имам спешно питане

Разправят, че не всичко било риболов.
zltnata_ribka
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:06
Риболов: всякакъв

имам спешно питане

Мнение от zltnata_ribka »

здравейте радвам се че ви открих , и аз като една рибарска булка да се цопна тук и да питам опитни рибари
Та , мъж ми тва време носи заргани за чирози , но този път им сложих май малко сол и вече 5ти ден седи мек и не съхне , дали е от времето понеже е дъждовно и мъгляво ама малко намирисва но не развалено а на чироз , а бе леко ми е съмнителна , вчера валя цял ден , може и дъжда да е я достигнал бая мокра беше терасата , та мога ли да понаръся със сол и пак да я суша , или ако е почнала да се разваля спасение няма , рибата е много мъж ми ще се поболее
Дано някой знае за какво иде ред
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: имам спешно питане

Мнение от sharo1 »

Какво значи -,,сложих малко сол,, или ,,да я поръся пак,,
Явно за сефте правите чироз :roll:
Зема се морска сол,, едра и рибата си поема колкото-толкова :tup:
По корабите съм виждал,меджида след като отстранят хрилете , заедно със коремните перки и вътрешностите,го бъркат със морската сол и го качат да съхне...
Така че 1-12 часа да стои в морска сол и после 1 час в оцет и на вървата.

Изображение

Ако наистина е влажно ,по добре в мазата

Изображение
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: имам спешно питане

Мнение от babydoctor »

Може и по тази рецепта:
Веян паламуд
Изчиства се, махат се хрилете. Прави се силна саламура от едра сол, докато изплува поставеното сурово яйце. Паламудът престоява 48 часа. Вади се и се изцежда. Поставя се за 24 часа в р-р от равни количества оцет и вода. Коремите се разтварят с клечки и рибите се обесват на проветриво място.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”