Бюджетна въдица за морски спининг

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от svetlio80tm »

rap66 написа:
axel написа:Според знаещите при морския спининг е задължително ползването на повод флуоро отпред.Според Маркос Видалис е желателно той да е с дължина около 1.5м, или да влиза до втория-третия водач след върховия....
Чудех се защо воблерите им са почти до дръжката като замятат (по клиповете), пък то защо било :D
Мисля, че това го видях като препоръка при замятане на най- дългия модел воблер на Дуо 8)
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от TITKO »

колеги имате ли впечатления от

Rod MASTERY S MH2 - XZOGA
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... anguage=en" onclick="window.open(this.href);return false;
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
ivan888
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 9:10
Риболов: spining
дал Браво: 3 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от ivan888 »

За да е градивен спора бих предложил веднага да ми посочите модел екстра фаст въдица с по добри качества от Шитено 8,2 / 7-40 която да струва под 350 лв.


http://www.moscanella.ru/products/spinn ... haser.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

CRS862MMHXF
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от max »

Аз съм пробвал въдици от тази серия (не точно конкретната) и не мисля че те са със строя на Шитеното. Върхът им е доста по мек и поведението на бланката е различно. Отделно от това акцията и дължината са различни.

Убеден съм че идеята не трябва да бъде чисто "отрицание" и за това приемам както написах и по горе че има доста "заместители" - едни с по добра цена, едни с други качества. За това точно и смятам коректно написах че за стила който практикувам аз и примамките които ползвам , както и за рибите които ловя това е един от най добрите варианти за цената си. Не убеждавам никой да си продава въдицата за да си купи такава нито казвам че това е единственият избор. Казвам само че това е един от вариантите, изборът е на всеки един по отделно. Аз моят съм го направил и за сега съм доволен от него, когато реша да похарча 2-3 пъти по голяма сума за въдица със сигурност ще си намеря по добра.
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от TITKO »

ето една прилична гега :
сакура SHUKAN NEO


http://www.bent-fishing.com/SHUKAN-NEO-product-1710" onclick="window.open(this.href);return false;
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от axel »

няма модел с посочените параметри като Шитеното-дължина,теглови тест,акция,цена и не на последно място я няма в наличност,тоест жалко за Фносителите!!!!! :idea: :idea:
предложете други модели,уточнявам пак:248см,фаст+/7-40гр/,цена под 300лв.
риболовът е само хоби!
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от TITKO »

axel написа:няма модел с посочените параметри като Шитеното-дължина,теглови тест,акция,цена и не на последно място я няма в наличност,тоест жалко за Фносителите!!!!! :idea: :idea:
предложете други модели,уточнявам пак:248см,фаст+/7-40гр/,цена под 300лв.
колега как добиваш цена под 300 лв на тази сопа ?
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7026" onclick="window.open(this.href);return false; :roll:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
TITKO
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Мар 23, 2015 8:41

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от TITKO »

щом казваш.......
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
sme6ko83
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 19:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от sme6ko83 »

Опа грешка,това за тази на 2,28 иначе за по-дългата варианта се получава само с допълнителните 5% които пускат по коледа.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от promarine »

axel написа:няма модел с посочените параметри като Шитеното-дължина,теглови тест,акция,цена и не на последно място я няма в наличност,тоест жалко за Фносителите!!!!! :idea: :idea:
предложете други модели,уточнявам пак:248см,фаст+/7-40гр/,цена под 300лв.
Колега, дай малко диапазон в тези параметри. Точно 248см и акция 7-40гр наистина ще е трудно да се намери не само под 300лв но и над 300.
Ако отпуснеш малко диапазона (например дължина 249см и акция 10-45гр) може и да се намери нещо? :wink:
....
www.plodex.eu
....
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от axel »

Съгласен колега,Промарин :tup:
Смятам,че заглавието на темата,изисква да се промотират,най-универсалните и бюджетни модели въдици за морски спининг от бряг,за да се ориентират начинаещите.Съгласен съм,че има много други модели много подходящи за този "приз",като освен качество на изработка,акция,теглови тест,цена може да се добави гаранционна карта и обслужване,както и достъпност за закупуване. :tup:
риболовът е само хоби!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от max »

Не мисля че "бюджетно" трябва да е ръководният принцип при избор на въдица, а по скоро оптимално съотношение цена-качество :)
Като сравнително универсална акция бих посочил нещо в диапазона - долна 5-10, горна 35-40. За дължината след всички спорове 2,45 - 2,7м. :D
Мисля че въдица 10-45 е за "по сериозни" примамки и вече не е съвсем "универсална"
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от баш майстора »

max написа:Не мисля че "бюджетно" трябва да е ръководният принцип при избор на въдица, а по скоро оптимално съотношение цена-качество :)
При някои производители, с оглед на вложените материали и труд при изработката на въдиците, бюджетен модел може да се нарече и такъв, струващ над 1000 лева. :wink: Въдиците, които коментирате в последните няколко страници, с цени около и над 300 лева, трудно могат да бъдат наречени бюджетни, поне не и по нашенския стандарт. Не забравяйте, че това би могла да е месечната издръжка на средностатистическо семейство от малък провинциален град. Това, че ти, аз (въпреки, че не го правя по ред причини) или някой друг, може да си позволи няколко такива въдици, не означава че могат да се нарекат "бюджетни". Онзи ден, докато избирах директен телескоп за малкия ми син, с който да направи първите си стъпки в риболова, продавача ми препоръча да му взема определена въдица, нищо че е от "по-скъпите", щото си заслужавала парите... въдицата струваше под 20 лева, така че внимателно с нулите. :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетна въдица за морски спининг

Мнение от promarine »

баш майстора написа:... с цени около и над 300 лева, трудно могат да бъдат наречени бюджетни, поне не и по нашенския стандарт. Не забравяйте, че това би могла да е месечната издръжка на средностатистическо семейство от малък провинциален град.
За съжаление се превърнахме в латиноамериканска страна без средна класа. Малцина, които колкото и да се стараят не могат да си изхарчат доходите и за които цената е абсолютно без никакво значение и огромно мнозинство, за които 20 лв са цифра. :(
Така че смисълът на думата "бюджетна" е доста неопределен и за всеки има твърде индивидуална стойност.
....
www.plodex.eu
....
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”