ГОДЕН брейд за спинингов риболов ?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
мастЪра_
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 14:59
Местоположение: Свищов
дал Браво: 3 пъти

ГОДЕН брейд за спинингов риболов ?

Мнение от мастЪра_ »

От няколко години насам за спининг по Дунава ползвам само плетеняк. Най-често ментетата на "Power Pro". Като здравина 0.16 примерно е доста добро.
За тая година се насочих към по-тънки и малко по-скъпи влакна.. еми нямам късмет.
На всеки риболов с ново.. причината е, че все попадам на някакви, явно стари влакна, издържащи по 2-3 кила и то не на възел. Чашата преля, когато днеска загубих късметлийския си кастмастер .... в случая бях с "Climax" spinline 0.14, закупен от altmex. А това влакно е добро, убеден съм, но откъде тоя карък, не знам!

Много моля, да ми препоръчате онлайн магазин, от където сте пазарували скоро въпросния тип влакна, още по-хубаво е, ако с в размер 0.10-0.14 и да изкажете мнения.

Благодаря !
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: ГОДЕН брейд за спинингов риболов ?

Мнение от gergi762 »

мастЪра_ написа:. размер 0.10-0.14.

.
Влакно с такава РЕАЛНА дебелина,ще издържа преко сили 2.5-3 кг.Това менте на прото което си ползвал 0.16,реално е било поне 0.25.Може да се каже че всички плетени влакна при еднаква дебелина издържат горе-долу еднакво,въпроса е че някой производители посочват коректно дебелината,а други издръжливоста.Ако си купиш японско влакно му гледай дебелината,на прото пък издръжливоста в либри.
Testis unos, Testis nullus
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: ГОДЕН брейд за спинингов риболов ?

Мнение от Fishh »

Няма значение от колко време е влакното стига да не е на слънце,поне при кордите е така.Иначе +1 за оригиналa на ПП не съм ползвам много влакна 3-4 вида смених,друго не взимам.
мастЪра_
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 14:59
Местоположение: Свищов
дал Браво: 3 пъти

Re: ГОДЕН брейд за спинингов риболов ?

Мнение от мастЪра_ »

gergi762 написа:
мастЪра_ написа:. размер 0.10-0.14.

.
Влакно с такава РЕАЛНА дебелина,ще издържа преко сили 2.5-3 кг.Това менте на прото което си ползвал 0.16,реално е било поне 0.25.Може да се каже че всички плетени влакна при еднаква дебелина издържат горе-долу еднакво,въпроса е че някой производители посочват коректно дебелината,а други издръжливоста.Ако си купиш японско влакно му гледай дебелината,на прото пък издръжливоста в либри.
Ами то е ясно, че има сериозна разминавка в дебелините (не знам как ги мерят), но пак си е някакъв ориентир.
Общо взето и ти си прав, но не мисля, че е нормално да се късат едва ли не на ръка или пък да са по-слаби от монофил. Спомням си, че именно един "климакс" ме запали да риболовствам с плетено. 0,14 изправяше тройки и т.н Спинлайн, именно 0.14 съм свидетел, човека какъв зор видя, докато скъса примамката.
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: ГОДЕН брейд за спинингов риболов ?

Мнение от Чичо Веско »

мастЪра_ написа: Много моля, да ми препоръчате онлайн магазин, от където сте пазарували скоро въпросния тип влакна...
Това което ще ти препоръчам не съм го "пазарувал", но за сметка на това го продавам от доста време и смея да твърдя, че няма недоволни :idea:

Ако искаш погледни го и си прецени:
http://www.colmic.bg/lines/7/8738/

При положение, че си вземеш от някой размер, можеш с просто око да го сравниш със същия диаметър на кое да е ПП и напиши тук какво си забелязал... :tup:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: ГОДЕН брейд за спинингов риболов ?

Мнение от Павел Иванов »

gergi762 написа:...Това менте на прото което си ползвал 0.16,реално е било поне 0.25....
Ами че то оригиналното ПП при обявен размер 0.16 си надхвърля 0.25мм реални от всякъде , та какво остава за ментето :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ГОДЕН брейд за спинингов риболов ?

Мнение от Мунчо »

Павел Иванов написа:
gergi762 написа:...Това менте на прото което си ползвал 0.16,реално е било поне 0.25....
Ами че то оригиналното ПП при обявен размер 0.16 си надхвърля 0.25мм реални от всякъде , та какво остава за ментето :roll:
Мъда...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”