Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Публикувай отговор
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от ГСБ »

Здравейте, колеги,

всеки от нас предпочита един или друг строй/акция при риболов с Л или УЛ гегите в различен етап от развитието си като риболовци. Всеки си има убеждение и ми се иска да пообсъдим така лекинко предимства и недостатъци при едните и при другите при риболов на рибите в нашите водоеми. Доста хора са писали по такава тема в съответните раздели по форумите, но и доста неща се забравят и ако се повторят ще има полза. От мнение до мнение има светлинни години, та си мисля, че няма лошо, който иска да си го каже. Ако темата се развие - супер, ако не, здраве да е :)

Редно е да си кажа мнението, най-малкото щото повдигам темата - та ...
В началото, преди 20 години, за първи път лових на спининг с фибростъклена 1,5 м гега и така и не оцених по-лигавата параболична акция, като след появяването на "космическите" технологии бързах да си закупя фаст строя и така доста дълго време. От около 2-3 години обаче, доста си промених вижданията. С Л и УЛ най-често в нашите водоеми се ловят клен, пъстърва, костурета, слънчаци, но не са чак толкоз редки случаите и с щуклета (и щуки и то сериозни), распери и някоя и друга заблудила се сулка. Меките усти на клена и распера може би подсказват по-параболичната акция (за распера има и други показатели дет се гонят) за предпочитане, а пъстървите - обратното, но ... именно тук всеки има своето мнение и се си мисля, че има доста хора тук във форума, които ако искат, могат да споделят едно-друго за тия ми ти деликатни и причиняващи безсънни нощи работи.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от wertus »

Е сега се оформи боксова тема на високо равнище..... :lol: :lol: :lol:
А колегата ако в "безсънните си нощи" бе попрочел старите теми във форума, нямаше да задава таквиз опасни въпроси! :wink:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от ГСБ »

wertus написа:Е сега се оформи боксова тема на високо равнище..... :lol: :lol: :lol:
А колегата ако в "безсънните си нощи" бе попрочел старите теми във форума, нямаше да задава таквиз опасни въпроси! :wink:

:) :) :) той колегата ги е прочел, ама при неква апатия завзела повечето, ми се иска малко предсезонно пробуждане .... то, старта е скоро и малко загрявка нема да е излишна ...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1376 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от Д-р Флекс »

Yuki Ito написа:Ако живееш достатъчно дълго, и имаш търпението да посрещаш на Панега всяко едно откриване на сезона ще видиш как и най-упоритите Ex-Fast привърженици постепенно прегръщат Параболика...
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от mitioto »

Нема как да стане, Андре. Тук на всяка модерейт въдица й викат макарон. За параболици въобще не говорим. Ама така е то, вече всичко живо туичва, ебаси. На блесни вече е прокоба да се лови :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1376 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от Д-р Флекс »

Аз само цитирам Юки Ито ... :fish15:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от Мунчо »

Голям или малък бюст при брюнетките се питам аз...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от ГСБ »

Д-р Флекс написа:
Yuki Ito написа:Ако живееш достатъчно дълго, и имаш търпението да посрещаш на Панега всяко едно откриване на сезона ще видиш как и най-упоритите Ex-Fast привърженици постепенно прегръщат Параболика...
Тъй-тъй, сал да видим колко ще си го признаят ... и аз се подсмихвах на "макаронките", ама то дорде ти поуври главата ...
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Д-р Флекс написа:
Yuki Ito написа:Ако живееш достатъчно дълго, и имаш търпението да посрещаш на Панега всяко едно откриване на сезона ще видиш как и най-упоритите Ex-Fast привърженици постепенно прегръщат Параболика...
Може би moderate-fast тендециите имате впредвид господа. :wink: :)
Управдателно и удобно за почти всякакви условия. :fish15:
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1376 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от Д-р Флекс »

Аз най-обичам акцията на пръчката ми да е бърза при замятането, воденето на примамката и засичането, и прогресивна при ваденето на рибката... има такива пръчки.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от wertus »

Мунчо написа:Голям или малък бюст при брюнетките се питам аз...
Стегнат требе да е строят......а при ваденето може и малце модерейт да дойде, тва си е нормално :lol: :lol:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от minkata »

Д-р Флекс написа:Аз най-обичам акцията на пръчката ми да е бърза при замятането, воденето на примамката и засичането, и прогресивна при ваденето на рибката... има такива пръчки.
Андро, спести ми, моля те четенето и ровенето из форума. :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от quietriot »

С годините се промениха нещата както и в секса, сега колкото по-бавно толкова по-добре.

А откакто залитнах към кастинга това е основото търсене , да не е басов колец.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1376 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от Д-р Флекс »

minkata написа:
Д-р Флекс написа:Аз най-обичам акцията на пръчката ми да е бърза при замятането, воденето на примамката и засичането, и прогресивна при ваденето на рибката... има такива пръчки.
Андро, спести ми, моля те четенето и ровенето из форума. :D

:?: :D
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Параболик или фаст при УЛ и Л гегите?

Мнение от aphala »

minkata написа:

Д-р Флекс написа:
Аз най-обичам акцията на пръчката ми да е бърза при замятането, воденето на примамката и засичането, и прогресивна при ваденето на рибката... има такива пръчки.

Андро, спести ми, моля те четенето и ровенето из форума. :D
Предполагам, че доста от колегите търсят подобна акция при пръчките, така че би било от полза за повече хора, да се посочат въпросните модели и личните впечатления които имаме от тях. Всичко това при добро желание, рабира се :) Предполагам, че такава е била идеята и на колегата по-горе.
Аз за съжаление нямам необходимия опит с подобни пръчки, за да мога да съдействам.
По-здрави и наслука на всички.
Temperata fortuna optima.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”