Търся съвет за автомобил

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Газовият инжекцион ти е 1000 лв, после на всеки километър ти пуска парички в касичката. Според пробега и цената на газта може да ти се изплати и преди първата година, а няма никакво обслужване, само зареждаш.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

Газта е за готвене а нафтата за топлене , става и обратното :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Господ говори с устата ти, Павлети, споделям. Двойката я карах 15 години, чак на десетата я газифицирах, щото не можех да си представя като сложа бутилката, къде ще си събера къмпинг-оборудването. Ама като застанех на светофар, имах чувството, че чувам как дрънчат излитащите през ауспуха левчета. Сега, както и с четворката, не ми дреме - и 50 см. сняг да има върху колата, не чистя - влизам, паля двигател, паля цигара-две, паля реотани и чакам да прогледна, за да тръгна. Като стигна болницата, паркирам и пуша пак цигара - две на работещ двигател и на топло и музика, тогава се качвам в кабинета - е, това ми прави 12-14 л. разход, ама е гот, а и газта е евтина...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от dekata »

баш майстора написа:Тва го знае всяко дете! :lol: :lol: :lol:
Моя майстор найш кво вика: "Излез от сервиза и ми виж колата! Бензинова ли е? А сети се що не карам дизел, въпреки че ги правя?!?!" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

п.п. Глей ся ка ше окнат тия с печките! :wink:
Ами явно толкова е майстор.За сравнение под моят цех е дизел сервиза на Виктор.Виктор бранд мисля се казваше.Един от най-добрите майстори на дизел двигатели и помпи в Пловдивска област.Има една кола и един джип-Тойота и двете.И двете дизел :wink: В Карлово е сервиза и му пращат помпи от "специализираните" сервизи да ги прави.
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от babydoctor »

Нямам нищо против дизелите по принцип - но при необяснимите подскоци на цената на дизеловото гориво у нас, поради по-високата му първоначална цена и по-скъпата поддръжка, ако искаш да ти е както трябва, не бих се решил на такъв вариант - най-вече заради играта с горивото. То у нас кво ли е наред, ама...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от esox22 »

Возил съм се на такова Сузуки Балено, дори същия цвят. Колата е стабилен отврат в Жигула ще се чустваш по-добре. Отделно са проблемите със скоростите и електрониката.
Един приятел е много доволен от Ровър 45.
Колата има фабричен дефект с това, че загрява лесно и прецаква главата на гранитурата. Следи се за масло в Антифриза, той пропусна и целя антифриз загьоли двигателя :lol: .
Във форума на Ровър оправят нещата с некви други монтажи на термостата и пробива с неква 8 мм бургия..Това е за двигателя 1.4 бензин. Това му е основно проблема.
Комфортен салон, много добро окачване, не гние, стабилен на пътя, ниска цена и добър външен вид. Но трябва да попаднеш на пазена кола и добре да и провериш очакваните слаби места.
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Станимир »

Ако може да се набутам пак леко у шамарите... :mrgreen:
Този УЙкенд врътнах 1020 км на Шарана (до Солун, до Банско, насам-натам...) Без да се лигавя много, но и без да го пържа над 140. Е не много... :oops: ) После на ЛУКойла успяха да набутат 62 литра гориво за печки вътре.
Та така с разхода на гориво ;)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Iso »

Такааа! След лутане по разни автокъщи и обяви най на края се вслушах в съветите на колегите и се спрях на "гледана" кола. Колата е закупена и карана в Бг има документирано сервизно обслужване и е на реални километри. Та както се казва: "Търсих си любовница, ожених се за манаф". Вчера взех Focus Turnier II 1.6 Duratec 16V (100 Hp) края на 2009г. За около 250км. малко градско и основно извънградско ми даде разход 6,3л/100км. бензин. Чудя се да рискувам ли да я газифицирам. Чета из нета, че тези с газоразпределителен механизъм DOHC (каквото и да значи това) били по-капризни за газификация. :roll:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от quietriot »

няма невъзможни неща Ице , има само лоши газаджии, всичко се газифицира, намираш добър газаджия и си ок , аз имам но е в София , преди имах в Пловдив но замина за Англия.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от franko »

В Пловдив се знае ,кой е най-добрия :)
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Слагай от непрекъснато саморегулращите се газови,но мисля че е най скъпият вариант
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от quietriot »

А ДАНО ХВАНА написа:Слагай от непрекъснато саморегулращите се газови,но мисля че е най скъпият вариант
тези които четат по OBDII са около 1500 на романо, другите по 1000-1200.
Ице ако прояваш интерес имам , бутилка , изпарител, нивомер и клапан това 2/3 от газовата , трябват ти комп и дюзи само и монтаж.
всичко е твое за 150 лв., бутилката е 40 литра събира 33 -34 макс.
бутилка и новомер талиански , изпарител ловато и клапан ловато.
Изображение
славалих ги от субаруто щото ми баха малки :lol:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

При 6.5 комбинирано газ :roll: Само ще скъси реЗко животеца на Форда като цяло .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:При 6.5 комбинирано газ :roll: Само ще скъси реЗко животеца на Форда като цяло .
Аз карам субаруто вече 100 К на газ колата е на 310К и от 170 се кара само на газ, при смяна на агренажа пробвахме клапаните на 300К, дори нямаше затегнали , камо ли издълбани легла, тия старопланински легенди с газта и живота на мотора явно не ловят субару, цял форум субара кара на газ, един не е изпищял, че му се преебала колата от нея, виж от кофти газаджии вой голям.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Търся съвет за автомобил

Мнение от Павел Иванов »

Какво общо има Субару с Форд :roll: А и пак да питам , за чий му е газ при 6.5 комбинирано ?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”