Търся съвет за автомобил

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
Iceberg
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 22:13
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iceberg »

Ето едно комби от 2001 до 100 к.с. в определените от теб финансови граници даже под тях.
Honda Civic

С разликата ще можеш да си монтираш газова уредба.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Daniel Defoe »

Хондите много-много не понасят гЪзови уредби ... скапват се сравнително бързо :wink:

p. s. Също така, задължително е употребата на антифриз без силикати :wink:

p. p. s. Старите хонди са много приятни колици, техните шасита почват с "J"!

Щом рамата, обаче, започва с "L", бягайте далече :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Iceberg
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 22:13
получил Браво: 1 път

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iceberg »

Аз лично карам само коли на бензин. Дописах това за газовата, защото колегата е поставил такова изискване.
До колкото знам точно тези Хонди са много икономични на бензин. Бих казал, че едва ли ще се намери нещо по икономично със същите параметри. За шаситата не мога да кажа нищо. Хубаво е колегата да провери инфото, което си му споделил.
Старите хонда сивик наистина са много надеждни, проверено.
Новия джип CR-V също е много як,но е съвсем друг клас.
straj_74
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 23:38
Местоположение: В.Търново, Павликени
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от straj_74 »

Здравейте колеги ,понеже и аз миналата година почувствах нужда от кола , която да върви еднакво добре и в града и по полето плюс лек офроуд ,че и да събира малко стокица ,да е икономична и първия т ми избор беше пасат синхро вариянт 3 комби установих ,че читав такъв не се продава нито у нас нито в Европата и се понапънах и родих :D Японец Нисан Х-Трейл още не мога да пиша отзиви само първото което разбрах е ,че подръжката няма нищо общо с Фолксфагена и наглед дребни нещица като изгоряла лампа по таблото и счупена брава те вкарват в три цифрени филми ама кеф цена няма както често се казва в форума.
" Който го може- може!"

http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

Стефчо , ако си взимаш нови частите , за счупената брава иде реч , особено от официалният вносител , то и на Пасата не са по-евтини , даже напротив . Няма да забравя преди време , кога буля имаше некъф гоуф , как наивно отскочих до официалният представител който има шоурум до нас . Цената за копче , единично , за ел. стъкло от 95лв. хич не ми се понрави , ама да е жив и здрав италианеца къде срещу 7лв. се оборудвах с дъ бест такова :D Инак цената на крушките и диодите , от собствени наблюдения , не се различава дали е за Хонда , Мицубиши , Фолцваген , Пежо , БМВ , ако си ги взимаш шир потреба . Не шир потреба "немските" са по-скъпи , определено .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Като се изключи последното ти изречение, Павлети, говориш като Господ Бог. Да е жив и здрав Талянецо. И поздрави - знаеш кого. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от aphala »

straj_74 написа:Здравейте колеги ,понеже и аз миналата година почувствах нужда от кола , която да върви еднакво добре и в града и по полето плюс лек офроуд ,че и да събира малко стокица ,да е икономична и първия т ми избор беше пасат синхро вариянт 3 комби установих ,че читав такъв не се продава нито у нас нито в Европата и се понапънах и родих :D Японец Нисан Х-Трейл още не мога да пиша отзиви само първото което разбрах е ,че подръжката няма нищо общо с Фолксфагена и наглед дребни нещица като изгоряла лампа по таблото и счупена брава те вкарват в три цифрени филми ама кеф цена няма както често се казва в форума.
М, да. Пасат 3 (Б4 база, фейслифт на Б3-ките, т. нар. "прасета'' :) ) е вероятно последния пасат, който е правен от инженери, а не от счетоводители. Сравнително здрав, непретенциозен, дуракоустойчив и ремонтопригоден. Ауди 80, 100 и първите А6 (C4 база) също не са за подценяване, особено ако са quattro. Лошото е, че всички тези модели са на 20 или повече години и обикновено са амортизирани до краен предел. Голяма рядкост и въпрос на късмет дори е да срещне човек читав и запазен екземпляр. Иначе при грижлив стопанин тези модели са верни кучета и могат да ти служат доста дълго време.
Стефчо, честито за Х-трейла, само косумативи и гориво да му сипваш! За поддръжката нормално да няма общо със старите VW-та. Все пак това е друг клас автомобил, а си е и "жип" както казват някои :)
По-здрави.
Temperata fortuna optima.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

Ааааа , Красе , последното изречение почива на факти . Те примерно съпоставка за една и съща част на коли от един и същи клас , ремък и ролка , закупени от Порше и Бултрако , демек от официалните вносители на Фолцваген и Хонда , вторите са по-евтини . Под един и същи клас коли имам предвид еднакви кубатури , коне , година на производство и клас като цяло . Евтините части за немски и скъпите такива за японски , отдавна са някаква химера . Ако си купуваш от официален представител всички са скъпи , от Симеон , според настроението на продавача :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Може па и неподготвен да съм се изказал, джапанка не съм ремонтирал, а за 15 г. на двойката смених вентилаторчето на парното за 60 кинта от Талянецо с труда, вентилатора на парното пак от там и пак за толко, както и радиатора, ма нов, за около двеста с труда. А, и нови амортисьори, пак за 200 - не, че им имаше нещо, ма се видех у пари, та се изгъзурчих... :D Е, тва й е, вече за 26 г. поддръжката на двойката, а сам се сещаш по кво съм я карал предимно...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

Може ли някой да сподели мнение за този автомобил:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8t7vzo" onclick="window.open(this.href);return false;
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от jazzmena »

Ице ми тва няма климатик бре?
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

jazzmena написа:Ице ми тва няма климатик бре?
Дааа! То т`ва и други работи прочетох за него:
"+ добро качество на изработката, ниски цени, висока надеждност- слаби мотори, дефицити в сигурността, ограничен комфорт, слаби спирачки, малко място отзад".
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

Такаа.. Стигнах до дилема:
Ако купя Форд Фокус бензинов до 2005г. и му сложа газов инжекцион ли ще се набутам повече или ако купя дизелов Форд Фокус до 2005г. и се наложи да му сменя дюзите?
Същата дилема имам и евентуално с Опел Астра комби.

В кой случай разходите за първоначално обслужване ще е по-скъпо?
При кой автомобил последващата поддръжка е по-евтина?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от баш майстора »

Тва го знае всяко дете! :lol: :lol: :lol:
Моя майстор найш кво вика: "Излез от сервиза и ми виж колата! Бензинова ли е? А сети се що не карам дизел, въпреки че ги правя?!?!" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

п.п. Глей ся ка ше окнат тия с печките! :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от ivo Vratsa »

Няма никаква дилема тук - вземи бензиновата кола :idea:
Спининг клуб "Абичи"
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”