Търся съвет за автомобил

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:Какво общо има Субару с Форд :roll: А и пак да питам , за чий му е газ при 6.5 комбинирано ?
общо нищо , казвам ти че не се наблюдават поражания по колите, се е ДВГ нали?
избора си е негов, дали ще си сложи, за мен логиката е че газта винаги ще е на 50% от цената на бензина минимум, а сега и повече даже.
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

За сега се очертава да карам на бензин за да видя какви ще са разходите и тогава ще реша дали да мина на газ. До сега предимно съм карал на газ и затова са терзанията ми, но всичко се променя. :tup:
Всъщност трябва да се внимава и с какво гориво се зарежда. Днес в сервиза, докато минавах оглед и обслужване ме предупредиха, че горивата (бензините) са "по-слаби" от обявените октани и през зимата се налага да се дозарежда с по-високооктанов бензин.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от BOROOO »

Слагай газ без да се замисляш и ако някой ти каже само бензин или само дизел хич не го слушай. Фордовете са дуракоустойчиви и понасят на газифициране. Предложението на Васил е добро и съвета ми е да го обмислиш добре. Вярно, че ще се бръкнеш още някой и друг лев, но после ще ти е спокойно. А разхода в градски условия е по-голям и тогава наистина боли.
Със здраве да си я караш и много и безаварийни километри по нашите надупчени пътища.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от te4osoma »

quietriot написа:тия старопланински легенди с газта и живота на мотора явно не ловят субару,
и Ауди явно не ловят ,аз гоня 50К само на газ безпроблемно/колата е А4 / между другото монтираха ми я в Пловдив.....преди това навъртях около 100К на една Астра и пак без проблем..
BOROOO написа:Слагай газ без да се замисляш и ако някой ти каже само бензин или само дизел хич не го слушай
И аз съм ,на тва мнение .. :wink:

поздрави и успех :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

BOROOO написа:Слагай газ ...
Добре де , защо никой не ми отговори конкретно защо му е газ при 6.5 комбинирано ? Само за протокола , имал съм две коли на газ , едната от по-преди моно инжекция и една на пълен инжекцион с читави , купувани чисто нови уредби пълен комплект и обслужвани в читав специализиран сервиз . На газ вече не карам и не вярвам някога да го направя отново :wink:
Васе , при 12 на сто разход , на стар дръгел да сложи човек газова , може да постигне едно преко сили 20% надолу от разхода върху 10 000км. , визирам посещения при газаджията за "здрасти" , по-честа смяна на свещи , допълнителни филтри и пр. и пр. се странични на които не се обръща внимание , ама при 6.5 на сто си излиза на фитка . Като си помислим , че няма да свали под 8 на сто газ и то ако не смята разхода за газовата като цяло . Само където занимавката ще му е в повече . Да не говорим , че не си е взел комби а пътува както сам е казал доста извън градско та ще си му трябва и багажник . Иначе освен клапани се съкращава живота на бензинова помпа и куп разни "дребни" къде като тури човек накрая чертата и разбира , че не си е струвало :wink:
Течо , човека е казал , че си е взел сравнително ново МПС :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
баш майстора
Мнения: 5820
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1774 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от баш майстора »

Павле, толко глупости в един пост отдавна не беше писал! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
rado25
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 28, 2012 15:54
Риболов: Шаранджийски и по малко тролинг

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от rado25 »

баш майстора написа:Павле, толко глупости в един пост отдавна не беше писал! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :tup:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

Както споменах за протокола имал съм две коли на газ . В случаят изказвам лично мое мнение . Това , че тук се слага газ на всичко щото се спазва твърдо поговорката "евтини на хляба , скъпи на солта" си е единствено в наш ущърб . Иначе Коле покажи ми кое конкретно е "глупост" в мнението ми ?!? Обещавам да се абстрахирам от гледната ми точка върху "андрешковщината" на дребно къде обикновено излиза солено :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
rado25
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 28, 2012 15:54
Риболов: Шаранджийски и по малко тролинг

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от rado25 »

Газта или ГИ се изплаща само и единствено ако пътуваш на "дълги" разстояния. Ако ще се пътува по 2-5 км на ден до работа и обратно, и 10-15 пъти в годината до гьола на 30-50 км,няма никакъв смисъл. Особено с кола която ти харчи 6.5 л. на 100 км.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от esox22 »

То и на дизел ставало газ, но защо никой не го прави фабрично 8)
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... LeccDzZ_cg" onclick="window.open(this.href);return false;
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от чичо Док »

Iso написа:Вчера взех Focus Turnier II 1.6 Duratec 16V (100 Hp) края на 2009г.
От година и малко карам същия му побратим, но с две години по-стар, същия мотор 1.6L Duratec-16V, но модификация 115 к.с. (каквото и да значи). След 22 хил. изминати сменени накладки и десен преден лагер на главината. Вози сравнително комфортно, устойчив с хубави гуми, при кротко каране на дълъг път, към 100-120 км/час и добре натоварен, твърдо разход 6, 6 и малко, градско зимата сега до към 8. Малко повечко тяга да имаше двигателя, но за тия пари толкоз..

Честито и безаварийно! :tup:
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от fori »

Павка, напоследък сезона ти е силен :D Интересно ми е, кое ще е следващото нещо с което ще се опиташ да счупиш тъпомера :D . Да видим, при мене сметката излезе един изпарител, комплект клапани и маркучи за 200К, (360-380 кинта) както и смяна на филтри (14 лв на 10К). И газовата ми е слагана в София :)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

Форка , понеже при теб явно умномера надхвърля аЙкЮ поне 30 ще гледам да се въздържа от класификации :wink:
Да видим ? Ти за малолитражка относително нова и добре гледана ли споменаваш или за друго със завидни показатели от към двигател ? А сега с ръка на сърцето да споменеш между тез неща колко пъти профилактично посети газаджията я за центровка , я за нещо друго ? Друг е въпроса ако случайно случиш на някоя от редките проверки в подземен гараж на някой МОЛ как разхода ти се вдига автоматично с 500 кинта . Струва ми се , че пропускаш допълнителният преглед на АГУ в сметките :roll: Варианта с бутилка на мястото на резервната гума , а самата тя в багажника , или бутилка отнемаща половин багажник е само дребно съпътстващо удоволствие . Иначе не , че в БГ не се слага газ и на жиП , и на малолитражка , ама примерно нема да се разваля имиджа на Факултето къде 98% МПС са на газ :mrgreen:
В случаят споделих личното си мнение , до скоро без класификации , ама щом има нужда и от такива , че на запазена кола от типа , газ в никакъв случай няма да е предимство :idea:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от cecko »

Не знам що се ебавате с Павел Иванов, но по отношение на газовите уредби е напълно прав - съсипваш колата. И аз съсипах две коли с газово (Ауди и Ситроен) и минах на дизел за да не се изкушавам повече.
Всъщност и сега имам кола на газ но е Лада Нива 1.6 (старата) - за руски таралясници може :)
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от VDP »

Павел Иванов написа:
BOROOO написа:Слагай газ ...
1. Добре де , защо никой не ми отговори конкретно защо му е газ при 6.5 комбинирано ?
2. визирам посещения при газаджията за "здрасти" , по-честа смяна на свещи , допълнителни филтри и пр. и пр. се странични на които не се обръща внимание , ама при 6.5 на сто си излиза на фитка .
3. Като си помислим , че няма да свали под 8 на сто газ и то ако не смята разхода за газовата като цяло . Само където занимавката ще му е в повече .
4. Да не говорим , че не си е взел комби а пътува както сам е казал доста извън градско та ще си му трябва и багажник .
5. Течо , човека е казал , че си е взел сравнително ново МПС :wink:
Така, ще се опитам да отговоря точко по точка на Павката без грам заяждане.
Аргументите са ми на база личен и професионален опит, още повече, че и аз съм в процес на търсене на същият автомобил.
1. 6.5 л бензин по 2,18 = 14,17 лв. за сто километра
7.5 л газ по 0,96 = 7,20 лв. за сто километра, т.е. двойна разлика (при читав и грамотно поставен газов инжекцион, дори разликата в разхода на газ и бензин трябва да е под литър)
2. Посещения при газаджия за 3 години с ГИ не съм имал освен за поставянето му. Да има по-честа смяна на свещи ако се спазват предписанията, при газ на 30 к, при бензин на 50 к км, т.е. почти двойно по честа смяна на 4 свещи по 6 лв. което е допълнителен разход от 24 лв. на 60 к км. + смяна на дюзи на газовата рейката на 50 к което е 4 дюзи по 8 лв. или 32 лв. общо. Филтри - въздушният се сменя при максумум 10 к, независимо на газ или бензин се кара, на 50 к има смяна филтри на инжекциона - 2 бр. - единят на изпарителят - 2 лв. и един за течната газ 6 лв.
Допълнителни разходи с ГИ за 50 к км = 24 лв. + 32 лв. + 2 лв. + 6 лв. = 64 лв.
Разход за 50 к км: бензин 500 х 14,17 = 7085 лв.
газ 500 х 7,20 = 3600 лв.
ГИ BRC висок клас = 1400
Разлика: 7085 - (64+3600+1400) = 7085 - 5064 = 2021 лв. спестени с платен ГИ.
3. Както вече споменах при читав и кадърно поставен ГИ разликата е под литър на 100 км.
4. Фокуса в тези години е без резервна гума (има място за гума, но е празно), а със спрей и бутилката влиза като вкъщи на мястото на резервна гума.
5. Точно на този модел и година фокус, не само не му пречи газта, но дори има и вариант заводски да се поръча с газ - Bi-Fuel справка: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_na ... s_vehicles" onclick="window.open(this.href);return false;
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”