Първа Щека

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Първа Щека

Мнение от dobriq »

Здравейте колеги...Как сте?...Може ли да Ви попитам нещо...Значи предстои ми закупуване на щека ....Модела който съм си избрал е Шимано Nexave...11m..Щеката е втора ръка намерил съм е на добри пари..Значи може ли да ми кажете дали е добра за първа щека...Впредвид че някой ще кажат да си купя 13м..Нека ви кажа че платформичката ми е малка и не може да удържи 13м...Ролер си закупих 4-крак на Сенсас...53 лева..За сега е това...Ако можете да ми кажете как се лови на щека..Какви монтажи,подръжка и други консумативи трябват..Какво означават топсетите ....Защото тази е с един топ сет...До сега само да кажа съм ловил няколко пъти с на братовчед ми щеката...Но той си е беше сглобил и всичко останало..Аз само лових няколко минути...Ако можете да кажете всичко за начинаещ/..“На какви риби да почна да се уча с нея и всичко за нея...Благодаря предварително!!!
nikolaiiliew
Мнения: 147
Регистриран на: Съб Юли 21, 2012 18:37
Риболов: Pole, Feeder, Match & Bolo Fishing
Местоположение: Русе

Re: Първа Щека

Мнение от nikolaiiliew »

Изписано е достатъчно по всичките ти въпроси във форумите! Прочети темите свързани с риболов на щека и тогава, ако има нещо неясно пак питай! :wink:
Иначе аз за щеката, която си избрал, нищо не мога да кажа. Не знам дали точно Шимано е най-подходяща за първа щека, защото май е трудно намирането на резервни части при евентуален инцидент :roll:
Николай Илиев
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Първа Щека

Мнение от dobriq »

Добре колега...Благодаря много...Ще почета насам натам....
Аватар
panddov
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 20:01
Местоположение: Плевен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Първа Щека

Мнение от panddov »

Ходи по-често на риболов с братовчеда,гледай,питай,почети тук-там из нета...... :)
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Първа Щека

Мнение от SammY »

Това с резервните части не е голям проблем . Поръчваш си от Англия и вече нямаш проблем , дали чрез Еконт или познат който работи там , все ще се оправи човек , ако се наложи .
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Първа Щека

Мнение от Даниел Казаков »

здравей колега,според мен добре си се насочил първата щека трябва да е здрава и евтина, шаранджийска или олраунд да посвикнеш с този риболов и ако я счупиш няма да те е яд и по добре не търси резервни части ами я дай на ремонт има вече много добри в ремонтирането и после това не ти оказва влияние на риболова.След като половиш 2-3 год с нея ще можеш да оцениш качествата на мачовите щеки и в същото време няма да ги чупиш толкова .Само един съвет след като си на 11 метра сядай по далеч от колегите с 13 метровите щеки защото има зна4ение кой как захранва и на каква дистанция лови иначе в пове4ето случаи 11 м си е напълно достатъчно.
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Първа Щека

Мнение от dobriq »

Да много ви благодаря..Днес ходих в рибарския магазин да попитам..Дали има резервни части за шимано...Отговориха ми че има само за Колмик,Сенсас и Гарболино...Незнам чудя се цената ме устройва..Няма да е ползвам за големи риби..За каракуди,червеноперки и малки шаранета до 1.5кг макс...Основно ранна пролет и зимата...За шаранчетата познавам едно водоемче което има много шаранета по около 700-800 грама..Искам да ги ловя за кеф...Все пак..МИсля че няма да сгреша ако е взема..Всички ме опровергават да взема колмик или гарболино ,но ми идват скъпи.В предвид че парите ми са от стипендия..Която ми е 250 лева за втория срок...Все пак ..Ако има някой още какво да допълни ...Споделете !!!
Andy
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 21:08
Местоположение: Перник

Re: Първа Щека

Мнение от Andy »

за до 250лв дебни във форума , може да излезе някоя Tica Populite 13.00m или MAVER STRONG ARM 12.5м
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Първа Щека

Мнение от SammY »

Колега , въздържах се от коментар , защото аз също съм начинаещ , но тази щека не е ли прекалено тежка ? Клатил съм Техниум 12,5м , без мини удължител ( реална дължина около 11,5м) и беше нещо отвратително. Без последното коляно пак беше мека и провиснала , но поне баланса почти се оправи, а дължината беше малко под 10м реално . Според мен тази щека ще те изтормози :)
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Първа Щека

Мнение от dobriq »

Добре ...Все пак Шимано е Шимано....Кажете някоя добра да търся за около 250 лева..Смисъл модел ?? И марка ...Коя е добра за начинаеща
Andy
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 21:08
Местоположение: Перник

Re: Първа Щека

Мнение от Andy »

За макара, за мач.. шимано е шимано, но не и за евтините щеки.Приятел имаше шимано на 11м 1100грама и без да го е удрял или наранявал му пръснало едното коляно.А нова си я е купувал.
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Първа Щека

Мнение от SammY »

Според мен за 250лв трудно ще си вземеш нещо с което да ловиш с кеф . Конкретно предложение не мога да дам , защото не се смятам за достатъчно компетентен , но всеобщото схващане , че за първа щека трябва да се вземе "яка" шаранджийска щека тежаща 1+кг , за мен е много грешно ... всъщност няма лошо да е яка и за шарани лошото е теглото и строя . В момента продавам нещо много добро за начинаещи , което не бих продал ако не се бях решил да вземам участие в аматьорски състезания . Просто не е много умесно да ловя на 10,2м между хора с 13м щеки , иначе при всичките ми риболови (4/5) не ми дойде къса на тази дължина . Успех с избора :tup:
п.п. Това с колена който се чупят сами не ми изглежда сериозно ... иначе е възможно всяка въдица да има пройзводствен дефект , който си проличава още на първия риболов , ако не се вижда ... 1100гр щека трябва да е подходяща и за бой :)
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа Щека

Мнение от Чичо Веско »

dobriq написа: В предвид че парите ми са от стипендия..
Която ми е 250 лева за втория срок...Все пак ..
Ако има някой още какво да допълни ...
Аз имам какво да допълня с един въпрос - кажи колко пари си готов да дадеш за тая пуста щека та да мислим кой с какво може да помогне??!
:wink:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Първа Щека

Мнение от Коце »

Чичо Веско написа:Аз имам какво да допълня с един въпрос - кажи колко пари си готов да дадеш за тая пуста щека та да мислим кой с какво може да помогне??!
:wink:
Или налягай учебниците за повече! Дейба!
За тия пари един 8 м телескоп пак ще ти докарва големи емоции!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Първа Щека

Мнение от Reptile »

dobriq написа:Добре ...Все пак Шимано е Шимано....Кажете някоя добра да търся за около 250 лева..Смисъл модел ?? И марка ...Коя е добра за начинаеща
Нищо заслужаващо внимание не можеш да купиш за тези пари.
Аз съм връл противник на "евтина първа щека", защото евтината тежка щека, едиственото което прави, е да те откаже от щековият риболов.
Във форума изпдна BeastMaster на Шимано 10м за тези пари, което е много по-добър вариант за теб.
В другият форум се продаде ALEGRIA 666 за 200лв, което беше нещо повече от подарък
Иначе казано - изчаквай и търси във раздел ПРОДАВА.

УСПЕХ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”