щом по морето рибата да не дава и риболовците да не влизат,същото да е и по язовирите.........
Това изречение ме изкефи. Има такова нещо.
Ама ми напомни за еди индиански виц... :lol: :lol:

Отишли индианците при шамана да го питат, каква ще е зимата. Той помислил и си казал: -ако им кажа че ще е мека, няма да секат дърва и можем да измръзнем зимата, я да им кажа че ще е дебела.
Та взели индианците да секат ама яката, по едно време шамана се притеснил, че ще изсекат гората и звъннал на метеоролозите да ги пита каква ще е зимата.
Метеоото:
- Как каква ще е..- Много яката ще е зимата... :lol: .., не гледаш ли по новините, че индианците секат дърва на поразия..... :lol: :lol:
.........

Та........ :lol: .. , като прочетох, че Любака още спи докато са дали първият изстрел на състезанието... :lol: .си казах:-Ох..ох..ох..душички -къде тръгвате бе... :lol: :lol: .
Сигурно е станал с левият крак..и си е сипал една греена ракия.... :lol: , че как ще ви кълве бе... :lol:
Следващият път един дежурен да го гледа, кога става и с кой крак стъпва първо... :lol: :lol:
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от kalinux »

На Антона (Въча) стара истина е, че ако задуха от юг (отгоре), почвай да дробиш салата. И обяснението е много просто. Просто там никога не духа от юг, освен ако не се сгомнясва времето.
С внимание към детайлите
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от ilian iliev »

Момчета вятьра спря,ше става ли за кльонк :tup: мисля че е време :fish15:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от Emo-83 »

ilian iliev написа:Момчета вятьра спря,ше става ли за кльонк :tup: мисля че е време :fish15:
То си кълве на всякъде.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Ветрове при риболов на Кльонк

Мнение от franko »

Къде по-малко,къде повече :) .
Сега ,като поотминат сланите и дойде циганското лято,ще ги зачешем и ние :tup: .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”