Едрогърда Белгииска кака

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Едрогърда Белгииска кака

Мнение от bgfishingmaniac »

Привет Колеги,
Днес бе откриването на пъстървовия риболов в Белгия. Чакам този момент от Септември 2013. Тогава намерих много резултатна рекица в относителна близост до мястото където живея, там за 2 дни успях да хвана десетки риби, някой от които надвишаващи 40-те сантиметра. От тогава нататък се отдадох на семейството си и няколкото успешни излета за бяла риба и щука не успяха да утошът желанието ми да съм при пъстървите.
Тактиката беше ясна: набелязъх участък в долното течение, където реката бе много по голяма в сравнение с горното от миналата година и сътветно потенциално населена с по-едри риби. Планирах да ловя предимно с воблери. От миналата година знаех, че това бе начина да отсея дребосъците, но не бях сигурен дали ще работят сега в по-студената вода.
Воблерите си работеха относително добре, риботе се вдигаха и понякога преследваха стръвно примамката. Упях да хвана 10-тина риби с минимален размер 30 см. 2 броя - 40 + и черешкта на тората- трофеен екземпляр 60+. Рибата я хванах в класическо пъстъварско място-бързей вливащ се в дълбок вир. За мой урок хвърлих във въпросното място с плитко газещ воблер поне 10 пъти без подгонване. Вирьт обаче бе доста дълбок което ме накара да сложа дълбокогазеща примамка. Рибата клъвна на първото повеждане. Веднага след което изкочи с мощни плясъци няколко пъти над водата. Тогава си дадох сметка че съм закачил чудовище, но не бях сигурен че е пъстърва просто защото не знаех че стават толкова големи.

Тъй като не вярвах, че на реки с подобни размери трябва да ползвам дълбокогазещи воблери - не разполагам с много в кутииката. Моля предложете няколко модела.

Ето и снимките, които не са в особено прекрасно качество.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Едрогърда Белгииска кака

Мнение от Бат Стан »

Браво колега, страхотни риби! Само така, наслука и при следващите излети.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
ПЛУВЧО
Мнения: 72
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 12:06
Риболов: универсален боец
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти

Re: Едрогърда Белгииска кака

Мнение от ПЛУВЧО »

Чудовище,ама красиво...Страхотен улов и невероятен риболов си заформил! :tup:
Заглавето е супер...Направо те грабва... :lol:
Цуни-гуни куката да ти бодна джуката
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”