ЧЕШКИ ПРЪЧКИ

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

ЧЕШКИ ПРЪЧКИ

Мнение от Милен Динков »

Искам да питам нещо. Някой продава ли чешки пръчки,защото търся да купя две чешки пръчки,запазени, но подчертавам чешки с метален макародържател,а не като сегашните с пластмасов,който се пука лесно(то тия не са чешки).Пръчките да са 2,70м и да са от сините или зелените(дебели). Благодаря ви предварително и на слука!
пишете на: catfish@abv.bg
Гост

Мнение от Гост »

Не се излагай пък ти с тия комунистически тояги, поне сега избор голям! Сомове ли ще ловиш та такива пръчки търсиш? Нямат никаква чувствителност, иначе са си здрави сопи...
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Мнение от Skorpi »

Имам 2 от тях ,ама госта е прав да знаиш -Иначе ги има в СТ-Загора на 30лв по рибарските магазини ако ти се бий пьтя. :P :P :P :P
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

:lol: :lol: :
Доста интересни разсъждения за тези пръчки :lol: :lol:
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Anonymous написа:Не се излагай пък ти с тия комунистически тояги, поне сега избор голям! Сомове ли ще ловиш та такива пръчки търсиш? Нямат никаква чувствителност, иначе са си здрави сопи...
А най-голямият колец е капиталистически-при това френски. Зелен стъклопластов прът Костенурка на три части. Отличен е за вадене на рачилото и бодибилдинг.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Anonymous написа:Не се излагай пък ти с тия комунистически тояги, поне сега избор голям! Сомове ли ще ловиш та такива пръчки търсиш? Нямат никаква чувствителност, иначе са си здрави сопи...
Пхахаха. Точно щото са здрави и качествени, затова му трябват. И не е задължително да ловиш сом, че да ползваш такива. :wink: За каква чувствителност говориш? Има модели, които наистина са като колове за домати, ама има и такива, които са с много добра параболична крива на огъване. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Пичове не му се смейте на човека,а се загледайте в емейла които е дал.Колегата се стяга точно за сомове или поне такъв му е мейла в превод на БГ.Идва сезона и май е закъсал за яки пръчки и търси старата изпитана школа.Като погледнете и къде живее и ептен се изяснява картинката.

Колега аз не продавам,но да те питам защо не отвориш една тема и да ме светнеш как ги ловиш тия СОМОВЕ???
Go BIG or Go Home!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Заради госта се изхилих. Иначе с автора на темата сме много добри приятели, та съм наясно какво и защо му трябва. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

А за риба заедно не ходите ли??Я кажи как ги лови,а аз ще взема да проверя колко ще излезе доставката на пръчка 180 см.от тук до БГ.Като я бърна с намаление може и на 40 $ да я взема.Само незнам дали става за сомове и няма ли да е къса.Искам снимки обаче как ги дърпате.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Често ходим заедно за риба. Ама ловим от брега - тоя риболов на сом няма почти нищо общо с оня, за който ти мислиш - лодка, кльонк, къса дебела сопа и т.н. :) На Шефа му трябват две пръчки по 2.60 - 2.70 м и то не от твърдите колове, :D ами от възможно най-меките.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

В интерес на истината имам 2 пръчки germina x 2.70 (червена и бяла от фибростъкло) още от "онова" време, които са просто незаменими и недостижими (е посменил съм им водачите, без тунинг не може). Също имам и от гореспоменатите чешки тояги - за Дунава са идеални , като се има предвид на дъно кви тежести се мятат, така че напълно го разбирам човека. По пазарите често се появяват такива пръчки така че се оглеждай - ще намериш.
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Мнение от nikgeo »

Не зная защо някой не харесват тези пръчки. Имам синята и без нея на Дуранкулак не тръгвам. Много са яки и с идеална крива. Имам и други тежки сопи и то уж от реномирани марки, но тази си я харесвам много.
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Мнение от Skorpi »

kriki написа:В интерес на истината имам 2 пръчки germina x 2.70 (червена и бяла от фибростъкло) още от "онова" време, които са просто незаменими и недостижими (е посменил съм им водачите, без тунинг не може). Също имам и от гореспоменатите чешки тояги - за Дунава са идеални , като се има предвид на дъно кви тежести се мятат, така че напълно го разбирам човека. По пазарите често се появяват такива пръчки така че се оглеждай - ще намериш.
Ееей колега, пообясни това тонинговане малко че те моите сопи баш за домати ша са .Че слушам колеги разправят на Тец1 излизьл сом на топлото .
Гост

Мнение от Гост »

ако питаш мене, само водачите на старите тояги са им проблем, така че задължително се сменят всичко друго си е ОК. Фибростъклото си е фибростъкло - здраво и вечно.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Скорпи, това т.нар. "тунинговане" включва изчистване и пребоядисване, подмяна, пренавиване и лакиране на водачи, евентуално смяна на материала на дръжката /корк, полиуретан или както там се казваше/ - все от тоя сорт неща. Ама ако сопата ти е твърда като кол за домати, не виждам какво можеш да направиш, че да омекне. :D Дори и да й подмениш върха с по-еластичен, файда няма да има, щото ще се гъне само той...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”