Kаяк във Варна

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Kаяк във Варна

Мнение от Borko »

Здравейте,
От години си мисля за риболов с каяк, но все не се наканвам. Сега се замислих по-сериозно за купуване на един, но реших, че е по-добре да пробвам за какво става дума първо.
В тази връзка ще помоля някой варненц ако има желание и място в каяка си да ме вземе като тръгва за риба някой ден!
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
ro666koto
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 15:53
Риболов: От скоро и с каяк
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Kаяк във Варна

Мнение от ro666koto »

Здравей, аз съм с едноместен и място няма, но имаш една проба от мен. Сега съм с едно никакво работно време, събота съм бавачка ,а неделя вятър ме вее и ми е малко зор. За сега най-рано другата неделя ще се пускам на вода, ако даде времето.
RTM Tempoooo
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Kаяк във Варна

Мнение от kayak-house »

:D Ела до Поморие , и каяк ще тестваш, и за риба ще те заведа.... :D
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Kаяк във Варна

Мнение от Borko »

Вчера пробвах един Тарпон 130 двуменстен и един едноместен сит ин, и двата не са рибарски. Огромна разлика и към хубаво и към лошо:) Сега трябва да пробвам наистина някой едноместен сит он.

ro666koto, благодаря! Ще се радвам да се обадиш.
kayak-house, благодаря за предложението! Не знам кога ще ми се освободи повече време , за да дойда до Поморие, но ако рибата несе появи тук, може и да се организаирам:)

А има ли някой, който да лови от сит ин каяк?
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
Аватар
stih
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 19:12
Местоположение: Балчик, морето, Луда Камчия

Re: Kаяк във Варна

Мнение от stih »

Двойка каяк за риболов не ми допада като вариант. Въпреки това, може да пробваме в Балчик - аз мога да ти предложа тест на двойка и единичка.
Malibu Extreme, Malibu Pro2 Tandem
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Kаяк във Варна

Мнение от anastas_peykov »

Вчера гледах един тарпон 130 на кабакум и беше с някакви странно къси гребла, май под два метра. Тая лодка не е мислена да се кара от сам човек На малибуто двойния е същия , ако си сам се седи на кутията дето е по средата и си много на високо. Началото на лятото взех два триместни, марката беше филфрее. Има седялка по средата но няма опори за краката. Връзвам едни колани и ги ползвам за опора, иначе не става.За движението и кво да ти кажа , карал съм ги няколко пъти и за мен е пълна брада, тегава лодка. Иначе гледам другите карат ги и не се оплакват но сигурно щот им е за сефте. Ситин не става за риболов в море , а ако е истински ситин за никакъв риболов не става.
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Kаяк във Варна

Мнение от Borko »

Аз бях вчера на Кабакум, наистина греблата бяха къси и неудобни.
Идеята ми за двоен каяк е да мога да возя жена ми и децата понякога. При този Тарпон не изглежда да е удобно за сам човек наистина. Като пробвам единичка ще преценя.
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Kаяк във Варна

Мнение от anastas_peykov »

Ако ти трябва някаква лодка за лятото , дето да возиш децата и жената и от време на време за риба да ходиш без някакви дълги преходи, двойния или триместния каяк е най добро като че ли. Но си е доста тегаво ако я гребеш сам въпреки че примерно филфрето е със сериозни размери ,4.40м дълго и само 83 см широко. Тегава е за мен щото съм гребал доста други лодки но за теб може да е добре щото нямаш база за сравнение. Ако ти трябва лодка предимно за риболов , вземи си единичка която е мислена за риболов, със всичките и рибарски екстри. Единичката по върви.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Kаяк във Варна

Мнение от RIMOHIT »

Проблема на повечето двойки , като се карат самостоятелно е , че са разчетени за повечко килограми и като се трътнеш сам , каяка гази прекалено малко , стърчи повечко и е доста податлив на ветровете. Мойта въпреки 5 си метра и сравнително малката ширина пак го има този проблем , когато товаря по леките пасажери отпред. Шибнах и огромен рул и при каране нямам никви грижи , но спра ли (тогава руловете спират да бачката) и вятъра ме прави див :)))) Но пък двойките си имат други предимства , тъй че са си много хубав вариант
hobie revolution 13
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Kаяк във Варна

Мнение от Borko »

Идеята ми е основно за риболов и по-рядко за семейството, но знае ли човек как ще се развият нещата. Аз последно време и без това ходя доста рядко за риба. А децата в момента са малки и не се знае като порастнат колко ще са запалени. На единичка каяк може ли да се качи пасажер за кратко возене ако няма оборудване?
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
Аватар
stbeer68
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Яну 04, 2012 20:16
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 65 пъти

Re: Kаяк във Варна

Мнение от stbeer68 »

Borko написа: А има ли някой, който да лови от сит ин каяк?
Аз ползвам такъв каяк сиера 10 и съм много доволен от лодката ,но това е каяк за риболов на спокойни води или с не голямо и силно течение. Стават и за риболов на море,но когато няма големи вълни. Ползвам си я и за развлечение и разходки. Въпреки ,че е единичен си се събираме идеално с жената двама в него :D :D
Имам доста клипчета направени с каяка ако имаш време и ти се гледат заповядай:
http://youtu.be/vs7UI5b-R5I" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/beQa_LKRm8U" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/55dBReF8sr0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/ZX4dpi7NOe0" onclick="window.open(this.href);return false;
За съжаление тая година нямах никакво свободно време за каране и риболов. Имам два излета за риба и няколко дни на къмпинга.
http://youtu.be/4qT2SCARXs4" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobie Mirage Outback
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Kаяк във Варна

Мнение от anastas_peykov »

всичко става , стига желание да имаш :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Kаяк във Варна

Мнение от RIMOHIT »

Изображение
Това е оушън тридент 13.... Този каяк много е отнесъл ... :lol:


ИзображениеТова е двойката на ошън модел кабо.Вижда се че тя е банановидна форма , предназначена повече за вълни и при тази неправилна конфигурация на натоварването е видно как е щръкнал носа , а от там и някои проблеми...

Изображение
Това е старото диско , което е много нестабилно , за това е стабилизирано с 2X2.5lпвц бири ::::))))))

Изображение Ето двойка малибукаякс , натоварена от един!

ИзображениеЕто кабото натоварено само от мен....пак съм му лек но поне е по центрично
Изображение Тук на тридента изглежда , че сме четирима хахахахах :mrgreen:

Всичко е възможно....
hobie revolution 13
kayak-house
Вносител
Мнения: 407
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:26
Местоположение: Поморие-В.Търново
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Kаяк във Варна

Мнение от kayak-house »

:D Като стана дума за двойните каяци, Одисеи на Хоби е невероятен каяк,за всичко е помислено , а и когато си сам има много удобно място и е с много екстри дори и стойки за въдици....от всички двойки които съм продавал това е най-сполучливата двойка... :tup:

http://kayakshopbg.wix.com/thalatta-2013#!odyssey/csno" onclick="window.open(this.href);return false;
www.kayak-house.com
WE STAND BEHIND OUR KAYAKS
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Kаяк във Варна

Мнение от JohnnyBravo »

Hobie Odyssey Deluxe Package идват с доста високо ниво на оборудване. Комплекта включва две гребла от две части, две седалки, два люка, една кутия за принадлежности, преден голям люк, четири джоба с еластични мрежи, две стойки за въдици, две шишета за вода и голям заден багажник.
Има трето място в каяка, което е предвидено за моменти, когато каяка е с един човек екипаж :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ето и малко екшън снимки на наш клиент от Равда :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”