Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

ОФФСом
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Д-р Флекс »

Флекс,нашето общество,може да ти е сранно,понякога затворено или тъпо,но е общество,което знае за всяка риба.....еле па я.
Тоя пич,защо не се снима на язовира Телефони ли няма или кво!
Отиде и увеси една риба на площада.С нея може да излъже комшиите си и теб,нас не може.....особенно за Кърджали.


Добре, Емо. Убедителен си. Извинявам се за ироничния си пост на цялото сомско общество, и на Янкосан , в частност...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Emo-83 »

Благодаря Ти!.....Винаги съм знаел,че освен ум притежаваш интелект и мъжко поведение. :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Anton_65 »

фанал,обесил,показал,изплакнахме :lol: ,барем пишете му някаква рецепта за по добра консумация :mrgreen:
Аватар
brandon76
Мнения: 292
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 15:38
Местоположение: Лунната пътека
дал Браво: 110 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от brandon76 »

Много ти е смешно бе Дончо :fish6: На нас ни се реве,ама......
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от yankosan »

brandon76 написа:Много ти е смешно бе Дончо :fish6: На нас ни се реве,ама......
Бране,я дай по-така :wink:
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от xaznata »

brandon76 написа:Много ти е смешно бе Дончо :fish6: На нас ни се реве,ама......
:tup:
ivangabaka
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 10:46
Местоположение: кърджали

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от ivangabaka »

Emo-83 написа:
Д-р Флекс написа:Добре, Емо, готов съм да приема, че не съм прав, и тогава писмено ще се извиня на всички писали в темата, и специално на Янкосан. Само трябва да ме убедиш, че д-ра Пендев е бракониер, и е уловил сома си с непозволени средства. Щото поне за мен по нищо не личи, да го е "жокнал", както казват по кюстендилско, или мрежосал, а и определено рибата не е маломерна. От коментарите дотук единствено улавям клетви, недомлъвки, и някои други неща...
Това с доказателствата го знаем.С мрежи да ме хванат,извадил съм ги да ги запаля.
Мишо Царя си хвърли тоците у водата и след изваждането им с водолаз,пак нищо не се случи.
Тука не говорим за никаква злоба или завист....тук говорим за откровенна лъжа,без доказателства.Базира се на опита и случките през годините.През 2003г.,когато този твърди,че е хванал голям сом на кльонк,бяхме няколко пъти 7 лодки на Кърджали....все приятели.Тогава местните и най-вече тия по Хасково,бяха слушали,звука на кльонка.А този герой с титлата доктор,не го е имало на картата.И не ми казвай,че не познавам всички стари сомаджии.....до един.
Та точно тогава,на един риболов,хванахме 35 сома и всички гледаха,като издоени биволици.Това не е хвалба и няма да кача снимки от тогава,защото нямахме етиката и възпитанието да пускаме риби.Но ако държиш,ще го направя.
Та на яз.Кърджали на въдица,най-големия сом е изваден от Якуб Вагнер.....друг няма,освен преди месец Венци....сом,около 60 и малко кила.
Знаеш,че зачитам мнението ти и те уважавам,Но когато не си прав,няма лошо да ти го кажа....нали :!:
Лично аз не зная за нито един изваден голям сом при температура на водата под 14 градуса....в случая тя е 12градуса и това мога да го докажа.
Дори да има такъв сом,то той не е от Кърджали.Там съм склонене да вярвам,че може да се извади на герим,но не на въдици и ток.
Флекс,нашето общество,може да ти е сранно,понякога затворено или тъпо,но е общество,което знае за всяка риба.....еле па я.
Тоя пич,защо не се снима на язовира :!: :?: Телефони ли няма или кво!
Отиде и увеси една риба на площада.С нея може да излъже комшиите си и теб,нас не може.....особенно за Кърджали.
Да беше казал Дунава,щях да повярвам от части.
За това моето възмущение не е,че е прибрал рибата,а че лъже точно,като мръсен,долен циганин.
Дано си ме разбрал.
Говриш за местните като бял колонизатор стъпил в Африка,наричаш ги цигани и прочие,обвиняваш ги в лъжа и ги изкарваш наи долната измет,защото според теб е НЕВЪЗМОЖНО да хванат такава риба ако не пишат в комерсиалния ви форум!!!Истината според мен е че дори и малък има шанс да се хване такава риба по това време на годината,изобщо хващането на такава риба е супер късмет през цялата година,ако ти докажеш категорично че сома не се храни по това време на годината ще се съглася,но няма логика 10 кг.сом да се храни а 100кг.да пости така че вероятност има.Има много работи които не знаеш за яз.Кърджали и много риби хванати наистина на въдица за които никога няма да чуеш,мислите си че като звъннете няколко тел.на хотелиерите покраи Главатарци и всичко ще ви е ясно,истината е че нямате контакт и никога няма да имате с истинските местни рибари,защото постояно говорите глупости и хората имат лошо мнение за такива като теб които ни нарича издоени биволици.Аиде сега нахрърляите се на аборигена дръзнал да ви каже истината в очите,поздрави от Кърджали.
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Anton_65 »

xaznata написа:
brandon76 написа:Много ти е смешно бе Дончо :fish6: На нас ни се реве,ама......
:tup:
стига се превземайте,и преди са показвали даже и по големи,ама не ви се ревеше щото ги познавахте :wink: кво го плюете човека,може и да го е хванал на кльонк,което е много вероятно,както казва в горния пост колегата има изкарани големи риби през годините,но малко хора знаят,още през 90 -та г. вадеха по 70 кг. сомове на кльонк,но кой знаеше....
ако е мрежосан или изпържен естествено не е Уважаван риболовец кльонкаджия а помияр и месар,НО ако найстина го е хванал какъв е тогава.....
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от karakolev »

Улигофрен, че го е убил и гордо позиращ до него на дървото, а не във водата!
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Anton_65 »

Съгласен съм, че не е това начина за пъчене, бил и доктор и се предполага да е интелигентен :wink:
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от batzeto »

ivangabaka написа: Говриш за местните като бял колонизатор стъпил в Африка,наричаш ги цигани и прочие,обвиняваш ги в лъжа и ги изкарваш наи долната измет,защото според теб е НЕВЪЗМОЖНО да хванат такава риба ако не пишат в комерсиалния ви форум!!!Истината според мен е че дори и малък има шанс да се хване такава риба по това време на годината,изобщо хващането на такава риба е супер късмет през цялата година,ако ти докажеш категорично че сома не се храни по това време на годината ще се съглася,но няма логика 10 кг.сом да се храни а 100кг.да пости така че вероятност има.Има много работи които не знаеш за яз.Кърджали и много риби хванати наистина на въдица за които никога няма да чуеш,мислите си че като звъннете няколко тел.на хотелиерите покраи Главатарци и всичко ще ви е ясно,истината е че нямате контакт и никога няма да имате с истинските местни рибари,защото постояно говорите глупости и хората имат лошо мнение за такива като теб които ни нарича издоени биволици.Аиде сега нахрърляите се на аборигена дръзнал да ви каже истината в очите,поздрави от Кърджали.
Колега не ме разсмивай :lol: :lol: :lol:
Тези който наричаш МЕСТНИ РИБАРИ , според мен са най големите МЕСТНИ МЕСАРИ !!!
А причината поради ,която не знаем за извадените големи риби е само еднаааа......... Щот ги папкат :shock: :shock: :shock: и като не могат да излапат всичко дават и на комшиите и те да папкат .
А втората причина е ,че просто ги е срам от това да показват или снимат труповете на рибите овесени на бесилото или проснати на плочките пред къщето /ама докторчето е безкруполен :lol: / ,понеже виждат какво правят другите колеги ,който явно са по прости от тях ,щото не хранят целия блок :lol: :lol: :lol:
Мнението си е лично мое и не ангажирам никой с него !!!
Живи и здрави !!!
Последно промяна от batzeto на Чет Ное 27, 2014 21:25, променено общо 1 път.
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от ribata402 »

ivangabaka написа:
Emo-83 написа:
Д-р Флекс написа:Добре, Емо, готов съм да приема, че не съм прав, и тогава писмено ще се извиня на всички писали в темата, и специално на Янкосан. Само трябва да ме убедиш, че д-ра Пендев е бракониер, и е уловил сома си с непозволени средства. Щото поне за мен по нищо не личи, да го е "жокнал", както казват по кюстендилско, или мрежосал, а и определено рибата не е маломерна. От коментарите дотук единствено улавям клетви, недомлъвки, и някои други неща...
Това с доказателствата го знаем.С мрежи да ме хванат,извадил съм ги да ги запаля.
Мишо Царя си хвърли тоците у водата и след изваждането им с водолаз,пак нищо не се случи.
Тука не говорим за никаква злоба или завист....тук говорим за откровенна лъжа,без доказателства.Базира се на опита и случките през годините.През 2003г.,когато този твърди,че е хванал голям сом на кльонк,бяхме няколко пъти 7 лодки на Кърджали....все приятели.Тогава местните и най-вече тия по Хасково,бяха слушали,звука на кльонка.А този герой с титлата доктор,не го е имало на картата.И не ми казвай,че не познавам всички стари сомаджии.....до един.
Та точно тогава,на един риболов,хванахме 35 сома и всички гледаха,като издоени биволици.Това не е хвалба и няма да кача снимки от тогава,защото нямахме етиката и възпитанието да пускаме риби.Но ако държиш,ще го направя.
Та на яз.Кърджали на въдица,най-големия сом е изваден от Якуб Вагнер.....друг няма,освен преди месец Венци....сом,около 60 и малко кила.
Знаеш,че зачитам мнението ти и те уважавам,Но когато не си прав,няма лошо да ти го кажа....нали :!:
Лично аз не зная за нито един изваден голям сом при температура на водата под 14 градуса....в случая тя е 12градуса и това мога да го докажа.
Дори да има такъв сом,то той не е от Кърджали.Там съм склонене да вярвам,че може да се извади на герим,но не на въдици и ток.
Флекс,нашето общество,може да ти е сранно,понякога затворено или тъпо,но е общество,което знае за всяка риба.....еле па я.
Тоя пич,защо не се снима на язовира :!: :?: Телефони ли няма или кво!
Отиде и увеси една риба на площада.С нея може да излъже комшиите си и теб,нас не може.....особенно за Кърджали.
Да беше казал Дунава,щях да повярвам от части.
За това моето възмущение не е,че е прибрал рибата,а че лъже точно,като мръсен,долен циганин.
Дано си ме разбрал.
Говриш за местните като бял колонизатор стъпил в Африка,наричаш ги цигани и прочие,обвиняваш ги в лъжа и ги изкарваш наи долната измет,защото според теб е НЕВЪЗМОЖНО да хванат такава риба ако не пишат в комерсиалния ви форум!!!Истината според мен е че дори и малък има шанс да се хване такава риба по това време на годината,изобщо хващането на такава риба е супер късмет през цялата година,ако ти докажеш категорично че сома не се храни по това време на годината ще се съглася,но няма логика 10 кг.сом да се храни а 100кг.да пости така че вероятност има.Има много работи които не знаеш за яз.Кърджали и много риби хванати наистина на въдица за които никога няма да чуеш,мислите си че като звъннете няколко тел.на хотелиерите покраи Главатарци и всичко ще ви е ясно,истината е че нямате контакт и никога няма да имате с истинските местни рибари,защото постояно говорите глупости и хората имат лошо мнение за такива като теб които ни нарича издоени биволици.Аиде сега нахрърляите се на аборигена дръзнал да ви каже истината в очите,поздрави от Кърджали.
Ти от коя токаджииска бригада си ,че станахте много вече..Всеки уважаващ себе си рибар,извадил такава достоина риба.Се е снимал до водоема такъми и прочие..Това с овесването ми говори само едно ,самозванство от бракониерски улов.Гадна и долна снимка ,величие което чакаме цял живот ,увиснато на дървен чеп.Това ли е достоинството на тоз измикяр,явно да.Лош зъболекар правещт си реклама на фона на убито достоино животно.И несе прави на отворен как се храни 10кг сом и 100кгщото разликата е голяма..Може да не знаем кви риби се хващат но знаем ,кви токаджии мародерстват..Жалко е че вие там не взимате мерки ,щото сте страхливи нещастници...Знаят се поимено но ви е страх да викате иара...Имаше един кмет от ,димитровградските села някъде,и тои токаджия.Последно преди да умре,изкара посред зима къде 70кг. сом нна воблер хахаха...после умря явно проклет от сома преди да умре...Дано се пържи в ада със сомските филета...дано сполети и тоз ако е хванат по позорен начин....Дерзаи аборигенино,заштитник на убиици,всички там сте едни и същи ,месоядни зомбита,алчни за месо...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Emo-83 »

ivangabaka написа: Говриш за местните като бял колонизатор стъпил в Африка,наричаш ги цигани и прочие,обвиняваш ги в лъжа и ги изкарваш наи долната измет,защото според теб е НЕВЪЗМОЖНО да хванат такава риба ако не пишат в комерсиалния ви форум!!!Истината според мен е че дори и малък има шанс да се хване такава риба по това време на годината,изобщо хващането на такава риба е супер късмет през цялата година,ако ти докажеш категорично че сома не се храни по това време на годината ще се съглася,но няма логика 10 кг.сом да се храни а 100кг.да пости така че вероятност има.Има много работи които не знаеш за яз.Кърджали и много риби хванати наистина на въдица за които никога няма да чуеш,мислите си че като звъннете няколко тел.на хотелиерите покраи Главатарци и всичко ще ви е ясно,истината е че нямате контакт и никога няма да имате с истинските местни рибари,защото постояно говорите глупости и хората имат лошо мнение за такива като теб които ни нарича издоени биволици.Аиде сега нахрърляите се на аборигена дръзнал да ви каже истината в очите,поздрави от Кърджали.
Говоря истината,а не измишльотини,като теб.Къде съм писал за местните,че са цигани и прочие :!: :!: :?: :?:
Хотелиерите ще ти разкажат за нас,доста по-добре от твоята осведоменост.
Тоя доктор,ако е кльонкал през 2003г, ще си отрежа каламбурите,ритуално в Ю-туб.
А за такава риба,която е посочил в същата година,може да ми направи,само една тръба.
Няма по крадливо племе по язовирите,като това на Кърджали.
То не краднаха лодки,двигатели,сонари,риби и квото се сетиш.За бракониерството,да не говорим.....всякакви способи.Ако искаш мога да ти кажа и покажа,за какво става въпрос точно на този язовир.
Но не искам и няма да обиждам наред,защото няма да е честно.Там има много свестни хора......истински приятели.
Не зная лично ти,защо се засегна толкова от поста ми......нали си точен,значи за теб не говоря.
Защо този човек е обесил сома някъде,а не се е снимал на язовира и как го вади....с въжето поне.Ако не си наясно,рибата се връзва до лодката.
Би ли ми посочил един стар кльонкаджия от района на Кърджали и Хасково,който да е тропал,през 2000г.
Познавам,само един такъв.Казва се Борко и беше,най-точния и честен горски......сега се занимава по различни програми с птиците и изследвания на водите по язовирите.
Моя най-добър приятел от казармата е от Хасково.....живее над магазина на Благой.Казва се Митко Терзиев и държи ф-ма Овелам,за пожарогасители.
Учил съм се на шаранджийство,преди 30г. от стари риболовци Хасковлии,като Жоро Момчилов например.
Така,че не ми обяснявай нито за добрите хора,нито за лошите от този регион.
А когато говорим за кльонк по вътрешните водоеми........не спори,а слушай.
За толкова години кльонк,няма нито една извадена голяма риба при вода 11-12градуса.

При всеки голям изваден сом има разправии по ред причини.Но би ли ми казал,защо трябва да доказвам,че няма възможност за вадене на подобна риба по това време на годината,вместо доктора да докаже по елементарен начин,че го е хаванал на кльонк,а не на герим,мрежа или ток.
Какво се случва,когато ние вадим риба....всички виждат и знаят.
А когато го вади брако,само той си знае.....Нещо,няма логика.Или по-скоро има логика,но тя води в друга посока.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Anton_65 »

Разказ по радиото от Големия кльонкаджия др. Пандев :wink:
Лодката му била твърда 2,70 правена по поръчка спецялно за големи сомове,че гумените, големите сомове като ги дигнел и нападали лодката и отхапвали парчета от нея :roll: :mrgreen: та затова минал на твърда :D Радара.....не Сонара,ха ха бил много,много скъп и някой път при 70 м. дълб. като дигнел голям сом,толко бил голям че изпълвал целия екран и Радара :lol: вместо 70 м. показвал 8 м. другото се губело от гърба на сома :roll: :mrgreen:
що не го пуснахте пита водещата - ами видях го на Радара :D как глътна каракудата и после я изплю през хрилете а тя беше 1,5 кг. голяма и хрилете му се увредиха и щеше да умре,брей че Ванга бил тоя :lol: ,после взел да го дига,той бягал той дърпал и т.н. и накрая вече легнал успоредно, но а да го канджоса,сома си криел главата под борда....и така няколко пъти,че и срамежлив бил тоя сом :lol: накрая го издебнал и му забил канджата през хрилете и устата,но му се счупила дръжката, та с другия шмиргел дето бил с него,я хванали за голото желязо и го издърпали
и друго,имал инфо от някакви изследователи дето вървели 10 лодки по язовира със супер техника и на всеки 300 м. лежал сом около 150 кг. :D ,така че аз отсега си запазвам един периметър,ще го мисля как да го номерирам и шамандуря :lol:
и нещо много важно пак изръси тоя.....айде да не казвам какъв :mrgreen: Големите сомове, вървели само на Патици и Зайци,че много пъти е виждал в коремите им такава стръв :wink: видяхте ли къде била истината....,другата година хукваме с по 2 клетки от въпросната стръв :lol:
Как станахте сомаджия питаше пак водещата - ами хващах шарани на времето по 25 - 32 кг. и вече не ми беше интересно,та минах на големи сомове,но си имам тайни как ги привличам.....на тоя ИАРА ако му провери лодката какви ли ел. тайни ще намери :mrgreen:

Емо,отказвам се от Сонара,искам Радар дето като дигна голям сом да изпълва целия екран :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Д-р Флекс »

По кое радио това? :lol: Дано имат сайт и пуснат интервюто на mp3 ... :D
Заключено

Обратно към “СомОФФ”