Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от Коста Марков »

Приятел си търси директна 7-ица или 8-ица (да му се не начуди човек). Това директните не ги разбирам много, та ако може да ми препоръчате някакъв за следните условия:
- ще лови с него предимно от лодка, щото с телескоп било голям кеф (не успя да ми обясни, защо аджеба не лови с мач като нормалните хора). Рибите са предимно платики, бабушки и каракуди с обичайни размери между 150гр. и кило и половина. Излизат и по-големи платики, 800гр. каракуди, както и шаранчета, но това е сравнително рядко (то и тия по кило и половина не са гъсти, но до към кило са си редовни).
Все пак ми се ще да препоръчате малко по-здравичка тояга, за да не си замине при по-интензивен риболов, а и да има шанс с някое от бонусчетата.
Колегата е любител и иска бюджетна въдичка, не много претенциозна като клас и пари.
Ще съм признателен, ако сложите по някое линкче с налични тояжки и кажете по някоя дума за тях като параметри.
Благодаря предварително... :fish3:
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от Коце »

Много екзотичен риболов - 8 м директен от лодка! Искам да го видя! :D
Коста Марков написа:Колегата е любител и иска бюджетна въдичка, не много претенциозна като клас и пари.
Тук вече ще си развали идеята. Няма интересно бюджетно предложение в такава дължина. Наличните ще са над 500 гр. и по-скоро ще го тласнат да стане ловец!

Да погледне Siweida, Formax...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от Коста Марков »

то бюджетно, бюджетно, но да става за ловене... Мисълта ми беше, че не търсим въдица в топ класовете на производителите, но и няма да се хващаме за Ню хънтър...
Пусни, ако не ти е проблем, някой линк, че въдицата аз трябва да му я избирам
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
brainadviser
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 15:26

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от brainadviser »

От бюджетните с близки показатели до по-класните марки е това: http://megafishing.bg/product/1210/supe ... ekten.html

Super Game FL

Директен телескоп без водачи произведен от високо-модулен карбон. Средно твърд строй с параболична крива на огъване. Акцията му е 5-30гр. Транспортна дължина 133см.

7м - 265 гр. - 142 лв.
8м - 352 гр. - 167 лв.
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от joco »

[quote="Коста Марков"]то бюджетно, бюджетно, но да става за ловене... Мисълта ми беше, че не търсим въдица в топ класовете на производителите, но и няма да се хващаме за Ню хънтър...
Що,кво му е на Хънтър-а?Имам 8-ца от поне 5години,ако не и повече.Все още ме слуша,докато няколко прехвалени си заминаха,вкл. и едно Миди.
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от Коста Марков »

преди да почна да ходя по реки главно и да ползвам само щека и мач по язовирите имах Хънтър 7-ица (още го имам и имам чувство, че ще ме надживее, но не го ползвам)
Та лично според мене какво му е (от опит): тежи 100 кила, много е дебел, ужасно бавен строй има и му трябва циментирана стойка, а от лодка.... сигурно ще вземе да я прекатури. Може да се съглася, че става за каракуди и шаран, ако му се монтира ластик, но трябва да кълват рядко и да стои на стойка, иначе бенгей за кръста.
Абе с две думи на мен лично не ми харесва....
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от joco »

Коста Марков написа:преди да почна да ходя по реки главно и да ползвам само щека и мач по язовирите имах Хънтър 7-ица (още го имам и имам чувство, че ще ме надживее, но не го ползвам)
Та лично според мене какво му е (от опит): тежи 100 кила, много е дебел, ужасно бавен строй има и му трябва циментирана стойка, а от лодка.... сигурно ще вземе да я прекатури. Може да се съглася, че става за каракуди и шаран, ако му се монтира ластик, но трябва да кълват рядко и да стои на стойка, иначе бенгей за кръста.
Абе с две думи на мен лично не ми харесва....
Съгласен.Макар че и риболова с директен от лодка ми се вижда малко нещо като екзотика.Опитвал съм,но е доста неудобно.Или поне не с 8метра.Ако иска нещо,може би една 5-6 м. Тика ще му е по-добре.
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от toko »

Не виждам практически смисъл да се ползва толкова дълга въдица в лодка ама това е друга тема.
Аз като die hard фен на Фокус предлагам този. Не е легендарната финеса, но мисля че и това ще свърши работа.

Това също е добър вариант само дето е малко по-скъп.

Все пак съвета ми е да го убедиш да не прави глупости. Директният на тази дължина е за риболов от брега.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от Коста Марков »

toko написа:Не виждам практически смисъл да се ползва толкова дълга въдица в лодка ама това е друга тема.
Аз като die hard фен на Фокус предлагам този. Не е легендарната финеса, но мисля че и това ще свърши работа.

Това също е добър вариант само дето е малко по-скъп.

Все пак съвета ми е да го убедиш да не прави глупости. Директният на тази дължина е за риболов от брега.
Благодаря за предложения модел. Струва ми се подходящ... иначе напълно съм съгласен за безсмислието да се лови с такова нещо от лодка, пробвах да му обясня, че ще хване морска болест при засичанията и още по-горе споделих "(не успя да ми обясни, защо аджеба не лови с мач като нормалните хора)"
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от hypperion »

Коста, що не подходиш практично в случая 8) - избери му нещо от най ниския ценови клас и после като разбере, че тоя риболов де си го мисли няма как да стане поне да оцени, че не си го набутал с кинти :wink:
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
geniss
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 1:17
Риболов: ВСЯКАКЪВ
Местоположение: гр.Б.Слатина

Re: Колега търси директен 7-8м. Дайте съвет.

Мнение от geniss »

Tica Winner!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”