"Б" група

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Те са стояли само една нощ навън... и после ги вкарвам вътре...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: "Б" група

Мнение от bai ves »

не разбара ли, че си опопил матрияла?
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Явно ще се белят... Ще почакам още малко и тогава ще прибягвам към крайния вариант.
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: "Б" група

Мнение от ynovi »

marto181 написа:Явно ще се белят... Ще почакам още малко и тогава ще прибягвам към крайния вариант.
Добре решение. Но лака който ползваш не мисля, че е уместен за целта. Вземи си здрав лак.
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

В повече от половината стари теми тук във форума, а и в други сайтове пише да се ползва яхтен лак... Почвам да се замислям за акрилния на водна основа, хем не мерише хем съхне бързо.
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: "Б" група

Мнение от ynovi »

marto181 написа: Почвам да се замислям за акрилния на водна основа, хем не мерише хем съхне бързо.
- Този аз го ползвам да запечатя боята, но и това на е здрав лак и затова след него ползвам полиоретанов, най-добре двукомпонентен.
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: "Б" група

Мнение от spoon23 »

marto181 ето,че стигаме до проблемааа,ако беше прочел цялата тема от 60+ страници и другата в другия форум щеше да стигнеш до извода,че е най-добре да се използват 2К полиуретанови лакове или 2К автомобилни.Вече 3-4 пъти пиша по тази тема с лаковете :shock: Използвам 2К полиуретанов за паркет(15лв).Яхтените са боклуци(по 5-6лв).Еднокомпонентния полиуретанов с тефлон на водна основа за паркет на Мегахим(15лв) мога да ти го подаря,пълен боклук.ПФ18-1Компонентен автомобилен(8.80лв) същата работа.Има и др.които съм пробвал ама щото почти никой не пишеше по темата и се налагаше да експериментирам.Елементарната сметка показва,че съм хвърлил поне 50лв докато стигна до истината.Не прави като мен.Сега има от къде да прочетеш всичко нужно за постигане на отлични резултати. :tup: И за финал както казва колегата MIX02 "четене му е майката"!Пожелавам ти успех :tup:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
даниел
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Дек 24, 2013 15:17
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: "Б" група

Мнение от даниел »

здравейте ,по проблема на marto181 и аз го имам същия но мисля че проблема идва от това че лакът е по гъст, и сега се чудя как да ги оправя че хич неми се ще да ги пребоядисвам.и едно питане към колегата ,как направи релефа на фолиото ,аз като започна да го приглаждам релефа се заличава
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Изсъхнали или не днес някои от тях минаха водни проби...
Немо има собствена игра при бърза проводка, но на тласъци не му се получава. Седи доста високо, ще го доутежня и пак за тестове.
Този с фолиото се справя отлично при водене на тласъци прави завои наляво и надясно по над 30см. Като цяло не се различава от оригиналния плуващ модел по игра и съм много доволен.
Колега spoon благодаря за съвета и пожеланията. Доста четох и изгледах из нета, но явно съм пропуснал тази част. Останал съм с впечатлението, че става и с яхтения лак.

Иначе на въпроса на колегата за фолиото:
Това е самозалепващо фолио на ролка то си има хартиена подложка и няма проблем.
Иначе самите кръгчета ги правя с една дръжка от часовникарска отвертка. После заглаждам само по ръбовете.

Поздрави!
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: "Б" група

Мнение от Mix02 »

Колеги, здравейте!
Да запиша и аз едно мнение и в тази тема, може ли? :wink:

Повечето не могат да ми разберат иронията, за това четете не между редовете, а какво съм написал (другите писали, отговарят за писанията си, аз за моите!)!

SPOON23, няма смисъл да пращаш новите колеги в "другия" форум! Тук сте изписали, не съм ги броил, но са повече от 30-40 теми с въпроси за направа на воблери . Има достатъчно добри майстори и техните теми, където е споделено кое, как, защо, какво лепило, лак, оцветител е използвал (няма да цитирам имена, защото мога да пропусна някого и ще се обиди).
Само трябва да се чете и записва, защото има оцветители, които влизат в реакция с неподходящият лак, и се получават наистина уникати... Пикасо...
SPOON23, marto181 показва, че е прочел нещо, но все още не е стигнал до 1-2-3-та.
marto181, не бих ти подарил нещо, от което няма да си доволен, само за да кажа, че съм ти дал. По същият начин би постъпил и spoon23, убедил съм се! :tup:
marto181, още нещо... на някои места ползваш медна тел да арматура... Да, става (лесно се работи), но, ако не я :idea: спояваш преди да я залееш с лепило, рискуваш да си изпуснеш късмета (в риболова)...

Даниел, тапети лепил ли си? :wink:
Ти кой вариант приложи? Най-напред направи релефа в/у фолиото и като го залепи в/у (върху) воблера гравюрата се заличи, така ли стана? :roll: С пръсти ли го приглажда? Да дам още един жокер, а? Съдове на полеви (за да отпадне отговора, че миете в съдомиялна) условия мил ли си посуда :roll: ? Там с дунапренената гъбичка..., ... и тук можеш да я :roll: ползваш рационално и успешно...
Има и друг вариант, който е използвал колегата marto181. Залепил е фолиото и след това е направил релефа. И аз бих постъпил така, но не с цяла окръжност, а с половин, и по този начин ще се получат имитации на люспи. Вярно, че е "играчка", но пък става ефектно...
rangel_bac, аз не мога да покажа от моите "първи" воблери, защото не е останал такъв при мен (може да има по кутиите, някъде) :oops: ... Не би било лошо да си почистваш халките на воблера от лак (не само от лепилото) след като го лакираш. Така ще може карабинката да лагерува в халката на воблера свободно.
Исках малко да пиша, а то какво стана?
Дано да съм бил полезен, поне мъничко...
Бъдете здрави! :tup:
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Сдобих се с дву компонентен лак за паркет. Сега имам нов въпрос:
Тъй като си бъркам количество колкото ми трябва т.е. за 1-2 примамки варианта за топване в лака отпада. Кажете как да го нанеса за да стане равномерно. Знам че най-добре е да се пръска, но нямам такива възможности в момента. Другия вариант е с четка и после на въртяща се сушилка, но и такава нямам...
Ако някои знае начин за нанасяне на лака така че да стане равномерно ще се радвам да драсне.

Поздрави!
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: "Б" група

Мнение от don_misho »

Ми ти вече си ги изброил начините, просто си избираш един от двата и правиш необходимото,всяко нещо си иска неговото!
Третия вариянт е да си намериш малко стъклено съдче с размерите на воблерите долу горе,смесваш толкова количество там и топиш.Но пак е фира.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1020 пъти

Re: "Б" група

Мнение от pux »

marto181 написа:...Ако някои знае начин за нанасяне на лака така че да стане равномерно ще се радвам да драсне....
Някакъв колега споменаваше преди време, че полива воблерите с лак вместо да ги топи, и така "фирата" е по-малко, тъй като и количеството лак, което изисква тази операция е по-малко.
Ако лакът е подходящо разреден, варианта с четка е съвсем приемлив и също се получава равномерен слой т.е. нямаш належащта нужда от машинка за въртене :wink:. Това е и най икономичният метод от гледна точка на "материал".

Поздрави
marto181
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 16:56
Риболов: Спининг

Re: "Б" група

Мнение от marto181 »

Благодаря за бързите отговори, ще пробвам няколко варианта и ще го измисля как ще стане най-добре и най-удобно.
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: "Б" група

Мнение от spoon23 »

За поливането на воблера мога да кажа,че съм пробвал,но се получава със съмнителен успех.Не винаги се получава както трябва,а освен това пак си трябва количество лак повечето от което отива по дяволите :wink: .Мога да препоръчам топене на воблера в тънък съд подобен на колба.Има едни детски сокчета в опаковка от полиетилен подобна на колба.Първо се измерва количеството нужно за топене на воблера с вода и после се налива лака вътре и се топи воблера.Единствената пречка е ако воблера е с по-голям диаметър от опаковката на сокчето.Въпросната опаковка става за многократна употреба понеже лака не полепва по нея.Така с 60гр. лак съм лакирал по 10-15 воблера(1 ръка).И да знаеш marto181 никога няма да успееш да оползотвориш лака на 100% така,че мацай смело :tup:
Ако някой иска ще снимам колбичката.
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”