Търся ниски водачи

Какво се иска за направата на една въдица - бланки, водачи, конец, макародържач, корк, лак и лепило ... а и майсторлък. Тук е мястото, който се е пробвал и има опит в родбилдинга, да запали и други колеги.
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Търся ниски водачи

Мнение от temil »

Здравейте Колеги. За много години и на слука.
Търся ниски водачи, за да ги сложа на един гол 6 метров телескоп. Намерих водачи в нашите магазини ,но бяха за Боло - за мен са високи.Трябват ми само колкото да провеждат влакното покрай пръта, с който да подавам с различни дължини - напр. от 0.50м. до 5-6м. в зависимост от мястото и надвисналите храсти. Колкото по-ниски толкова по-добре.
Има подобни готови но не са ми по кесията. А имам два директни по 6м. много леки /200гр./ и си струва единия да го направя с водачи, което ще ми излезе много, много по евтино. И ви моля ако някой знае къде да намеря такива да помага.
Благодаря предварително на помощниците!
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Търся ниски водачи

Мнение от big jibra »

http://shop.fishzonebg.com/index.php?ro ... ath=57_169" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Търся ниски водачи

Мнение от naso »

И за какво са ти тези ниски водачи. Би ли казал.
С какво те превъзхождат тези за боло в твоя случай
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Търся ниски водачи

Мнение от temil »

naso написа:И за какво са ти тези ниски водачи. Би ли казал.
С какво те превъзхождат тези за боло в твоя случай
По-малко закачки при движение из храсталаците. Естествено при сгънат телескоп. Последният на болото е 42мм
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Търся ниски водачи

Мнение от naso »

temil написа:...Трябват ми само колкото да провеждат влакното покрай пръта, с който да подавам с различни дължини - напр. от 0.50м. до 5-6м. ...
Имай в предвид, че с ниските водачи при най-малката влажност на пръчката и влакното ще ти се залепва за нея
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Търся ниски водачи

Мнение от temil »

naso написа:
temil написа:...Трябват ми само колкото да провеждат влакното покрай пръта, с който да подавам с различни дължини - напр. от 0.50м. до 5-6м. ...
Имай в предвид, че с ниските водачи при най-малката влажност на пръчката и влакното ще ти се залепва за нея
Още по-добре.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Търся ниски водачи

Мнение от naso »

Много загадъчна история :) ))
Успех в битката с храсталаците
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Търся ниски водачи

Мнение от temil »

naso написа:Много загадъчна история :) ))
Успех в битката с храсталаците
Благодаря за пожеланието ,което наистина ми е нужно. Явно не си гонил пъстърви в планински потоци, където на места дори се налага да ходиш на 4 крака или да си пробиваш път с ножа. А това преди всичко е здраве и шанс да намериш риба, защото на лесно достъпните места реките са обезрибени /с най- модерни средства/ И така минаваме на пръвобитни такъми - въдица с ниски водачи и накрая една катушка за влакното.
PS. Днес намерих горе долу подходящи водачи.Благодаря ви момчета. На слука!
Публикувай отговор

Обратно към “РодБилдинг”